Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Google "redesign"
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
blind*dragon



Joined: 05 Jan 2004
Posts: 46

PostPosted: 29.03.2004 19:39    Post subject: Google "redesign" Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gle ti to na googleu nešto novoga!

Al su se namučili !!!!!!
Crying or Very sad

_________________
blind dragon
Back to top
View user's profile Send private message
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 29.03.2004 19:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da.. ja gledam danas i mislim se jesam li ovo preko iskona ušao ili što?! nije baš redesign.. više mali dodatak.. točnije jedna linija u vrhu..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 29.03.2004 19:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni izgleda isto ko uvijek. svako malo google promjeni onaj header-logo...
no njemu opce ne treba redizajn jer mu nije svrha da izgleda ljepo nego da radi tak da ne vidim cemu ovakav topik..
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 29.03.2004 20:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
no njemu opce ne treba redizajn jer mu nije svrha da izgleda ljepo

po tome nista nebi izgledalo lijepo...
jer je jedina svrha da ljepo izgleda umjetnickim djelima, skulpturama, slikama, fotografijama

jer web stranicama nije, autima nije, mobitelima nije, casopisima, magazinima... njima nije svrha ko sto ti kazes da lijepo izgledaju...
mislim (osobno) da je to krivi stav tebe koji se dosta cesto pojavlja

i trebali bi se potruditi da unutar ranga sve lijepse izgleda unutar dopustenih granica usabilitya...

i bas je vazno da google ima visoke standardne jer je to ipak najposjeceniji site na svijetu i ljudi se s njim obrazuju. ako ih on od starta uci necemu onda ce reci, eej. ovo je los site. a to je svakako zeljena reakcija jer izaziva niz drugih lancanih reakcija
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
forca



Joined: 29 Dec 2003
Posts: 334
Location: Karlovac

PostPosted: 29.03.2004 20:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ars wrote:
da.. ja gledam danas i mislim se jesam li ovo preko iskona ušao ili što?! nije baš redesign.. više mali dodatak.. točnije jedna linija u vrhu..


ja nista ne vidim Shocked
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 29.03.2004 20:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:


i bas je vazno da google ima visoke standardne jer je to ipak najposjeceniji site na svijetu i ljudi se s njim obrazuju.


eto bas zbog toga trebao bi znati koliki mi je bandwith i koliko stotina tisuca dolara google zaradi na svakom bitu manje koji ustedi na dizajnu Smile
dakle, kao sto rece maxy, njemu nije svrha da dobro izgleda Wink

Quote:
i trebali bi se potruditi da unutar ranga sve lijepse izgleda unutar dopustenih granica usabilitya...


zato se sa isprikom "dizajna" sajtovi (i mreza) pune nepotrebnim bitovima.
IMHO, prije svega funkcionalnost a nakon toga ako moze i lijepo jos bolje.
nikako obratno. ali to je vec izbor nacina razmisljanja koji svatko od nas odabere u ovom poslu Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Outkast
Guest





PostPosted: 29.03.2004 20:37    Post subject: Reply with quote

meni se svidja kako google izgleda....
Back to top
sandaduk



Joined: 12 Oct 2003
Posts: 147
Location: Osijek

PostPosted: 29.03.2004 20:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Google mi je dobar, jednostavan dizajn, a funkcionalan. Bez puno komplikacija (u dizajnu) i to mi se sviđa.

_________________
Sanda
www.sandaduk.hrhosting.net
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
spilja



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 743

PostPosted: 29.03.2004 20:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:

i bas je vazno da google ima visoke standardne jer je to ipak najposjeceniji site na svijetu i ljudi se s njim obrazuju. ako ih on od starta uci necemu onda ce reci, eej. ovo je los site. a to je svakako zeljena reakcija jer izaziva niz drugih lancanih reakcija

osim onog sto ti je keye rekla, mislim da je prilicno vazno i da se guglom ne koriste samo oni od 10-35, vec siroke mase ljudi, generacijski gledano. da sad natrkeljis ne znam sto, pola ljudi bi to odbilo i papa promet.
budimo realni, stariji/manje obrazovani (bez ikakve uvrede) manje cijene izgled i dizajn.

_________________
everything is a copy of a copy of a copy.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
[shilokko]



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 566
Location: zagreb-vela luka

PostPosted: 29.03.2004 21:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne znam, ja ne vidim tu crtu, meni se čak čini da je manje elemenata na sajtu nego što je bilo prije Confused ovakav mi je baš super

_________________
A wise man speaks because he has something to say, a fool because he has to say something.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 29.03.2004 22:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
i bas je vazno da google ima visoke standardne jer je to ipak najposjeceniji site na svijetu i ljudi se s njim obrazuju.


ajde sad procitaj svoj post ponovo, pa malo razmisli o tom sto si napisao.
ja OPCE ne obracam paznju na to kak google zgleda jer napisem u browser google, stisnem ctrl+enter i samo upisem pojam koji me zanima.
iskreno, google izgleda UPRAVO kako bi trebao - bez fancy shita, ucita se ODMA na 14.400 modemu i radi svima na svakom browseru.

google je site kojem dizajn nista ne znaci osim duzeg ucitavanja i trosenja dragocjenog bandwitha, a time i brzine kojim se rezultati dobijaju.
Back to top
View user's profile Send private message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 30.03.2004 00:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:

mislim (osobno) da je to krivi stav tebe koji se dosta cesto pojavlja

i trebali bi se potruditi da unutar ranga sve lijepse izgleda unutar dopustenih granica usabilitya...



sori, ali ponekad me ovo nasmije do suza...:))

btw, ni ja od gugla ne trazim da bude lijep..samo funkcionalan i brz, da ne moram kopat da dobijem sto trazim....
to mi u rangu da trazis od formulara za dobivanje osobne da bude lijep...treba samo bit funkcionalan, odnosno dizajniran tako da se sto prije snadjes i sto prije ga ispunis i da ne mozes doc u zabunu gdje sto upisat i sto nesto znaci....(i ako ovo ispunjava, onda je DOBRO dizajniran, jer dizajniranje je rjesavanje svrhovitosti necega...ukratko)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 30.03.2004 00:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
i trebali bi se potruditi da unutar ranga sve lijepse izgleda unutar dopustenih granica usabilitya...

4th: da. zamisli isti raspored google ko sad sa plavo - zutom losom color shemom. usability bi bio isti, doduse, vizualno nebi bio toliko privlacan.. na to ja mislim u ovom slucaju
drago mi je da sam te nasmijao, to mi cesta kvaliteta

i malo sam sad razmisljao o vasim rijecima svim. ponavljate, ok, njemu nije SVRHA da dobro izgleda. razmisljam zasto onda svim drugim stvarim kojima njie svrha da dobro izgledaju, zasto je toliko novaca utroseno u dizajn i stvarno doobro izgledaju. a dvd bi playao filmove da i je neznam, crna mala kutija bez djidjimidjija

onda sam shvatio da je problem sto nema konkurencije. da. to je problem :)

vidim da sam ocito sam u ovom razmisljanju i da bi sam zivio u svijetu gdje su formulari za osobnu nisu crno bijeli nego su DOBRO dizajnirani i stilizirani.

design je na pola puta izmedju 'umjetnosti' i 'komunikacije' , i njegov zadatak jest kao sto si rekla rjesavanje problema, ali design and usability. ne samo usability.
imho

ps. nadam se da sam te jos necim razveselio. poz
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 30.03.2004 00:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
design je na pola puta izmedju 'umjetnosti' i 'komunikacije' , i njegov zadatak jest kao sto si rekla rjesavanje problema, ali design and usability. ne samo usability.


ti i ja se i dalje razilazimo oko toga sto je dizajn (vec smo pricali, pa necmo sad opet..)....mislim da i dalje zaboravljas da je dizajn vrlo opsiran pojam i nesto cemu nije uvijek zadatak da rijesi komunikaciju...i u svakom slucaju ne volim ga brkati s umjetnoscu.

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 30.03.2004 00:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja se ispričavam, ja sam govorio tu o 'grafičkom dizajnu'... nisam razmišljao o ostalim granama, i za to sam iznio ovu gore navedenu definiciju....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 30.03.2004 07:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Well Duke, definicija ili ne, Google izgleda super i ne da sluzi svrsi nego je by far po meni najbolji engine, najbrzi i gotovo uvijek mi nadje sto trazim. Dok ostali tipa www.yahoo.com | www.ask.com | www.lycos.com imaju reklame, ovo-ono i dulje im treba da nesto nadju/loadaju se - moj stav prema nekakvom search engineu je da nam je sve to strano, nekakve skroz desete reklame me ne zanimaju jer se (na kraju krajeva) nalazimo u Hrvatskoj tako da su nam ti neki banneri, nagradne igre i sto ja znam sto sve ne.. zaista neiskoristivi materijal. Ako zelim vidjeti nekakve reklame, nagradne igre u kojima mogu sudjelovati - onda odem na Hinet ili neki site u susjedstvu. Upravo zbog toga, google je daleko ispred. Dosta ostalih stanica nudi nekakve downloadable toolbarove, modifikacije za ie, free mailove, newslettere.. Google je just plain and simple. Da ne spominjem da je globalno poznato tj. prihvaceno da svatko ovih dana kaze nekome "Kaj, pa odi na gugl i upisi..." - barem ja najvise cujem Google a najmanje ove ostale.
No ipak, premda Google bio super, koristim i druge u slucaju kada trazim neke iznimne stvari, nisu ni ostali crap, svaki ima svoju nekakvu.. svrhu. Iss stvarno sam se raspisao.. idem sad.. LeaveMeBe

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
spilja



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 743

PostPosted: 30.03.2004 08:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
i malo sam sad razmisljao o vasim rijecima svim. ponavljate, ok, njemu nije SVRHA da dobro izgleda. razmisljam zasto onda svim drugim stvarim kojima njie svrha da dobro izgledaju, zasto je toliko novaca utroseno u dizajn i stvarno doobro izgledaju. a dvd bi playao filmove da i je neznam, crna mala kutija bez djidjimidjija


puno je ulozeno u dizajn stvari zato sto se to prodaje. zato sto ces medju 10 dvd plejera crne boje uocit bas onaj srebrni. zato sto ljudi vole imati sminku doma, jer na njima gotovo pise koliko kosta. zato sto jednom pioneeru ne odgovara imati proizvode koji ce kod njihovih kupaca narusavati izgled prostora.
mislis da ljudi kupuju iPod samo zato sto moze storeati 20Gb muzike? right Very Happy
uzmes npr. phillips i kupis jedan njihov proizvod, nek je toster, al nek je u nekom njihovom wavy dizajnu. e sad, odes si kupit mikser ili aparat za kavu i ti bi da bude istog dizajna "jer ti pase uz toster"...

s guglom je stvar malo drugacija. mene ful odbijaju search stranice sa hrpom dzindza mindza, yahoo me totalno iritira, altavista isto...google je bog jer ti se ne unosi u facu nego je maltene ponizan pred tobom dok ti nes trazis.

_________________
everything is a copy of a copy of a copy.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 30.03.2004 08:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

filac i spilja: your missing my point

i, for the record, ja se slazem da google maximalno sluzi svojoj svrsi, al da nemora imat difoltno plave likove, nemora.
otvaram http://fensi.google.com :)

cheers
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
spilja



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 743

PostPosted: 30.03.2004 08:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e duke, ne radi ti link rrrrrrrah

_________________
everything is a copy of a copy of a copy.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 30.03.2004 08:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

spilja wrote:
mislis da ljudi kupuju iPod samo zato sto moze storeati 20Gb muzike? right Very Happy

Oke oke oke.. 2 much.. time out.. Smile .. upravo zato.. zbog toliko prostora tj. 15 GB sam ga kupio, no opet - ne skodi ako je uredjaj u jednom lijepo dizajniranom kaputu. A iPod looks veeery nice - no uvjeravam te, nije mi to bilo onak, prvo na pameti. Smile ... yeah right.. (ne stvarno nije).. Smile
Spilja wrote:
google je bog jer ti se ne unosi u facu

true true..

@DK: ne znam kuda vodi ova rasprava, uglavnom - meni je Google cool, svidja mi se novi .. redizajn.. i koristim ga i dalje...

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 30.03.2004 08:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
filac i spilja: your missing my point


ajd nam pokazi kako bi gugl po tvome trebao izgldati

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 30.03.2004 08:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

inače, froogle, shopping pretraživać, je jedna od glavnih inovacija koji su dosli u paketu redizajna
a nije ni http://local.google.com/lochp loš za pronaći local bussines

naravno. niti jedno niti drugo nama u hrvatskoj ne vrijedi bas puno (premda je prvi commerical link na ipod searchu ducan iz zagreba... :)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 30.03.2004 08:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
ajd nam pokazi kako bi gugl po tvome trebao izgldati

zakaj, tak i tak cete rec da vam je stari bolji...
samo mali minimalisticki boost, nista vise. imho
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 30.03.2004 08:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa ak kupujes iPod odi na www.apple.hr - easy as that. rrrrrrrah

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
spilja



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 743

PostPosted: 30.03.2004 08:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
Oke oke oke.. 2 much.. time out.. Smile .. upravo zato.. zbog toliko prostora tj. 15 GB sam ga kupio, no opet - ne skodi ako je uredjaj u jednom lijepo dizajniranom kaputu. A iPod looks veeery nice - no uvjeravam te, nije mi to bilo onak, prvo na pameti. Smile ... yeah right.. (ne stvarno nije).. Smile


ajd recimo da si TI kupio iPod zbog funkcionalnosti, ali little spoiled brat rich kids ce ga kupit zato sto je u neku ruku stvar prestiza.

danas ljudi kod nas kupuju mobitele na crno, al glavno da je do neka fensi shmensi nokia sa 60000 boja i mmsom koji, ruku na srce, nitko ne koristi. i glavno da svi imaju fotice i ne znam kaj.

_________________
everything is a copy of a copy of a copy.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 1 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group