Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Pokretanje biznisa

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 01.05.2008 18:46    Post subject: Pokretanje biznisa Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pošto sad polako završavam srednju i upisujem fax, namjeravam postati freelance web dizajner. Tek toliko da uspijem zaraditi nešto džeparca za fax. Odlučio sam se za web dizajn jer bi stvarno bilo glupo da sav trud koji sam uložio na učenje html/css-a i wordpressa bacim u vjetar tako što ću ići prati šajbe ili tipkati beskonačno mnogo podataka u bazu podataka neke banke za siću.

Namjeravam staviti na net dobar portfolio sa 7-8 radova koje sam radio za sitepoint natječaje. Možda napravim nekoliko besplatnih i visokokvalitetnih wordpress tema u svrhu promidžbe i stjecanja publiciteta. Polako puštam korjenje na webmaster forumima pa mi je to zapravo networking.

Ono što me zanima je pravna priroda poslovanja s inozemstvom, tj. kako funkcionira poslovanje te vaša iskustva po pitanju ugovora, izdavanja računa, plaćanja poreza isl.

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 01.05.2008 19:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kako bi rekli stari ljudi, mi volimo cash, a republika ne Smile

kao redovan student, ne mozes biti i redovno zaposlen, bar ne po zakonu, sto u praksi nije tako.
sto se tice inozemstva,, "oni" (who killed kenny?) i tako ako traze hr radnu snagu, je zato jer im ne treba racun niti nikakvo placanje poreza,, tako da za to ne brini.
kod nas,, uvijek mozes raditi sa ugovorom o djelu, ili, sto je jos bolje, sto se firmama isplati a i tebi, jer je manji postotak, je studentski ugovor.
vecina ozbiljnijih firmi su vec regane u studentskim servisima, samo trebas otici podic ugovor na njih. ako i nisu, ja se sjecam da sam imao u pdfu napravljene upitnike koje sam im mejlao i oni su ih ispunili i to je to. za jedan dan imas ugovor na terenu. to je sto se tice hr.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 01.05.2008 19:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A hoće li na amere i ostatak ekipice iz inozemstva negativno utjecati činjenica da paypal ne može slati lovu u RH i da se moraju okrenuti Western Unionu, čekovima i transferima na devizni račun?

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 01.05.2008 19:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemesis wrote:
A hoće li na amere i ostatak ekipice iz inozemstva negativno utjecati činjenica da paypal ne može slati lovu u RH i da se moraju okrenuti Western Unionu, čekovima i transferima na devizni račun?


ovisi o klijentu, zadnji klijent iz usa je trazio da otvorim acc u hsbc banci, pa je sa svog racuna prebacio direktno na moj devizni.

oni moraju biti svjesni da paypal ne sljaka u svim zemljama. otvori si racun i koristi moneybookers, imas tu po forumu dosta topica po tom pitanju. sljaka isto, posaljes mu email i on plati sa kreditnom, neko minimalno registriranje je potrebno, iako to vecini ne predstavlja problem.

svaki dan cujem sve vise da se ljudi zale na paypal, tako da ga izbjegavam na veliko
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 01.05.2008 20:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Još jedno pitanje Very Happy , napravio sam layout na papiru, popisao sve što želim na stranici, odabrao boje koje će psihološki mene prestaviti kao svježeg i kreativnog, ali još uvijek pouzdanog dizajnera, kada sam uočio da još nisam ni ime odabrao.

Pa me zanima najbolji način imenovanja svojeg biznisa. Iz iskustva stečenog tjekom proučavanja tuđih portfolija shvatio sam da su imena siteova uglavnom jednaka RL imenima web dizajnera, njihovim nickovima ili su odmah site nazvali kao da se radi o višečlanoj grupi ljudi tj. timu, iako se zapravo radi o jednoj osobi.

Postoji li neko nepisano pravilo pri imenovanju sitea?

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Jabba



Joined: 10 Dec 2007
Posts: 326
Location: Rijeka

PostPosted: 01.05.2008 22:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja sam dosta trazio neke "guide" i ta "pravila" po kojima bi mogao nekako doci do imena.
No nikako nisam mogao nac/smislit neš, pa sam se sjetio hicksdesign, injectiondesign....i tako rekao da bi mogao uzet ime tj adresu tipa:
[ime ili neki pojam] creative ili design.com ili šta god.
Procitaj malo po freelanceswitchu....
http://freelanceswitch.com/start/naming-your-freelancing-business-to-personalize-or-not-with-a-poll/

_________________
{COMING SOON!} BenPixel | deviantART | behanceNET
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 05.05.2008 23:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma malo ću odgoditi ovaj freelancing, dok škola ne završi za dva tjedna. Usput, skinuo sam neke knjige. Od srca preporučujem "Freelancing Rockstar" od tvoraca PSDtutsa i FreelanceSwitcha.

Također, ako netko ima neki savjet (link?) na neke zanimljive knjige koje se bave teorijom dizajna, percepcijom korisnika i općenito web dizajnom (nevezano uz CSS/HTML/JavaScript) neka slobodno postaju ili barem pošalju (link) privatnu poruku. Tnx...

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 05.05.2008 23:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
svaki dan cujem sve vise da se ljudi zale na paypal, tako da ga izbjegavam na veliko


Zašto?

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Nave



Joined: 09 Apr 2004
Posts: 257
Location: Osijek

PostPosted: 06.05.2008 10:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

segen wrote:
:cosmos: wrote:
svaki dan cujem sve vise da se ljudi zale na paypal, tako da ga izbjegavam na veliko


Zašto?


mozda zbog ovakvih situacija (klijenata) :

http://freelanceswitch.com/the-business-of-freelancing/freelancers-beware-of-receiving-payments-via-credit-card-through-paypal/

_________________
stručnjaci za ništa, eksperti za sve
A.Dedić
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 06.05.2008 11:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a zakaj ne otvoris konto u austriji ili sloveniji pa nek tam placaju?
Uzmes konto kartu i mozes dizat lovu kad oces. A sve radis preko neta kaj se konta tice i uvjek znas na cemu si?
Back to top
View user's profile Send private message
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 06.05.2008 15:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kako bi onda išla procedura?

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 06.05.2008 17:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

odes van i otvoris konto.
uzme si karticu od banke
isto tako dobijes IBAN (internacionalni broj konta)

napises racun sa tim brojem konta posaljes i cekas
a preko net bankinga ides na taj konto kad ti se zazeli

a sa tom bankomat karticom mozes vaditi do 400 eura dnevno svuda po svijetu

sad ja neznam o kojoj lovi se radi al ak je prek 300 Eura mjesecno isplati se.
samo taj konto nemozes koristiti za racune i primanje love iz HR
to samo ako dobivas lovu iz vana

samo neznam da se hrvatska vlada slaze sa tim:))
Back to top
View user's profile Send private message
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 06.05.2008 17:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Znam da RH banke inače provjeravaju sve transakcije iznad određenog iznosa i kod određenih zemalja koje imaju zakone o privatnosti korisnika (npr. Švicarska).

E, a ako bi otvarao acc u Austrijskoj banci, jel bi trebao imati njihovo državljanstvo ili mogu upast tamo sa HR državljenstvom govoreći engleski?

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 06.05.2008 17:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

segen wrote:
:cosmos: wrote:
svaki dan cujem sve vise da se ljudi zale na paypal, tako da ga izbjegavam na veliko


Zašto?


da ne spamam topic, brzi odg..
zato jer jako cesto friziraju racun, kod bilo kakvih njima sumljivih racuna, jako puno ljudi su ostali tako bez para, i ne dostave ti obrazlozenje, usto http://www.paypalsucks.com/
za sada sam moneybookersom zadovoljan.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 06.05.2008 18:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

samo putovnica i to je to:)) drugo nista netrebas.
jedino im je vazna boja novca:))
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group