Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Fireworks vs Photoshop

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
KAMI



Joined: 14 Oct 2006
Posts: 100

PostPosted: 20.05.2008 08:01    Post subject: Fireworks vs Photoshop Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ok vaše mišljenje, što se web dizajna tiče koji je bolji tool?

Malo tražio po netu i našao mnoge diskusije, basicly se svodi na to da je fireworks jači za web dok je photoshop bolji tool za print, retuširanje i tak.
E sad pošto sam donedavno tražio posao, nailazio sam na podsmjeh kod naših web dizajn studija kad bi rekao da koristim firewoks bez obzira što znam ili ne znam napravit u njemu.

Vani koliko čitam fireworks ima svoju publiku a i ako su ga u adobeu stavili u cs 3 valjda ima svoju budućnost i primjenu, zašto bi inače sami sebi radili konkurenciju?
Uglavnom, zanimaju me vaša razmišljanja pogotovo od ekipe koja se služila s jedni i drugim toolom.
Back to top
View user's profile Send private message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 20.05.2008 08:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

FW bolje optimizira za web. U nekim slucajevima i do 50% manji JPG ispadne.

Ako nista drugo, koristim ga za to.

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
abeja



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 803
Location: Rijeka

PostPosted: 20.05.2008 09:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sve radim u Fireworku..osim obrade fotografija i svih manipulacija na fotkama. Radila sam prije sve u PS-u, ali mi je nekako za layout ljepse i lakse raditi u FW..prakticniji mi je..Ne mogu rec da je bolji, ali meni vise pase.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
fanatic



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 81
Location: vienna

PostPosted: 20.05.2008 09:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

FW je dobar za rapid prototyping:
http://www.adobe.com/devnet/fireworks/articles/rapid_prototyping.html

Ja ga koristim za wire-framing, podrzava stranice kao i dijeljene layer-e sto je idealno kada odjednom zelis promijeniti header ili footer na, recimo, 30 stranica.

Za precizan posao, retus, efekte itd. Photoshop je i dalje neprikosnoven.
Back to top
View user's profile Send private message
Shuba



Joined: 04 May 2004
Posts: 472
Location: Rijeka

PostPosted: 20.05.2008 10:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
E sad pošto sam donedavno tražio posao, nailazio sam na podsmjeh kod naših web dizajn studija kad bi rekao da koristim firewoks bez obzira što znam ili ne znam napravit u njemu.


da, FW je nepravedno zapostavljen kod nas. Dobro da možeš eksportat u psd Very Happy

_________________
Prospekt.hr
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
abeja



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 803
Location: Rijeka

PostPosted: 20.05.2008 10:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da istina...ja vise ni ne govorim u cemu radim....ako treba psd saljem psd.

_________________
www.fritula.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 20.05.2008 14:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nedavno sam bas o tome razmisljao. Hm, ne znam, koristim tu i tamo FW i u nekim situacijama mi je bolji od PS-a, ali navikao sam na PS pa ga i dalje koristim. Idealno bi bilo kad bi spojili best of both worlds Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Jabba



Joined: 10 Dec 2007
Posts: 326
Location: Rijeka

PostPosted: 20.05.2008 17:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

U fireworksu rapid prototype i neke sheme, a photoshop za finalni dizajn i detalje Wink

_________________
{COMING SOON!} BenPixel | deviantART | behanceNET
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 20.05.2008 18:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

U doba Dreamweavera 4, kad sam tek počinjao, koristio sam Fireworks, ali sam onda počeo koristiti Photoshop, sad mi se ne da prebacivat...

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group