Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
HRT vs BBC
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Plagijati
View previous topic :: View next topic  
Author Message
abeja



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 803
Location: Rijeka

PostPosted: 15.05.2008 19:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

cudno da u dnevniku nisu ovo spomenuli Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Nomad



Joined: 04 Feb 2005
Posts: 221

PostPosted: 15.05.2008 19:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@ branko123

jel' istina da u HRT-ovom web odjelu radi 40-ak ljudi?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 15.05.2008 19:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Index ga sad malo, kak da se izrazim...kenja?

http://www.index.hr/vijesti/clanak/indexova-vijest-o-hrtovom-plagiranju-bbcja-siri-se-engleskim-medijima/386976.aspx

Još mi je genijalnije kako su se vješto snašli u ovoj novosti:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/iz-bbcja-cisto-sumnjaju-da-su-hrtu-odobrili-plagiranje/386937.aspx

Pokupiš par činjenica napisanih po forumima, nabaciš par pjesničkih slika i neš' ti vraga gle senzacije.

Last edited by TYPE01 on 15.05.2008 19:35; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
libero



Joined: 04 Oct 2007
Posts: 115

PostPosted: 15.05.2008 19:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zaposleno je 40-tak ljudi a rade dvoje možda troje Laughing

_________________
informer.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 15.05.2008 20:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

branko123 wrote:
Nažalost, plagirano je, unatoč upozorenjima i molbama cijele redakcije urednici da to ne radi Ljudi odgovorni za ovu blamažu su Marija Topić Crnoja, urednica redakcije Novih medija HRT-a, i Elvis Morina, savjetnik ravnatelja HR-a za radijsku mrežu

ovo je jasno od pocetka, da postoji jedan dva tri uma koja su si zacrtala nesto i to mora biti tako. genijalno. steta radih sati ljudi.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 16.05.2008 09:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa index funkcionira tako da lurka okolo po forumima i prisvaja tuđe zasluge...

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 16.05.2008 10:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dan poslije Smile

Oglasilo se i slovensko "Delo":

http://www.delo.si/index.php?sv_path=41,790,296704
Back to top
View user's profile Send private message
gog



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 16.05.2008 12:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zanimljivo, upravo sam našao bug na news.google.com ne možeš tražiti bbc s još nekim pojmom jer on to prepoznat kao vijesti s bbc-a o tom istom pojmu, bez obzira napišeš li pojam pa bbc ili bbc pa pojam Shocked
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Vanja008



Joined: 16 May 2008
Posts: 1

PostPosted: 16.05.2008 12:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pronadjeni su i "dizajneri" ... mada brijem da oni nemaju veze s nicim... te da nisu dobili niti kune za rip....

http://regionalexpress.hr/site/more/puleani-kreirali-web-hrt-a/
Back to top
View user's profile Send private message
SINteX



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 475
Location: Zagreb

PostPosted: 16.05.2008 23:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kao dizajner toliko sam zgrozen ovim postupkom hrt-a da od danas prestajem placati pretplatu Smile

nimalo se ne cudim sto se ovakve stvari dogadaju kad znam da se kod nas sve radi polovicno dok su kompletirana rijesenja u pravilu pokradena.

_________________
You can't, You won't and you don't stop!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 17.05.2008 22:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo, da se gospoda sa hrt-a utjese, mozda gospodin Roemer iz toga izvuce jos neki briljantan zakljucak, mozda o dogovoru svih istocno europskih televizija sa bbc-em, i madjarskom rtl-u su se svidjele stranice bbc-a
clanak na Up Your Ego
Back to top
View user's profile Send private message
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 18.05.2008 09:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Možda je to neki novi standard za sve stranice vezane uz TV broadcasting?

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
rdavl



Joined: 24 May 2007
Posts: 31
Location: Zadar

PostPosted: 18.05.2008 11:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.theinquirer.net/gb/inquirer/news/2008/05/15/croation-state-broadcaster

zasto mi placamo pretplatu? Sad

BBC je koliko toliko josh dobro slozen, ali HRT je u najmanju ruku nepregledan...

_________________
"Meow" means "woof" in cat.
Back to top
View user's profile Send private message
maxturbator



Joined: 27 Jul 2005
Posts: 5

PostPosted: 19.05.2008 09:14    Post subject: HRT i BBC 'suradnja' Add user to your forum ignore list Reply with quote

donedavno smo u ocima svijeta bili samo krvozedni divljaci kojima 'ratni zlocinci' na uvjetnoj odlaze u ritalni lov zajedno sa ministrima, usput se seretski slikajuci uz rascerecenu lesinu i krvlju poprskan snijeg.....

zahvaljujuci katedrali (zlo)duha i njihovom 'inteligentnom web rjesenju' postali smo i trapave neuke lopuže.

sarkazam protiv trgovaca maglom..........
pridružite se!!!


salute,
max(turbator)
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 19.05.2008 09:49    Post subject: Re: HRT i BBC 'suradnja' Add user to your forum ignore list Reply with quote

maxturbator wrote:
donedavno smo u ocima svijeta bili samo krvozedni divljaci kojima 'ratni zlocinci' na uvjetnoj odlaze u ritalni lov zajedno sa ministrima, usput se seretski slikajuci uz rascerecenu lesinu i krvlju poprskan snijeg.....

zahvaljujuci katedrali (zlo)duha i njihovom 'inteligentnom web rjesenju' postali smo i trapave neuke lopuže.

sarkazam protiv trgovaca maglom..........
pridružite se!!!


salute,
max(turbator)


daj neka netko ovu bljuvotinu pobriše.
Back to top
View user's profile Send private message
maxturbator



Joined: 27 Jul 2005
Posts: 5

PostPosted: 19.05.2008 10:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

smijem li znati zasto?
Back to top
View user's profile Send private message
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 19.05.2008 10:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovo je prije svega mjesto za razmjenu iskustava, mišljenja i ideja vezanih uz web, dizajn i sve srodne im kreativne i tehničke discipline. Ovdje nikoga ne zanimaju ministri, stranke - općenito politiziranje. Postovima poput tvog jednostavno nije mjesto ovdje. Predlažem forume nekih od dnevnih nam listova prisutnih na webu. Tamo je vrijeme stalo u 1945., žuć se proljeva u potocima i siguran sam da će ti se svidjeti.
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 19.05.2008 10:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

IMO, tematski je vezano, post na koji linka je super, samo zahtjeva korištenje malo više
mozga (nego obično) dok se čita. Hint: tabletić u headeru...

Ovaj mali uvod (par postova iznad, koji svi doslovno shvaćaju, a u stvari kaže da smo do
sad bili "samo" primitivne seljačine, a sad smo i lopovčine) je, u principu, sjajan i točan --
šteta je samo što ga većina ljudi neće tako shvatiti.

Ne, stvarno, linkani post priča o istom problemu, uz to još sarkastično podjebaje, a i u najboljoj
maniri automatski odjebaje prigovore tipa "ako nisi dio rješenja, onda si dio problema" --
autor nudi i "rješenje" -- novi logotip, sa "elaboratom" i cijenom i svim...

IMO, mrak. Za one koji shvate.

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
maxturbator



Joined: 27 Jul 2005
Posts: 5

PostPosted: 19.05.2008 10:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@TYPE01:
ok, imas pravo.

nije mi bio cilj spominjati bilo kakvu politicku opciju vec je samo posluzila kao paralela sa sramotom za sve nas mnogo sirih razmjera nego sto prosjek drustva shvaca.
proteklih dana sam se nacitao komentara po raznim forumima medu ostalim i na tvoj pokusaj ukazivanja na problem gdje ljudi jednostavno ne kuze.....
odgovori su od banalnih 'ma nije to tako isto', bla bla pa do prestrasnih...... 'nema veze ak je ripano bitno da je web sada bolji.'
uglavnom, ako smeta cu da brisem Smile
nek' to uradi i tRC, kog me vraga citirao.

sorkaČ ak sam nekoga taknuo u zivac po bilo kojoj crti. nije to bila namjera.

update: dodao @TYPE01 da se zna kome se obracam(nadam se da sam iz treceg puta uspio korektno napisati nickname).

Last edited by maxturbator on 19.05.2008 16:59; edited 3 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 19.05.2008 10:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maxturbator wrote:
smijem li znati zasto?


zato što si ti za sliku u svijetu koja se tvori o našoj ( kakva god da je ) zemlji uzeo,
primjer generala za kojeg će ti 95% građana reći da ih boli dupe za njega ..
i drugi primjer web stranice koje ima 20 hitova dnevno..
pa nije to hrvatska.

mislijm iz tvoje (nadrkane) prizme društveno kritičnog kroničara , ti samo takve stvari izvlačiš.. i to je ok takvih stvari treba biti, ali to ljude zamara, i vjerujem da će većina ljudi na ovom forumu tako odgovoriti.
Back to top
View user's profile Send private message
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 19.05.2008 11:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Erm, moja greška je što nisam pročitao linkani tekst Sad "Skenirao" sam, ne i čitao, a s obzirom da je moj mozak u tom trenu bio zaokupljen još nečim nisam pohvatao ono što bih trebao (hebe me multitasking Smile ) My apologize.
Back to top
View user's profile Send private message
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 19.05.2008 20:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

this is a local shop!! for local people.



Very Happy

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 20.05.2008 13:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

s obzirom na to da ova tema ne zasluzuje da se tako brzo zaboravi, evo sta gospodin Vanja Sutlic kaze o plagijatu HRT-a
Vanja Sutlic wrote:
Ovdje se očituje strah konkurencije da će naš portal postati najjači portal u Hrvatskoj. Za razliku od konkurencije mi imamo rezervirano mjesto za dijalog. Ujedno se zahvaljujem iskazanoj podršci naših konkurenata jer smo njihovom negativnom reklamom postigli samo još veću posjećenost", poručio je Sutlić.

sramotno, pa cak i ako je od HRT-a
izvor ove izjave ne navodim jer nisu ni oni navodili sta su pokupili sa mi3-a
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 20.05.2008 15:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gaston wrote:
s obzirom na to da ova tema ne zasluzuje da se tako brzo zaboravi, evo sta gospodin Vanja Sutlic kaze o plagijatu HRT-a
Vanja Sutlic wrote:
Ovdje se očituje strah konkurencije da će naš portal postati najjači portal u Hrvatskoj. Za razliku od konkurencije mi imamo rezervirano mjesto za dijalog. Ujedno se zahvaljujem iskazanoj podršci naših konkurenata jer smo njihovom negativnom reklamom postigli samo još veću posjećenost", poručio je Sutlić.

sramotno, pa cak i ako je od HRT-a
izvor ove izjave ne navodim jer nisu ni oni navodili sta su pokupili sa mi3-a


ne bi se cudio da HRT tuzi bbc za kopiranje.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
maxturbator



Joined: 27 Jul 2005
Posts: 5

PostPosted: 20.05.2008 18:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@zytzagoo:
hvala na podrsci.

@tRC:
hvala na 'srdacnoj' dobrodoslici.
odgovor na tvoje teze, nadripsihologiju(profiliranje) i 'sakrivanje' iza skupine(95% ovo, vecina bi ono ...) bio bi offtopic tako da... ne hvala.
temi si se prikljucio da bi komentirao mene koji sam nadrkan i pisem bljuvotine, ali ostalo je nepoznato koje je tvoje misljenje.

@TYPE01:
nis'. rekli bi neki 'dogada se i najboljima, gdje nece tebi' Smile

uglavnom, hrt.hr je velika sramota.
uzalud nama i stotine web.start okupljanja i slicnog dok nas ovakvi slucajevi dugorocno sabotiraju.

Cudi me mlaki stav 'zajednice' i prepustanje da se index.hr 'bori za nasu stvar' cime stvara (krivi)dojam da je tu rijec o jalu konkurencije i nista vise. Ako se 'struka ne buni' to onda i nije neki problem.
Iskreno se nadam da je mlakom stavu razlog apatija jer bi zlonamjernici mogli posumnjati da se suti radi 'grijeha iz proslosti'.

Povoljno razrjesenje ove blamaze je kompletno skidanje tog super inovativnog rjesenja sa weba i javna isprika.
O smjenama i otkazima necu ni sanjati.

Sto porucujemo ostalim 'strucnjacima' koji ce nas osramotiti?

Hocemo li samo sutjeti k'o p**** ili cemo reagirati........

Bahacenje Vanje Sutlica je prestrasno. Sramote nas, lazu i rade idiotima. A mi sutimo.......

sarkazmom protiv trgovaca maglom......
pridružite se!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Plagijati All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group