Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Front Page 2003 vs Dreamweaver MX 2004

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Blue Fusion



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 92
Location: Detroit

PostPosted: 31.03.2004 00:11    Post subject: Front Page 2003 vs Dreamweaver MX 2004 Add user to your forum ignore list Reply with quote

Front Page 2003 vs Dreamweaver MX 2004
Onda sta mislite ? Koji koristite i zasto ?

Osobno mislim da nije važno koji alat koristili ukoliko posjedujemo znanje ! A znanje je varljivo Smile

_________________
Brija Dot Com
@ www.brija.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
stipsa



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 311
Location: Zgb.

PostPosted: 31.03.2004 01:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da Smile
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 31.03.2004 08:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa onako iskreno, ja imam Dreamweaver skoro od pocetka i meni je zakon, u Front Page-u mi je nekako lose - neam pojma. A gle, znas da je uvijek tako kad se netko navikne na nesto onda kaze da je to bolje jer je njemu bolje ili jednostavnije. Smile

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
raytech



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 396
Location: Zagreb

PostPosted: 31.03.2004 10:56    Post subject: Macromedia Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja misim da je Dreamweawer, zakon. I još ako se naviknete koristiti Fireworks za grafiku
nema vam kraja.

Moj work porces izrade weba je
Freehand - design/storyboard (napraviš si otvranja u njemu vidiš kak sve izgleda)
Fireworks - optimizing/sliceing/fx
Dreamweaver - Code/Publish

A pošto su to programi koji iz istog paketa, sve to nekako super diše skupa.

Slično za flash
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 31.03.2004 12:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nisam koristio Frontpage, ali kad usporedim kodove koji se izgeneriraju ljudima koji rade iskljucivo u WYSWIG modu (what you see is what you get) u Frontpage-u i Dreamweaveru, Fronpage to puno ruznije napravi (ono sto ljudi zovu 'ruzan kod')... Dakako, to nije lijepo gledati i nakon Dreamweavera, ali sam ipak za Dreamweaver zbog onoga sto kaze raytech u prethodnom postu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Blue Fusion



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 92
Location: Detroit

PostPosted: 31.03.2004 14:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

E sad Smile
Ja mogu reći da je DW MX bolji i kvalitetniji alat od Front Page-a ali ...

Radim u FP-u još tamo od verzije 98, nakon nje su sljedile 2000, pa XP i sad 2003. Totalno sam se naviknuo na rad u tom programu, poznajem svaki kutak. I sad kad upalim malo MX, kontam - super alat ali nikako da se naviknem na njegovu shemu rada. Ali na kraju, sve što sam ikad radio, a bilo je toga poprilično - mogao sam napraviti bez ikakvog problema u FP-u. Istina je i ta da ima, oprostiti ćete mi "usran" kod. Sad, koliko vidim u novoj verziji ima dosta noviteta i mislim da će nam sljedeća verzija FP-a reći, da li će MX i FP igrati zajedno u napadu ili će ovaj potonji i dalje grijati klupu. If you know what i mean Wink

_________________
Brija Dot Com
@ www.brija.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 31.03.2004 14:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zar nije postojao kod FP jedan plug-in koji cisti kod? (ili je to kod DW-a?)

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
stipsa



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 311
Location: Zgb.

PostPosted: 31.03.2004 14:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da Smile

Anywayz, microsoft je poznat po brzom 'prilagodjavanju ' svojih aplikacija kako bi sto vise licile na uspjesnog konkurenta. Tako, iako su izlazni rezultati ranih verzija FP-a bili katastrofa u usporedbi s DW-om, danas vise nije tako. Nism probo FP'03 al pretpostavljam da je za izradu standardnog sajta jednako dobar kao DW. sve se svodi na ono 'radi u cemu najbolje znas'. Ipak, FH ce jos neko vrijeme pratiti stara reputacija loseg wysiwyg editora, ali, vrijeme lijeci sve. Ukoliko microsoft nastavi s poboljsanjima (a nema razloga da ne nastavi), pretpostavljam da ce FP u buducnosti biti dostojan konkurent DW-u.
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
Blue Fusion



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 92
Location: Detroit

PostPosted: 31.03.2004 14:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
zar nije postojao kod FP jedan plug-in koji cisti kod? (ili je to kod DW-a?)


Upravo tako Smile
Postoji mali cleaner Wink Koristio sam ga u XP verziji, čini mi se.

_________________
Brija Dot Com
@ www.brija.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group