Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Separacija + blank pages pitanje!

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dr.faust



Joined: 19 Mar 2008
Posts: 11

PostPosted: 03.06.2008 10:15    Post subject: Separacija + blank pages pitanje! Add user to your forum ignore list Reply with quote

Trebao bi pomoc od prisutnih!

Znaci problem je u tome kad ukljucim separaciju u InD. ne mogu printati blank pages, sto mi je "ultra vazno"!
U Quarku to nije problem, ali sam cijelu pripremu vec zavrsio u .indd, a knjiga ima 1200stranica!

Molim pomoc!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kres0000



Joined: 26 Sep 2005
Posts: 116

PostPosted: 03.06.2008 13:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u onom print prozoru imaš opciju "print blank pages". uključi je i to je to... Smile
Back to top
View user's profile Send private message
dr.faust



Joined: 19 Mar 2008
Posts: 11

PostPosted: 03.06.2008 13:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

molim te, ako imalo radish u Ind., nemoj odgovarati takve glupave odgovore, jer kad je separacija ukljucena po defaultu je "blank pages" smrznut!


Zamolio bi samo ako netko zna konkretan odgovor, a ne ovakve nebuloze!
Hvala!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
aidevise



Joined: 30 Nov 2007
Posts: 128
Location: zg/smb

PostPosted: 05.06.2008 09:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

si probao s ukljucenom opcijom Print Non-printing Objects?

ja sam evo sad probala da provjerim
i sve mi je stranice isprintao u pdf
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
dr.faust



Joined: 19 Mar 2008
Posts: 11

PostPosted: 05.06.2008 09:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Probao, ali ne printa ako je stranica full prazna. Jedino ako se baci neka spot boja, pa u separaciji na 0 da se ne vidi ili dodavanjem praznih u acrobatu, a to mi je strašno!
Probao sam i na prazne stranice dodati bijeli objekt ali nista, čitao sam po forumima da je to totalni " bug " InD.-a, al sam negdi procitao da za to postoji neki plugin. Pa ako netko zna...

Zvao sam i HSM gdje su mi rekli da neznaju odgovor na to pitanje te da ce ga proslijediti u Adobe!

Inace Hvala na trudu!, al jednostavno ne kuzim kako se to u Quarku radi jednostavno, a da na to nisu mislili u InD.---u.???
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 05.06.2008 09:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

najbolje mjesto za pitanje te vrste
http://www.adobe.com/support/forums/index.html

regas se, ak imas adobe ID onda se s njim logiras i proucavas,

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
dr.faust



Joined: 19 Mar 2008
Posts: 11

PostPosted: 05.06.2008 09:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bio tamo i pise da je to u InD. nemoguce izvesti, što osbno ne mogu vjerovati, mora postojati neki nacin, bar se jos malo nadam!
Inace Hvala na pomoci, ako netko ima bilo kakvu ideju bio bi jako zahvalan!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 05.06.2008 10:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dr.faust wrote:
Bio tamo i pise da je to u InD. nemoguce izvesti, što osbno ne mogu vjerovati, mora postojati neki nacin, bar se jos malo nadam!
Inace Hvala na pomoci, ako netko ima bilo kakvu ideju bio bi jako zahvalan!


sada mi je ovako palo kao mogucnost - corel skola Very Happy) ... odi na adobe exchange nadji plug in koji ti omogucuje da sam postavis crop markse na strane.. pa probaj na praznu stranu staviti crop mark koji ces grupirati s praznim objektom na toj strani (ili sve to stavi kao master page)

pa probaj onda

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 05.06.2008 10:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zapravo jesi mozda probao na stranu dati prazni objekt (bilo txt ili graph box) s time da bi ga dimenzijski rasirio na velicinu bleed zone i dao mu obrub - znaci samo stroke color (obavezno iz svih CMYK boja) pa onda raditi separacije??

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
dr.faust



Joined: 19 Mar 2008
Posts: 11

PostPosted: 05.06.2008 10:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da al ja imam 1200 stranica knjige i onda stavi ti to na npr. 15, 18, 56, itd..., znaci trebao bi ic po cijeloj knjizi, stranu po stranu i traziti prazne stranice sto mi oduzima jako mnogo vremena, a trenutno sam na drugom projektu na kojem imam isti slucaj na cc 900str.

Ljudi Pomoc!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 05.06.2008 10:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dr.faust wrote:
Da al ja imam 1200 stranica knjige i onda stavi ti to na npr. 15, 18, 56, itd..., znaci trebao bi ic po cijeloj knjizi, stranu po stranu i traziti prazne stranice sto mi oduzima jako mnogo vremena, a trenutno sam na drugom projektu na kojem imam isti slucaj na cc 900str.

Ljudi Pomoc!


gle ak ti to prolazi, onda si prema tom sistemu napravis master page i onda ga primjenis na prazne strane.... max 10 min posla

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
dr.faust



Joined: 19 Mar 2008
Posts: 11

PostPosted: 05.06.2008 10:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

To funkcionira, a sve se tiska u Koreji, i kazu mi da na " blank pages " niti u kojem slucaju ne smiju biti ni crop markice, jedino vidis da na master stavim markice i njih stavim u nulu, to bi mozda pomoglo!
Hvala na pomoci, ako se sjetis jos neceg, bio bi zahvalan! Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
aidevise



Joined: 30 Nov 2007
Posts: 128
Location: zg/smb

PostPosted: 05.06.2008 11:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a ovak???

napravi novi master za te stranice
na njega od-do stavi objekt s ispunom paper
i isprinat ce ih - evo sad isprobala i radi
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
aidevise



Joined: 30 Nov 2007
Posts: 128
Location: zg/smb

PostPosted: 05.06.2008 11:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ah... nisam vidla da ste to vec napisali
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
aidevise



Joined: 30 Nov 2007
Posts: 128
Location: zg/smb

PostPosted: 05.06.2008 11:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
kazu mi da na " blank pages " niti u kojem slucaju ne smiju biti ni crop markice


ne kuzim Confused - zakaj im to smeta Question
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
dr.faust



Joined: 19 Mar 2008
Posts: 11

PostPosted: 05.06.2008 11:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vjeruj mi ni ja, ovo mi je prvi slucaj u zivotu i polujet cu od gotovana.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 05.06.2008 11:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dr.faust wrote:
To funkcionira, a sve se tiska u Koreji, i kazu mi da na " blank pages " niti u kojem slucaju ne smiju biti ni crop markice, jedino vidis da na master stavim markice i njih stavim u nulu, to bi mozda pomoglo!
Hvala na pomoci, ako se sjetis jos neceg, bio bi zahvalan! Laughing



hmmm sada onda mozda jedino da preko cijele strane das prazan objekt samo s strokom koji ide preko bleeda... ak upali

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
dr.faust



Joined: 19 Mar 2008
Posts: 11

PostPosted: 05.06.2008 11:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala puno!

Dal ste culi mozda za ikakav plug-in koji onemoguci da se " smrzne " blank pages kod separacije???
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group