Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
novi objektivi za EOS-a

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 06.06.2008 08:38    Post subject: novi objektivi za EOS-a Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jednostavno se moram pohvaliti jer sam sretna ko beba. Donijela ih teta iz NY pred dva dana. Dočepala sam ih se jučer navečer. Noć prije nisam mogla spavati pri pomisli da možda nisu u komadu Very Happy

Stigla sam samo vidjeti da li rade. Danas idu prve prave fotke. Naravno javit ću se s dojmovima. Evo što je stiglo:

Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM Lens
koju pokušavam kupiti već dvije godine



and

Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM Lens
za kojeg sam inspiraciju dobila u zadnji čas



Stigli su i UV filtri i lens hood za 100mm

Sad mi još samo 70-200 L fali da popunim cijeli spektar. Možda za godinu dvije. I onda ću nadam se počet skupljat pare za mirnu mirovinu ili ulagati u svoju budućnost Wink

Izračunala sam da mi nije problem mjesec dana raditi za dva objektiva Cool došlo me oko 5k kuna. Kod nas bih za isto platila 8,3k kuna

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 07.06.2008 09:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo mene s prvim dojmovima. nije pravi review jer zbog vremenskih uvjeta nisam stigla pošteno isprobati...

canon 100mm

Za macro je, koliko vidim, odličan uz mirnu ruku, oslonac ili stativ (što mi je tlaka koristiti u 90% slučajeva). Najbolja stvar je što dopušta velika oštra uvećanja s pristojnih udaljenosti tako da je veća vjerojatnost da vam leteći objekt neće odlepršati. kliknite na thumb za normalnu veličinu.



Kao teleobjektiv je isto solidan. Relativno mali f čini svoje u hvatanju objekata u pokretu a i zgodna je mogućnost hvatanja ljudi sa 30-40 m - uglavnom je fotka zanimljivija kad ljudi ne znaju da ih se slika.




sigma 10-20mm - s naglaskom na 10mm

Sviđa mi se za closeup-ove...



... i za portrete iz neposredne blizine. Djeluju mi nekako životnije.



Za pejzaže može ispasti dobro ali treba računati na dosta distorzija na krajevima i treba paziti što staviti u sredinu da ostane oštro. Dakle ovisi...



Distorzija lijepo legne kad ima oblaka pa se dobije onaj osjećaj velike dubine i širine prizora.


_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Jabba



Joined: 10 Dec 2007
Posts: 326
Location: Rijeka

PostPosted: 07.06.2008 09:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Čestitam na opremi Smile

Kul fotke. Jesi probavala možda u hdr ih prebacivat?

_________________
{COMING SOON!} BenPixel | deviantART | behanceNET
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 07.06.2008 11:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jedan HDR sa sigmom po narudžbi



Sigmu sam jedva dočekala ali 100ka me oduševljava sa svakom novom fotografijom. Prvi put da sam ulovila muhu/osu u letu (i to mali primjerak iste) - i nije mi se posrećilo već je to s ovim objektivom zaista lako napraviti. Čak sam kroz objektiv vidjela istu takvu malu osu kako sere na list s udaljeljenosti od oko 30cm od nje. Nažalost tu mi je trebala sreća da kliknem u pravi trenutak Laughing



I još jedna makro čisto kao primjer lijepih boja i čistoće i oštrine. Osa se mogla i bolje okrenuti ali shvatit ćete poantu.



Ovo je najmoćniji objektiv koji sam dosad držala u ruci...

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 07.06.2008 15:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imam oba u firmi ... 100 tka je prejeben objektiv, preoštar ... a i portreti s sa njim odlični ...

s obzirom koliko košta, prava bagatela od canona.

G.
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 07.06.2008 17:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e da si blize, polio bi te vodom po faci Very Happy onako ko u filmovima

netko se bas razbahatio..

drzim oba na vlstitoj gift listi vec godinu dana Sad
cestitke i ono,, namrstenom facom ocekujemo puno dobrih fotki!!!

d
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 07.06.2008 19:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala na cestitkama Very Happy što se bahatosti tiče morala sam negdje potrošiti te 'silne' regrese koje su mi uplatili ovih dana Wink

cosmos možda je prevo vrijeme da stotku prebaciš iz gift liste u wish listu. stotku kupi prvu. poznavajući tvoje fotke mislim da bi ti odlično legla. mada je i sigma za one ulične portrete dušu dala...

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 07.06.2008 20:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jojo wrote:
hvala na cestitkama Very Happy što se bahatosti tiče morala sam negdje potrošiti te 'silne' regrese koje su mi uplatili ovih dana Wink

cosmos možda je prevo vrijeme da stotku prebaciš iz gift liste u wish listu. stotku kupi prvu. poznavajući tvoje fotke mislim da bi ti odlično legla. mada je i sigma za one ulične portrete dušu dala...


hehe,, hvala..
za sada se zadovoljavam sa 50tkom, iako vidio sam sto 100tka moze i mislim da ce mozda isto biti slican set ko tvoj Smile sto se tice bahatosti Smile

definitivno wish lista Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
hyperactive_anki



Joined: 28 Dec 2006
Posts: 371
Location: okružena morem

PostPosted: 08.06.2008 14:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
e da si blize, polio bi te vodom po faci Very Happy onako ko u filmovima
d


Dobro cosmos kaže!
Razz

evo i od mene: super! bravo! čestitke!

_________________
"Ja mrzim privilegije i monopole. Sve ono što se ne može podijeliti sa narodnim masama ja kategorički odbijam." Gandhi
http://krijanca.hr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group