Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Naplata održavanja

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
vdarlic



Joined: 07 May 2007
Posts: 77
Location: Split

PostPosted: 24.06.2008 11:13    Post subject: Naplata održavanja Add user to your forum ignore list Reply with quote

Znam da nije možda dobro mjesto za ovakvu temu ali čini mi se da mi ljudi koji ovaj podforum čitaju mogu najbolje pomoć.

Dakle zanima me koliko se mjesećno naplaćuje održavanje stranice. To je web sa vijestima, foto galerijom itd...

Sadržaj se (skoro) svakodnevno obnavlja.
Back to top
View user's profile Send private message
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 24.06.2008 11:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Čekaj, ne kužim. Pod održavanje misliš na pisanje članaka i dodavanje slika u fotogaleriju ili samo nadzor stranice?

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 24.06.2008 11:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa valjda ovo prvo Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 24.06.2008 13:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo odmah pitanje da se nadovežem.
Koliko biste vi naplatili održavanje web stranica, a pod tome podrazumijevam: netko vam e-mailom ili na sticku donese sadržaj (dakle, tekst i slike) i to treba uploadat i stavit recimo kao vijest i u foto galeriju ili pak nešto slično. Dakle? Smile
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
vdarlic



Joined: 07 May 2007
Posts: 77
Location: Split

PostPosted: 24.06.2008 14:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zeus wrote:
Evo odmah pitanje da se nadovežem.
Koliko biste vi naplatili održavanje web stranica, a pod tome podrazumijevam: netko vam e-mailom ili na sticku donese sadržaj (dakle, tekst i slike) i to treba uploadat i stavit recimo kao vijest i u foto galeriju ili pak nešto slično. Dakle? Smile


E baš to!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 24.06.2008 14:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa uz današnje CMS-ove i skripte...

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 24.06.2008 14:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja bi uzo 500 kn mjesecno po stranici... Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
vdarlic



Joined: 07 May 2007
Posts: 77
Location: Split

PostPosted: 24.06.2008 14:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jasi wrote:
ja bi uzo 500 kn mjesecno po stranici... Very Happy


Dobro, a jeli ima neko sa konkretnim primjerom. (Radim to i to, često toliko i toliko i uzimam toliko i toliko...)
Back to top
View user's profile Send private message
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 24.06.2008 16:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Izracunaj koliku placu netko tvoje struke i znanja zasluzuje, povecaj ju za doprinose i poreze pa zatim za 50%, podijeli na broj radnih sati i dobit ces otprilike satnicu koja je realna. Zatim pogledaj koliko mjesecno sati potrosis na to i dobit ces cijenu.

Ako te klijent zivcira nesto vise nego je nornalno, onda digni cifru jos malo. Laughing

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 24.06.2008 16:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemesis wrote:
Pa uz današnje CMS-ove i skripte...


I što s tim? Netko to mora uploadat i posložit, kakve to veze ima s radom koji moraš uložiti da bi nešto bilo objavljeno?
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 24.06.2008 16:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Oke oke, samo kažem...

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 24.06.2008 18:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kao što adrian predlaže, odredi nekako satnicu i to je to. CMS-ovi i skripte ništa ne znače u ovom slučaju, ako se oni neće njima služiti.

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
dbomez



Joined: 19 Oct 2007
Posts: 163
Location: Pula

PostPosted: 28.06.2008 19:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ima pravo Zeus, sve se to mora poslozit i vise mi je pravilo nego izuzetak da vise vremena izgubim stavljajuci materijal i poslazuci to, obradujuci nego sto mi treba da napravim samu stranicu i integriram u cms Smile
A sto se tice cijene ja mislim da si to sam moras odlucit jer ovisi o tome koliko ti imas vremena, koliko materijala ima, koliko klijent ima vremena, novaca, volje itd. Primjerice ako imas nesto drugo za radit kao sto je sama izrada stranice onda ti se neisplati radit za neku sitnu lovu. Ja sam prije onako kao svima pomagao ovo ono i na kraju sam skuzio da vise vremena izgubim za sve te sitne pizdarijice nego za konkretan rad sto radim Smile Tako da sad odmah i kazem 500kn mjesecno ako ima manje posla a 1000kn ako ima cesce, mislim ja nisam niti urednik ni novinar ni nis tako da mi to nije stvar cime se zelim bavit ali ako je dobar omjer ulozeno/dobiveno onda ides a klijentu ako ne odgovara uvijek moze naci nekog susjeda da mu to odradi, ali sa tobom vec ima neki odnos i povjerenje tako da ce vjerojatno tebi platit i nesto vise ali da je siguran kako ce mu to biti postavljeno dobro i na vrijeme.

Tako da vdarlic ako kazes da se sadrzaj skoro svakodnevno obnavlja ja nebi isao ispod 1000 - 1500kn mjesecno ali to sam ja, mrzim taj dio posla pa puknem cijenu ako prodje prodje, ti ako ti je potrebnija lova i nije ti bed to radit mozes si stavit manju cifru, u svakom slucaju takvim repetativnim poslovima treba tezit jer si tako pokrivas fixne mjesecne troskove.
Back to top
View user's profile Send private message
supersonicx



Joined: 27 Feb 2007
Posts: 17
Location: Zagreb

PostPosted: 06.10.2008 00:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nitko normalan ti ne bi platio 1500 kuna mjesečnog održavanja nečega, barem ja tako mislim.
Održavanje stranice se ne napolačuje paušalno (obično ne), nego se naplaćuje sat tvojeg rada.
Npr. ja naplaćujem 150 kuna sat rada, što je jeftino ako uzmeš u obzir da sam čovjek koji živi od toga a ne radi to iz hobija i sl.
Back to top
View user's profile Send private message
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 06.10.2008 06:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@supersonicx - Mjesečno održavanje je sasvim normalna stvar

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
maniche



Joined: 17 Oct 2006
Posts: 52

PostPosted: 06.10.2008 12:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mjesečno održavanje,cca 1500 kn je sasvim ok ako nema pretjerano posla..
znači stavljanje 2-3 članka dnevno,par slika, redovit update baze...
Back to top
View user's profile Send private message
killa



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 277
Location: zagreb

PostPosted: 06.10.2008 12:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

150kn/h + pdv

_________________
[killa bee]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
papitto_venga



Joined: 24 Sep 2006
Posts: 30
Location: Split

PostPosted: 06.10.2008 17:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zeus wrote:
Evo odmah pitanje da se nadovežem.
Koliko biste vi naplatili održavanje web stranica, a pod tome podrazumijevam: netko vam e-mailom ili na sticku donese sadržaj (dakle, tekst i slike) i to treba uploadat i stavit recimo kao vijest i u foto galeriju ili pak nešto slično. Dakle? Smile


150kn + PDV / sat

_________________
--
Jebeš mozak koji nije labilan.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group