Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Novi portfolio

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
KAMI



Joined: 14 Oct 2006
Posts: 100

PostPosted: 03.07.2008 20:06    Post subject: Novi portfolio Add user to your forum ignore list Reply with quote

Eto sklepao novi portfolio pa da vidim što kaže cijenjeni puk.
Još je u test fazi pa ako nađete kakvu grešku vičite, sve sugestije i komentari dobrodošli.

link

Last edited by KAMI on 04.07.2008 10:58; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 03.07.2008 20:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Osobno mi se ne sviđa izbor fonta za tekst jer mi je takve fontove užasno teško čitati...
Bilo bi bolje da su slike projekata u originalnoj boji jer je ovako dosadno, a netko bi mogao pomisliti da radiš samo u smeđoj... Smile
Ne sviđaju mi se niti ovi ekstremno veliki previewi koji se otvaraju jer moram skrolat na sve strane, a imam 21 inčni monitor... zamisli kako će biti onima na 17inča sa 1024x769 rezom...
Inače mi se sviđa... arhitektura je jasna, pregledna i razumljiva... to je najbitnije...
Mislim da bi stranicu poboljšao sa par ovih detalja koje sam spomenuo...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
KAMI



Joined: 14 Oct 2006
Posts: 100

PostPosted: 03.07.2008 20:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da znam da ovaj font nije baš čitljiv ali nekako mi je najbolje legao na dizajn.
Tu sam napravio kompromis, malo sam povećao font i prored da se lakše čita, a i baš nemam nešto puno teksta tako da to vjerojatno neće biti problem.

Slike projekata ostaju kakve jesu nekako mi u toj soluciji da je svaku u org boji razbija stranicu i postaje sve prešareno.

Što se tiče previewa tu si u pravu i ja sam o tome razmišljao, to uskoro sređujem.

Hvala na sugestijama Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
LifeCanBeFun



Joined: 28 Apr 2006
Posts: 228
Location: Istra

PostPosted: 03.07.2008 22:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja bi ubacio detalje u svjetlo plavoj boji...zatim slike definitivno u boji i smanjio prozor koji se otvara... 800 x 600 sasavim dovoljno

možda jos nesto u headeru da začini stranicu!?

_________________
www.netlex.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
dr_Hate



Joined: 28 Aug 2007
Posts: 168
Location: Rijeka

PostPosted: 04.07.2008 02:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sto se fonta tice, netko ne voli serifne fontove, netko voli...osobno, citljivo mi je..ali smanjio bi razmak izmedju slova definitivno Smile

sto se boja tice, mozda lagani hover efekt pa da slika dobije boju, time ti mozda ne bi razbijalo koncepciju i ne bi dobio kupus boja

jedino sto mi nedostaje je kako odradjeni sajt izgleda uzivo...slika je jedno, ali nema tu markupa, css-a, javascripta i ostalih stvari ispod haube Wink

to je zapravo jedina sitna zamjerka koju imam, ostalo mi je skroz ok Smile

_________________
imam domenu |stajduhar.org|
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
KAMI



Joined: 14 Oct 2006
Posts: 100

PostPosted: 04.07.2008 07:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

2 dr_Hate:

Nažalost nema toga kako izgleda u živo osim 2 primjera.
Naime većina ovih radova su propali pokušaji s sitepointa , imam još dosta radova koje sam radio za klijente ali naravno oni to svojataju.

BTW kakvu praksu vi imate s klijentima što se tih stvari tiče? Koliko popustljiv biti?

Ovo za hover ću vjerojatno izvest tako je i bilo na prošlom portfoliu izvedeno ali neće ići u full boju možda će se samo lagano posvijetliti ili tako nešto.
Back to top
View user's profile Send private message
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 04.07.2008 08:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

KAMI wrote:

Naime većina ovih radova su propali pokušaji s sitepointa , imam još dosta radova koje sam radio za klijente ali naravno oni to svojataju.
BTW kakvu praksu vi imate s klijentima što se tih stvari tiče? Koliko popustljiv biti?


Ne razumijem... Što si radio? Zašto netko drugi to svojata? U kojem smislu misliš "biti popustljiv"?

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
KAMI



Joined: 14 Oct 2006
Posts: 100

PostPosted: 04.07.2008 10:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ok recimo radim za neku firmu koja se bavi web dizajnom projekte, oni me naravno plaćaju za to. Tko ima pravo finalni proizvod staviti u svoj portfolio?
Back to top
View user's profile Send private message
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 04.07.2008 10:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako ugovorom nije drugačije dogovoreno, ti imaš pravo staviti radu u svoj portfolio s naznakom da si dizajnirao samo layout, a oni ako dalje koriste layout, mogu potpisati samo izradu stranice na osnovu tvog layouta, ali nikako ne mogu preuzeti zasluge i tvoja autorska prava... dapače, trebali bi te i potpisati kao autora dizajna... barem idjenog rješenja dizajna...
No, kako sam rekao, sve je pitanje ugovora i dogovora, ali autorska prava ti ne može nitko oduzeti...
Postoji puno različitih načina na koji se možeš dogovoriti s naručiteljima oko potpisa i korištenja tvog djela...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
Jabba



Joined: 10 Dec 2007
Posts: 326
Location: Rijeka

PostPosted: 04.07.2008 10:49    Post subject: Re: 2 Add user to your forum ignore list Reply with quote

Emptyhead wrote:
P: Postavljanje threadova na forumu

O: Kod postavljanja topica (teme) na forumu, molimo specificirati naslov ("Markov osobni web site"). To će omogućiti lakše snalaženje svih korisnika mi3-a kao i lakše pronalaženje željenog materijala.

Topic sa naslovom poput "Molim komentare" i "Pogledajte ovo" će biti automatski preimenovane.


kuiš? :)

_________________
{COMING SOON!} BenPixel | deviantART | behanceNET
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
KAMI



Joined: 14 Oct 2006
Posts: 100

PostPosted: 04.07.2008 10:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kužim
Back to top
View user's profile Send private message
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 04.07.2008 11:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Neću se osvrtati na grafiku i backend već na tipografiju. Sudeći prema radovima u tvom portfoliu i tvom osobnom web siteu muči te postizanje vertikalnog ritma u tekstovima, line spacing je uglavnom ili premalen ili prevelik. Odnosi između tekstualnih elemenata (h-ovi, paragrafi...) nisu dobro postavljeni, itd, itd...
Back to top
View user's profile Send private message
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 04.07.2008 13:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok izgleda, ali fali boja, npr: da su reference u boji nebi škodilo...
font mi se ne sviđa, nekako mi se ne uklapa baš u dizajn...

i još u kodu mi fali lista, u referencama i u footeru (Info) si isto mogao sve složiti sa listama, kao i ono u footeru(Thanks to)...

bilo bi dobro kad bi stranica bila validna... Smile

ugl dizajn mi se sviđa, po meni samo treba izmjeniti neke stvari...
Back to top
View user's profile Send private message
KAMI



Joined: 14 Oct 2006
Posts: 100

PostPosted: 04.07.2008 15:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo sad je valid nešto sam mijenjao po stranici i zaboravio kasnije provući kroz validator.

Uglavnom hvala svima na komentarima probati ću uredit još neke stvari.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group