Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
centar-zdravlja.net

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 14.07.2008 13:23    Post subject: centar-zdravlja.net Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nas nekoliko se prihvatilo ovog projekta krajem prosle godine i od danas je napokon online Smile

www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu pruza;
svjeze vijesti vezane uz zdravlje i ljepotu
uvid u bazu zdravstvenih subjekata
veliku arhivu korisnih clanaka
rjecnik strucnih pojmova...

Sve gore navedeno se svakodnevno upotpunjuje svjezim sadrzajima.

Komparativna prednost portala je baza sa zdravstvenim subjektima i tom segmentu cemo u daljnjem razvoju posvetiti najvise paznje.

Stranica se razlijece u IE6, ali to cemo uskoro rjesiti. Nepregledno more linkova u vijestima cemo razdijeliti po stranicama, a isto cemo napraviti i na clancima.

Cijenio bih vase komentare i sugestije da pricu ucinimo jos boljom...

Ono sto meni osobno fali je interakcija s posjetiteljem, pa bih volio cuti pokoji prijedlog za poboljsanje...

Hvala!

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 14.07.2008 13:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

na prvu loptu mi je sve skupa nekako premalo odvojeno. pa i na drugu loptu Rolling Eyes
mislim na naslovnicu, ove ostale su već puno bolje.

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 14.07.2008 14:10    Post subject: Re: centar-zdravlja.net Add user to your forum ignore list Reply with quote

Uff dizajn je užaš...

sve nagužvano i nepregledno, mogao bi pričati 3 dana šta treba popravljati... najbolje da napravite novi dizajn, i napravite tako da bude pregledno...

1. naslovnica - ajme majko...

2. ostale stranice, onaj lijevi menu ubi bože kako ružno...

3. footer je isto jako loš

nezna se gdje je kraj, a gdje početak stranice...
Back to top
View user's profile Send private message
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 14.07.2008 14:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@ jojo: kako mislis odvojeno? Elementi su ti nekako besmisleno poslozeni ili?

@jasi: bas mi je zao sto ti se ne svidja dizajn, no prije samog seciranja i izrade cssa smo ispitali 20ak ljudi sto misli o dizajnu i svi su se slozili da je super, te da odgovara profilu stranice. Redizajn cemo svakako napraviti, ali ne jos neko vrijeme...

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 14.07.2008 14:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa i sadržajno je malo čudno posložena naslovnica. ali prije svega sam mislila na vizualni dojam. već samo to što su tu tri stupca mi je nekako previše. još k tome nisu jasno vizualno odvojeni. a onda još i to što unutar pojedinog stupca postoje različite cjeline. dakle zbunjujuće je i nemam želju uopće pročitati što se sve nalazi na toj naslovnici...
ko da ni sami niste znali kamo sa tim silnim sadržajem...

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 14.07.2008 14:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

p4P3r wrote:


@jasi: bas mi je zao sto ti se ne svidja dizajn, no prije samog seciranja i izrade cssa smo ispitali 20ak ljudi sto misli o dizajnu i svi su se slozili da je super, te da odgovara profilu stranice.


onda si pitao krive ljude... šta da ti kažem...

da se malo poredi izgledalo bi super... npr: ova stranica lijepo izgleda:

http://www.centar-zdravlja.net/index.php?akcija=savjeti

al opet mi footer nije nešto...
Back to top
View user's profile Send private message
skomdra



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 71
Location: travoltino

PostPosted: 14.07.2008 16:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dizajn:
nagruvano. Ja bi ubacio malo prostora medju elemente. Izbjegavao bi justify. Trazilicu na posebnu stranicu. (na naslovnu samo jednu jednostavnu input formu)
Headeri izgledaju kao banneri. Pojednostaviti.
Veliko je pitanje treba li "Dobro dosli na portal..." tretirati kao header? I to još kao sliku, koja se ne moze copy paste... tako da je to mozda i semanticki problem? Ne znam...
Nekonzistentni stilovi, npr, dole se koristi neki mirror kod naslova, gore toga nema. O razlicitim fontovima da ne govorim, cuspajz. Savjet: Odluciti se za jedno pa tako po cijelom sajtu.

Ovo je mozda isto usability, ali kad vidim neke strelice mene odmah to navede da je u pitanju link, ali ovdje kad kliknem na naslove pored strelica, npr. "Dostupne kategorije" to nije link. Mozda grijesim.

Sadrzaj:
Dostupne kategorije - nije jasno što bi to trebalo značiti. (Možda neki jasniji naziv?)
Malo je hladno govoriti o subjektima i bazi u uvodnom tekstu. Pojednostaviti. Poboljšati stil pisanja. (možda unajmiti copywritera?) Ono sto je trenutno u najnovijim vijestima nisu vijesti nego neke pricice o zdravlju. Vijest bi bila, "otkrivena drevna dijeta Azteka po kojoj se moze bla bla..." Ovo spada pod nesto, jeste li znali...? Ili?
Najnovije vijesti bi stavio lijevo, a uvod ugurao u neku "About" stranicu.

Ma. Ima tu puno posla. Ja ne bi isao vani, na vasem mjestu. Sajt je konfuzan, neorganiziran, nije jasno kome je namjenjen (jesu to starci, djeca, mlade mame, tinejdzerice, samo nemoj reci: svima, to je smijesno) ostavlja dojam poludovrsenog i nepromisljenog web projekta. Jednom rijecju: jeftino.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sinke



Joined: 02 Oct 2005
Posts: 257
Location: Zagreb

PostPosted: 14.07.2008 23:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa nemrem vjerovat da je netko toliko dugo, više-manje, aktivni član mi3ja i da može ovako nešto izbaciti!
Sajt je pun grešaka koje smo tu već toliko puta pretresli da mi ih se opće ne da niti početi nabrajati... Sad

_________________
THE SHTANZIG | Web Do's & Don'ts
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 14.07.2008 23:38    Post subject: Re: centar-zdravlja.net Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma ja brijem da je p4P3r-u netko hacko mi3 acc i posto umjesto njega... :/
Back to top
View user's profile Send private message
Jabba



Joined: 10 Dec 2007
Posts: 326
Location: Rijeka

PostPosted: 15.07.2008 07:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mastersinke wrote:
Pa nemrem vjerovat da je netko toliko dugo, više-manje, aktivni član mi3ja i da može ovako nešto izbaciti!
Sajt je pun grešaka koje smo tu već toliko puta pretresli da mi ih se opće ne da niti početi nabrajati... :(


Ae nemojte sad pljuvat tolko,
kao da je tebi jednom stranica lose ispala al si ju morao pustit zbog deadlinea i tih govana?
Nie čoek imo inspiracije i jbga sad :)

_________________
{COMING SOON!} BenPixel | deviantART | behanceNET
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
ITS



Joined: 06 Feb 2008
Posts: 377

PostPosted: 15.07.2008 07:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jabba wrote:
mastersinke wrote:
Pa nemrem vjerovat da je netko toliko dugo, više-manje, aktivni član mi3ja i da može ovako nešto izbaciti!
Sajt je pun grešaka koje smo tu već toliko puta pretresli da mi ih se opće ne da niti početi nabrajati... Sad


Ae nemojte sad pljuvat tolko,
kao da je tebi jednom stranica lose ispala al si ju morao pustit zbog deadlinea i tih govana?
Nie čoek imo inspiracije i jbga sad Smile


Točno... ne volim kad se osjeti tolika napetost , kao da jedva čekamo da neko sje..
Mislim da je suština ovog foruma podjeliti sa stručnjacima rad i da sa svojim konstruktivnim kritikama pomognu. I onda ako hočeš ispraviš ... a ako nećeš opet nije bad ... samo polako.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Tedius



Joined: 22 Dec 2003
Posts: 149
Location: Zagreb

PostPosted: 15.07.2008 09:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja bi ignorirao ove gore malo pretjeruju ili prakticiraju "hrvatski jal", stranica je solidna, naravno mjesta za poboljšanja uvijek ima.
U FF3 ti se raspadaju vijesti i link "opširnije".
Kod pregleda članaka bi moj savjet bio da zamijeniš lijevu i desnu kolumnu, mislim da će ti sam članak biti pregledniji, osim toga i važniji je, jer u HR još uvijek čitamo s lijeva na desno.
Ovako prvo vidiš hrpu nekih kategorija/linkova, a tek zatim članak.
Kod mi se nije dalo gledati, iako nema očitih grešaka, malo mi se čini puno previše warninga koje HTML tidy izbacuje.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 15.07.2008 11:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zahvaljujem se na svim korisnim sugestijama. Usudio bih se reci da mi je jasno na cemu treba poraditi i sta treba ispraviti. Malo cu si popisati radne zadatke i napraviti izmjene...

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 15.07.2008 11:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim da bi se uz par tipografskih tweakova dobio solidan layout. Keywords: prored, poravnanje i white-space.

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
skomdra



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 71
Location: travoltino

PostPosted: 15.07.2008 11:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tedius wrote:
Ja bi ignorirao ove gore malo pretjeruju ili prakticiraju "hrvatski jal", stranica je solidna, naravno mjesta za poboljšanja uvijek ima.


Ja se pitam kakvu poruku šaljemo kad se ocjenjuje nešto kao solidno, a zapravo je nedovršeno i šlampavo. Ja bih preporučio: stati na loptu, uzeti puno zraka i lagano izdahnuti, pa izvaditi list papira i prvo olovkom, pa potom u photoshopu skicirati novi dizajn. Ovdje se ne radi o poboljšanjima, ovdje se radi o cijelom restrukturiranju, repozicioniranju i kvalitetnom promišljanju. Ne razumijem točno koji je bio uzorak od dvadesetak ljudi kojima se svidio dizajn, ali to se često događa kad rodbina i/ili prijatelji komentiraju radove, to se svodi na "tapš, tapš, kako dobro...", osobno nikada od takvih kritika nisam imao nikakve koristi.
Plus je što nije toliko tragično da bih se užasavao kao primjerice #jasi i #mastersinke, ali ne mogu prešutjeti očite činjenice. Moj zaključak je i kad bih se toga i uhvatio oduzelo bi previše vremena da iskomentiram i usmjerim autora što je točno sve krivo, tako da savjetujem kao što sam napisao na početku, olovku u ruke uz puno sreće, koncentracije, dubinskog razmišljanja pa se možemo nadati na ovom forumu novom dizajnu centra zdravlja kroz par mjeseci. Čudi me, jedino, što za ovako ambiciozan projekt nije odrađena kvalitetnija strategija, arhitektura informacija, fokus grupe korisnika, ali lako moguće da to uopće nije do dizajnera. Netko se možda samo hoće na brzinu obogatiti. Zvuči poznato?
Još jedan savjet: nabavi knjigu o dizajnu, ima ih nekoliko koje su totalno ok. Knjiga je puno solidnija i strukturiranija referenca od interneta.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
LifeCanBeFun



Joined: 28 Apr 2006
Posts: 228
Location: Istra

PostPosted: 15.07.2008 13:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nazalost i ja se moram slozi da je dosta zbunjen web...

previse razlicitih fontova, neuskladeno sarenilo... slicni mi na neki defaultni joomla template

podjela stupaca mi nije jasna i nema ravnoteze medu njima...

malo pretumbajte pa ce bit bolje... Wink

_________________
www.netlex.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 18.07.2008 10:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ok, malo sam razmotrio prijedloge i namjeravam napraviti ovakav raspored;

Lijevi stupac (izbacujemo dobro dosli)
Vijesti s linkom na arhivu (vijesti cemo preimenovati u zanimljivosti)
Clanci s text boxom za pretragu

Srednji stupac
Pretrazivanje djelatnosti (text box + link na naprednu pretragu)
Index djelatnosti
Prijava subjekta - jednostavna forma za prijavu djelatnosti

Desni stupac
Newsletter formica
Anketa
Banneri

Font:
svi linkovi ce biti zeleni u boldu
naslovi crveni
heading bijeli s zelenom pozadinom

Da li smatrate da ce ove promjene doprinjeti boljem snalazenju na stranici?

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
champjm



Joined: 23 Jun 2008
Posts: 9

PostPosted: 18.07.2008 10:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dizajn mi se sviđa ali slažem se da je naslovna PRE PREnatrpana, treba vam puno bolji raspored. Ostale stranice mnogo bolje djeluju za oko. Ne sviđa mi se mjesto gdje stoje reklame drugih sajtova dok su vijesti totalno "zavučene", probaj poraditi na nekom oslobađanju prostora. Čak si možda mogao čitav dio pretraživanja na naslovnoj staviti pod novi "pretraga" dio gdje bi oslobodio mjesto za vijesti a bannere pomjeriti na njihvo mjesto.
Back to top
View user's profile Send private message
nomes



Joined: 07 May 2006
Posts: 292
Location: Zagreb

PostPosted: 01.09.2008 12:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

skomdra wrote:
Tedius wrote:
Ja bi ignorirao ove gore malo pretjeruju ili prakticiraju "hrvatski jal", stranica je solidna, naravno mjesta za poboljšanja uvijek ima.


Ja se pitam kakvu poruku šaljemo kad se ocjenjuje nešto kao solidno, a zapravo je nedovršeno i šlampavo. Ja bih preporučio: stati na loptu, uzeti puno zraka i lagano izdahnuti, pa izvaditi list papira i prvo olovkom, pa potom u photoshopu skicirati novi dizajn. Ovdje se ne radi o poboljšanjima, ovdje se radi o cijelom restrukturiranju, repozicioniranju i kvalitetnom promišljanju. Ne razumijem točno koji je bio uzorak od dvadesetak ljudi kojima se svidio dizajn, ali to se često događa kad rodbina i/ili prijatelji komentiraju radove, to se svodi na "tapš, tapš, kako dobro...", osobno nikada od takvih kritika nisam imao nikakve koristi.
Plus je što nije toliko tragično da bih se užasavao kao primjerice #jasi i #mastersinke, ali ne mogu prešutjeti očite činjenice. Moj zaključak je i kad bih se toga i uhvatio oduzelo bi previše vremena da iskomentiram i usmjerim autora što je točno sve krivo, tako da savjetujem kao što sam napisao na početku, olovku u ruke uz puno sreće, koncentracije, dubinskog razmišljanja pa se možemo nadati na ovom forumu novom dizajnu centra zdravlja kroz par mjeseci. Čudi me, jedino, što za ovako ambiciozan projekt nije odrađena kvalitetnija strategija, arhitektura informacija, fokus grupe korisnika, ali lako moguće da to uopće nije do dizajnera. Netko se možda samo hoće na brzinu obogatiti. Zvuči poznato?
Još jedan savjet: nabavi knjigu o dizajnu, ima ih nekoliko koje su totalno ok. Knjiga je puno solidnija i strukturiranija referenca od interneta.


what he said Smile

_________________
Last fm
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group