Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Help - Indesign CS3

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
BitchL0rD



Joined: 28 Feb 2008
Posts: 38

PostPosted: 21.07.2008 08:52    Post subject: Help - Indesign CS3 Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovako dobio sam od klijenta jednu ideju za njegovu knjigu i sad knjiga je a5 format sve super sve ok dok se ne dođe do dijela gdje se trazi da predgovor ide na a4 stranicu koja ce se presavit prema unutra.

nadam se da razumijete sto zelim reci.

znaci ide:

naslovnica a5
i onda ta a4 stranica sa tim da se pola a4 strane presavija prema unutra, nesto slicno kao VIDI-jeva naslovnica, na tu foru.

e sad moj problem je sto nikako ne mogu dokuciti kako u A master ubaciti layer(stranicu) drugog formata izuzev a5 ili kako da kad je iskljucen "facing pages" napravim da da spojim samo 4 stranicu u dvije ako se ne moze ono prvo.

sad jel bih trebao raditi b master pa u njemu odrediti druge stavke pa ih prebacit u a master nadajuci se da mi ih nece razvrstati po opciji facing pages.

hvala unaprijed!

L0rd!
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 21.07.2008 08:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nisam se susretao s tim, a i nemam vremena za provjeru.. no napravi , kako kazes B-master dimenzija koje ti trebaju pa ga primjeni na stranu gdje ide predgovor. samo prije primjene iskljuci tj. ukljuci opciju za document i page shuffle

drugo raspitaj se u tiskari koliko ce egzibicija kostati, jer ak se radi o velikoj nakladi, cijena bi mogla biti zanimljiva jer je tu dosta rucnog rada i umetanja...

a imnace imas plug in koji rjesava tvoj problem
http://www.dtptools.com/product.asp?id=pcid

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
BitchL0rD



Joined: 28 Feb 2008
Posts: 38

PostPosted: 21.07.2008 09:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

suncek wrote:
nisam se susretao s tim, a i nemam vremena za provjeru.. no napravi , kako kazes B-master dimenzija koje ti trebaju pa ga primjeni na stranu gdje ide predgovor. samo prije primjene iskljuci tj. ukljuci opciju za document i page shuffle

drugo raspitaj se u tiskari koliko ce egzibicija kostati, jer ak se radi o velikoj nakladi, cijena bi mogla biti zanimljiva jer je tu dosta rucnog rada i umetanja...

a imnace imas plug in koji rjesava tvoj problem
http://www.dtptools.com/product.asp?id=pcid


hvala ti puno.
ugodan dan!
Back to top
View user's profile Send private message
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 21.07.2008 15:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Stvar je vrlo jednostavna i ne treba ti nikakav plugin. InDesign već ima ugrađenu opciju za takve slučajeve, a zove se "Keep spread together".
Back to top
View user's profile Send private message
BitchL0rD



Joined: 28 Feb 2008
Posts: 38

PostPosted: 21.07.2008 15:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

TYPE01 wrote:
Stvar je vrlo jednostavna i ne treba ti nikakav plugin. InDesign već ima ugrađenu opciju za takve slučajeve, a zove se "Keep spread together".



cs3 nema, samo iskljucis shuflle u cs 2 znam za opciju keep spread together.

stvar je sto ide spiralni uvez pa jedan list mora biti kraci za 20 cm - znaci ne 297 vec 277 dok su drugi obicni a5.

indesign sam po sebi ne podrzava multiformat.
nema veze...ni preko mastera se nemoze.

napravio sam 3 fajla, dva koji cine a4 minus 20 mm i jedan sa samo a5 stranicama, kombinirao u pdf i to je to...mal vise posla, al ajd.
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 21.07.2008 16:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

TYPE01 wrote:
Stvar je vrlo jednostavna i ne treba ti nikakav plugin. InDesign već ima ugrađenu opciju za takve slučajeve, a zove se "Keep spread together".


grijesisi, kao sto sam ja pogrijesio misleci da moze kreirati page master drugacije dimenzije od dimenzije dokumenta

keep page spread together sprijecava da promjenis redosljied strana tj. da lijeva strana postane desna, a desna lijeva.... ili da ih odvajas i svaku zasebno razmjestavas...

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group