Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Play random movie clip

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ITS



Joined: 06 Feb 2008
Posts: 377

PostPosted: 23.07.2008 08:40    Post subject: Play random movie clip Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imam 4 mc-a na stageu. Svaki od njih se kreće svojim smjerom,ali tako što u sebi imaju motion tween i na prvom frame-u naredbu stop. Na stageu se nalazi i jedan button koji random odabire frameove kojih također ima 4. Svaki frame ima naredbu da pokrene jedan mc.
Sve radi.ali je problem u tome što ne želim da se gase movie clipovi nego da nastave svojim tokom.

Dakle , svaki puta kada se klikne na taj button da odabere jedan od tih mc-a koji ide svojim tokom. Tako da ako dođe do recimo 30 klikanja da odabere 30 puta random mc ali da se ne prekidaju prijašnji u svojim radnjama.

Ako netko može pomoći bio bih jako zahvalan....
Polako pucam po šavovima Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ITS



Joined: 06 Feb 2008
Posts: 377

PostPosted: 23.07.2008 11:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ili da pojednostavim...

da preko linkagea na klik izabere iz librarya random jedan od 4 mc-a.... molim vas Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
djankey



Joined: 22 Nov 2006
Posts: 128
Location: zg

PostPosted: 23.07.2008 13:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

green-eye:: wrote:
da preko linkagea na klik izabere iz librarya random jedan od 4 mc-a.... molim vas Crying or Very sad

Code:
var myClips:Array= ["instancename1", "instancename2", "instancename3", "instancename4"];
var selectedClip:MovieClip = myClips[Math.floor(Math.random()*myClips.length)];

trace(selectedClip);

_________________
http://www.as-flash.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ITS



Joined: 06 Feb 2008
Posts: 377

PostPosted: 23.07.2008 14:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ajd molim te mi malo pojasni , kako bih skužio bolje
gdje da stavim kod , na button ili na frame

znači treba mi kad kliknem na button da se pojavi mc , ali ako kliknem 5 puta zaredom da se pojavi 5 random mc-a koji ne prekidaju radnju

stavio sam ovo na button:

on (release) {

var myClips:Array= ["instancename1", "instancename2", "instancename3", "instancename4"];
var selectedClip:MovieClip = myClips[Math.floor(Math.random()*myClips.length)];

trace(selectedClip);

}

filmovi su mi na stageu,jel ih trebam obrisati da samo budu u libraryu . Po tvome su vezani instancenameom a ne linkageom.
Molim te malo mi pojasni Confused hvala ti puno
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
djankey



Joined: 22 Nov 2006
Posts: 128
Location: zg

PostPosted: 23.07.2008 21:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mogu ja na dugo i siroko o ovome, ali bi bilo najbolje da postavis source pa da mogu napraviti na konkretnom primjeru. Ne znam tocnu organizaciju tvojeg sourca, pa cemo se igrati pokvarenog telefona.

_________________
http://www.as-flash.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ITS



Joined: 06 Feb 2008
Posts: 377

PostPosted: 23.07.2008 22:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e ma rješio sam problem , stavio sam na mc ovo:

onClipEvent (load) {
scale = (random(100)+30);
this._rotation = Math.random()*360;
this._alpha = random(150);
this._x = random(1000);
this._y = random(1000);
this._xscale = scale;
this._yscale = scale;
myColor = Math.round( Math.random()*0xFFFFFF );
myColoredObject = new Color (_root.circle);
myColoredObject.setRGB(myColor);
}


a na button ovo:

on (press) {
i = i+1;
duplicateMovieClip (_root.linija, "linija" + i, i);
}

to je solucija da mc kreće random sa 360 stupnjeva , ali ako mi bude trebalo da samo kreće sa četiri ... ono sjever,jug,istok,zapad ja ću ti postat fla pa češ mi pomoći , naravno ako budeš htio i hvala ti za sve i hvala ti unaprijed Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group