Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Imac i dva lcd-a

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ITS



Joined: 06 Feb 2008
Posts: 377

PostPosted: 04.08.2008 07:39    Post subject: Imac i dva lcd-a Add user to your forum ignore list Reply with quote

S obzirom da sam se nabrio da kupim Imac-a, zanima me dali je moguće na bilo koji naćin spojiti na njega dodatni lcd? radi se o Imac 20".....

Čisto da mi ne stoji bez veze ovaj drugi koji sam kupio prije dva mjeseca...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Nave



Joined: 09 Apr 2004
Posts: 257
Location: Osijek

PostPosted: 04.08.2008 08:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.apple.com/imac/specs/
Support for external display in extended desktop mode
* Digital resolutions up to 1920 by 1200 pixels
* Analog resolutions up to 2048 by 1536 pixels


znaci radi Smile

_________________
stručnjaci za ništa, eksperti za sve
A.Dedić
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
ITS



Joined: 06 Feb 2008
Posts: 377

PostPosted: 04.08.2008 10:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala sused!

jesi ti možda na macu?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Nave



Joined: 09 Apr 2004
Posts: 257
Location: Osijek

PostPosted: 04.08.2008 10:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

green-eye:: wrote:
Hvala sused!

jesi ti možda na macu?


Bijah, al sam opet na PC-ju Smile

_________________
stručnjaci za ništa, eksperti za sve
A.Dedić
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
ITS



Joined: 06 Feb 2008
Posts: 377

PostPosted: 04.08.2008 10:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa šta bi? nije ti lego ili ?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 04.08.2008 10:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

iMac 20" nije za Pro rad.

moje 2 lipe

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
ITS



Joined: 06 Feb 2008
Posts: 377

PostPosted: 04.08.2008 10:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
iMac 20" nije za Pro rad.

moje 2 lipe


misliš zbog glosy LCD-a ili?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Nave



Joined: 09 Apr 2004
Posts: 257
Location: Osijek

PostPosted: 04.08.2008 10:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

green-eye:: wrote:
Pa šta bi? nije ti lego ili ?


Stara G5-tica nije sljakala s nekim 3D progijima, pa je zavrsila na bubnju. (kupljena je za grafiku, ali nije mi to jedini job, jelte grafika...tak da je na kraju PC prevagnuo...jos nije bilo intela na mac-u.)
Inache o Mac-u sve najbolje Wink

_________________
stručnjaci za ništa, eksperti za sve
A.Dedić
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 04.08.2008 10:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

green-eye:: wrote:
maratz wrote:
iMac 20" nije za Pro rad.

moje 2 lipe


misliš zbog glosy LCD-a ili?


Zbog boja i kuta. tehnički je lošiji monitor od 24".
Mada glossy na tak velikom screenu isto nije sreća.

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
ITS



Joined: 06 Feb 2008
Posts: 377

PostPosted: 04.08.2008 10:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kontam da si u pravu, ali stvarno neam tolko para za 24" i ovo sam nategnio jedva.... Sad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 04.08.2008 13:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

green-eye:: wrote:
kontam da si u pravu, ali stvarno neam tolko para za 24" i ovo sam nategnio jedva.... Sad


kupi minija i dobar monitor

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 04.08.2008 14:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kupi minija i dobar monitor[/quote]

Kad smo kod minija, kakva su iskustva?
Dali je neko već radio, dakle radio ne probao Smile?
Mislim za one koji imaju manji budžet koliko je (osim surfanja internetom i pregledavanja multimedije) doista funkcionalan po pitanju rada sa grafikom i obradom zvuka recimo pod tim postvkama o kojim govoriš.

Last edited by Adi on 04.08.2008 14:11; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 04.08.2008 14:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kupi minija i dobar monitor[/quote]

Kad smo kod minija, kakva su iskustva?
Dali je neko već radio, dakle radio ne probao Smile?
Mislim za one koji imaju manji budžet koliko je (osim surfanja internetom i pregledavanja multimedije) doista funkcionalan po pitanju rada sa grafikom i obradom zvuka recimo pod tim postvkama o kojim govoriš.

(ps sorry na duplom postu ... lapsus)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
tomislaw



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 04.08.2008 15:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
iMac 20" nije za Pro rad.

moje 2 lipe


Jako diskutabilno. Ovisi prvenstveno koja mu je namjena.
________
Infomedia Ltd

Last edited by tomislaw on 07.02.2011 10:06; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 04.08.2008 21:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tomislaw wrote:
maratz wrote:
iMac 20" nije za Pro rad.

moje 2 lipe


Jako diskutabilno. Ovisi prvenstveno koja mu je namjena.


Ako radiš na tom modelu, reci čovjeku što ti je kod njega dobro — diskutiraj.

Ja radim web za pare (Photoshop, TextMate i browseri) i nisam zadovoljan. Radio sam
i na drugim modelima, u firmi imamo sve još od G4, a posjedujem i svoja Apple računala.
20" Alu iMac monitor mi je najgori po kriteriju ugodnog dugotrajnog gledanja u nj. Čak
sam mjenjao položaj stola, ali sve mi se čini da ću ga prvom prilikom mjenjat.

Jedino što je svima sexy i pipaju ga.

Naravno, ako mu je namjena web server ili video encoding, onda je okej izbor.
Za rad sa Adobe softwareom nije, kao pisača mašina može proći.

Uostalom, u shopu imaš modele jedan do drugog, pa sam usporedi.

Edit: Sad sam malo pročačkao, pa našao da si se hvalisao sa prvim intelom u firmi koji
je MacBook Pro, dakle eliminacijom pre-intel modela da se zaključiti da ne radiš na
alu 20" iMacu.

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 05.08.2008 07:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa bila je ona prica gdje su okrivili Apple da je u 20" stavljao (cini mi se) TN matrice, dok su 24" imali IPS matrice - razlika je prilicno velika.

Moja preporuka je da pokusas skupiti te novce za 24" ili ga uzeti na rate, ja tako namjeravam napraviti sad kad se vratim sa ljetovanja.

maratz, imas jos kakve primjedbe na ovaj od 24" osim sto ima glossy ekran?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
tomislaw



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 05.08.2008 09:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
tomislaw wrote:
maratz wrote:
iMac 20" nije za Pro rad.

moje 2 lipe


Jako diskutabilno. Ovisi prvenstveno koja mu je namjena.


Ako radi? na tom modelu, reci ?ovjeku ?to ti je kod njega dobro ? diskutiraj.

Ja radim web za pare (Photoshop, TextMate i browseri) i nisam zadovoljan. Radio sam
i na drugim modelima, u firmi imamo sve jo? od G4, a posjedujem i svoja Apple ra?unala.
20" Alu iMac monitor mi je najgori po kriteriju ugodnog dugotrajnog gledanja u nj. ?ak
sam mjenjao polo?aj stola, ali sve mi se ?ini da ?u ga prvom prilikom mjenjat.

Jedino ?to je svima sexy i pipaju ga.

Naravno, ako mu je namjena web server ili video encoding, onda je okej izbor.
Za rad sa Adobe softwareom nije, kao pisa?a ma?ina mo?e pro?i.

Uostalom, u shopu ima? modele jedan do drugog, pa sam usporedi.

Edit: Sad sam malo pro?a?kao, pa na?ao da si se hvalisao sa prvim intelom u firmi koji
je MacBook Pro, dakle eliminacijom pre-intel modela da se zaklju?iti da ne radi? na
alu 20" iMacu.


Jep. Prvi Intel u firmi, ne prvi Intel na kojem radim. Da monitor na doti?nom i nije ne?to, nije. No isto tako, doti?ni je u pogledu minitora ravan monitorima u vi?e od 50% studija i inih radnih mjesta, ne mislim na uredska radna mjesta. To mo?da vi?e govori o stanju financija doma?ih studija no o kvaliteti monitora. Al to je za neku drugu temu. Ina?e, doti?ni stroj rula u kombinaciji s jo? jednim monitorom

No da se vratim na svoj prethodni post di sam spomenuo da ovisi o namjeni. Za korekture, lektoriranje i sli?an stuff je stroj i vi?e nego OK, ko i za monta?u PDF-ova, iako sumnjam da ?e OP ba? to raditi.

Kaj se ti?e, neko je pitao, sjajan ili mat ekran, kod stolnog stroja di se mo?e kontrolirat osvjetljenja ambijenta, sjajan ekran je sasvim OK. No sjajan ekran je banana na laptopima,
________
vaporizers

Last edited by tomislaw on 07.02.2011 10:06; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 05.08.2008 10:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

niksy wrote:
maratz, imas jos kakve primjedbe na ovaj od 24" osim sto ima glossy ekran?


Moj 15" MBP je glossy i na njemu provodim dosta vremena u različitim uvjetima
(dan, noć, park, birc, vlak) i funkcionira sasvim u redu. Jedino ne valja kad je direktna
svjetlost lampe iznad ili jako sunce koje pada na monitor.

Kod iMacova glossy efekt bi se mislim dao anulirati tako da je iza monitora prozor,
ili izvor svjetla, a iza korisnika tamnija pozadina, bez izvora svjetla. Ako ne možeš
osigurati takve uvjete, radije ga zaobiđi.

24" ima puno bolju boju (kod 20-ke je po defaultu previše plave) i slika je realnija,
s boljim kutom. Kod 20" živcira 'gradient' koji se pojavi od centra gledanja prema
krajevima monitora, tj. bijela je bijela samo tamo gdje gledaš pod 90º.

Brzi test za isprobavanje kuta: sjednemo ispred monitora, otvorimo neki tekst na bijeloj
pozadini, desni klik na neku od ikonica u Docku. Ako ne pomaknemo glavu, nego samo
pogledamo dole na Dock, kod lošeg monitora će se vidjeti rubovi PNG-a koji čini
sjenu kontekstualnog izbornika (ili će čak 'bijela' postati siva, a sjena postati glow), a kod
dobrih će to izgledati podjednako, bez obzira pod kojim se kutom gleda.

Prije takve investicije, treba testirati i usporedjivati, u Maksimirskoj ili u Avenue Mollu u
Zagrebu se mogu pogledati 20-ke i 24-ke side by side. Ne bi bilo loše da se provede neko
vrijeme za oba stroja da se stekne osjećaj.

Alternativa je nabaviti polovni iMac prethodne generacije, ili ako imate kvalitetan monitor
onda PowerMac G4 ili G5. Također, bolji 15" MacBook Pro se u USA nabavi za 2500
bakija (oko 12K kn), odnosno u UK za 1600 funti (odnosno 15K kuna). Put do Londona
je danas bagatela.

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Johnny99



Joined: 15 Dec 2007
Posts: 3

PostPosted: 05.08.2008 15:46    Post subject: imac24" Add user to your forum ignore list Reply with quote

Trenutno radim na novom 24" iMacu (2,8 GHz, 4gb Ram) i prezadovoljan sam....CS3 radi odlično boje su odlične na monitoru. A 20" je prilično loš, prijatelja ga je htio kupita ali kad je vidio boje, of+dmah je kupio 24"....
Po meni, najisplativiji Mac....
Back to top
View user's profile Send private message
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 05.08.2008 18:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Šteta za grafičku snagu.
Iz godine u godinu kaskaju tu i zbog toga planiram iMac 24-inch 3.06GHz jer ide sa GeForce 8800 GS (512MB).
Da verzija sa 2.8GHz ima ponuđenu graf. snagu ona bi bila povoljnija opcija.
No svakako slažem se da je iMac (po meni upravo model sa 3.06GHz) najpovoljniji Mac na tržištu..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group