Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
PHPbb editiranje

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Dejv Mustejn



Joined: 20 Dec 2003
Posts: 23

PostPosted: 03.04.2004 11:20    Post subject: PHPbb editiranje Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hey boyz and girls, gdje se, u kojem templateu, mijenja ovaj dio koda za PHPbb forum?

Vaš kod:

Code:
<link rel="top" href="./index.php" title="mi3dot.org Forum Index" />
<link rel="search" href="./search.php" title="Search" />
<link rel="help" href="./faq.php" title="Forum FAQ" />
<link rel="author" href="./memberlist.php" title="Memberlist" />


thanx
Back to top
View user's profile Send private message
Dejv Mustejn



Joined: 20 Dec 2003
Posts: 23

PostPosted: 04.04.2004 19:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kaj, niko? Aj pliz ppl, srč napravih al ne nađoh. Pretpostavljah da je u overall headeru, al nije. Anyone?
Back to top
View user's profile Send private message
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 04.04.2004 20:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

overallheader.tpl il tak nes se zove fajl. uglavnom ima header u sebi Very Happy pa to promjeni. I think.. Rolling Eyes

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 05.04.2004 09:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

forum/templates/subSilver/overall_header.tpl i simple_header.tpl

S tim da ako dodajes nesto vece, onda moras naravno adekvatne izmjene dodati i u overall_footer.tpl i simple_footer.tpl (ne znam, dodajes vanjsku tablicu neku or smtn)

(simple_header ti se otvara u iframeu prilikom replya na topic i na jos par mjesta mozda.., ne sjecam se tocno, rano mi je)

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Dejv Mustejn



Joined: 20 Dec 2003
Posts: 23

PostPosted: 05.04.2004 19:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
forum/templates/subSilver/overall_header.tpl i simple_header.tpl

S tim da ako dodajes nesto vece, onda moras naravno adekvatne izmjene dodati i u overall_footer.tpl i simple_footer.tpl (ne znam, dodajes vanjsku tablicu neku or smtn)

(simple_header ti se otvara u iframeu prilikom replya na topic i na jos par mjesta mozda.., ne sjecam se tocno, rano mi je)


Thanx, kužim, ali nema onih linija koje sam pastirao (ili sam ćoraf na kvadrat). Pojavljuju se u gotovom kodu, ali u tim tpl fajlovima su samo u ovom obliku {NAV_LINKS}. Kuish? Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 06.04.2004 09:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

To onda znaci da se generiraju u .php fileu...
To je neki mod koji si instalirao ili si sam isao mijenjati nesto?

Kaj trebas mijenjat u njima?

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Dejv Mustejn



Joined: 20 Dec 2003
Posts: 23

PostPosted: 06.04.2004 19:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
To onda znaci da se generiraju u .php fileu...
To je neki mod koji si instalirao ili si sam isao mijenjati nesto?

Kaj trebas mijenjat u njima?


Ništa mijenjao, niakav mod... Otvoriš li oriđiđi PHPbb fajlove (overall i simple header), dio koda koji sam ja pastirao nije tamo. Al ak ideš na vju sors, druga priča. Želio bi to mijenjati jer imam f***ked up kod;

Code:

<link rel="top" href="..." title=" <br />pocetna<br />" />


Jel možda ima nešto veze s prijevodom? Otkud se upravlja tim dijelov ako u headerima nema? Naslov se mijenja u admin panelu, npr.
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 07.04.2004 09:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da, naslovi (koji idu u title atribut tih link-ova) se kreiraju iz prijevoda, odnosno $lang arraya...

Bas ovi {NAV_LINKS} se generiraju u includes/page_header.php, ali tamo samo protorci kroz array koji si svaki fajl kreira po potrebi (viewtopic, viewforum, etc)...

Sto zelis postici? Da nema html-a u title-u <link> elementa?

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Dejv Mustejn



Joined: 20 Dec 2003
Posts: 23

PostPosted: 07.04.2004 15:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
Da, naslovi (koji idu u title atribut tih link-ova) se kreiraju iz prijevoda, odnosno $lang arraya...

Bas ovi {NAV_LINKS} se generiraju u includes/page_header.php, ali tamo samo protorci kroz array koji si svaki fajl kreira po potrebi (viewtopic, viewforum, etc)...

Sto zelis postici? Da nema html-a u title-u <link> elementa?


Yea, hoću ispraviti tu grešku. Viiš da su dva BR-a unutar title-a. Samo to hoću maknut.
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 07.04.2004 16:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kako mi se cini, tebi je to unutar prijevoda negdje zapisano sa <br />-ovima. Probaj searchat kroz lang_* fileove, pa vidi...

Imas neki url na netu di se to moze vidjet? Jel ti jos koji takav <link> isto ima html-a unutra, ili samo taj koji vodi na pocetnu?

Mozes i u page_header.php prilikom trcanja kroz array, konvertirati sve html znakove u njihove entitye [htmlentities() ili bolje htmlspecialchars()], ali ja bi se na prvom mjestu pozabavio time kako je to uopce doslo unutra, a ne brisao van ili konvertirao...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Dejv Mustejn



Joined: 20 Dec 2003
Posts: 23

PostPosted: 09.04.2004 19:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jeste, lang_main.php je imao te BR-ove. Maknuo sam, ali još uvijek mi validator javlje grešku. U svojem provom postu sam pastirao koji su sve linkovi... Inače, to je hrv. prijevod od Ančice Sečan. Zašto je to tamo bilo, neam pojma.

E sad zašto mi opet javlja grešku, ovo je meni nerazumljivo:

Code:

Line 7, column 89: character data is not allowed here
  ...a8ca2efe652530b87e" title="Početna" />
                                          ^
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 09.04.2004 20:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim da ti doctype nije xhtml, nego html 4.01, u kojem <link> element ne mora imati zatvoren tag na taj nacin kao xhtml... Dakle, probaj maknuti razmak i /, pa vidi hoce li onda proci validaciju...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Dejv Mustejn



Joined: 20 Dec 2003
Posts: 23

PostPosted: 09.04.2004 20:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jeste, doctype je indeed 4.01. Al eto, i vama je, pa i vi imate <br /> tu i tamo, ne? Anywayz, imam XHTML tagova svukud, a on prijavi samo tu liniju. A opet, ne znam kako promijenit taj dio Laughing U lang_main.php se mijenja ono što je unutar navodnika ("početna"), ali ne i cijela linija.
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 10.04.2004 10:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Cijela linija je u includes/page_header.php, tamo oko linije 320... imas varijablu $nav_link_proto, koja predstavlja jel prototip kak ce izgledat, buduci da na kljucnim mjestima ima %s, koji kasnije sa sprintf() prima prave vrijednosti...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Dejv Mustejn



Joined: 20 Dec 2003
Posts: 23

PostPosted: 10.04.2004 19:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ok, thanks for all your help, man. Živio.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group