Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Koji 24" LCD?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
djankey



Joined: 22 Nov 2006
Posts: 128
Location: zg

PostPosted: 21.08.2008 21:22    Post subject: Koji 24" LCD? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav svima,

Kupujem LCD monitor 24" do cca 1000€
Namjena: Flash, grafika, video...

Za oko mi je zapeo DELL 2408WFP. Na netu se dosta pise o njegovim nedostacima (input lag, neujednaceno osvijetljenje...). Takoder ima i mnogo super reviewa. Ako ga netko ima neka napise nesto o njemu.

Koji monitor mi Vi preporucate?

_________________
http://www.as-flash.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mercury



Joined: 16 Mar 2005
Posts: 46
Location: abyss

PostPosted: 21.08.2008 22:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

za gornju granicu love mozda se isplati pogledati i ovo:
http://www.links.hr/index.php?naziv=Monitor+27%27%27+LCD+DELL+2709W+TFT%2C+6ms%2C+450cd%2Fm2%2C+3000%3A1%2C+15-pinD%2CDVI-D%2C+HDMI%2C+Flash+Card+Reader&option=artikl&id_kategorija=100332417&id_artikl=100.332.019

u adm-u imaju i ovaj, nesto stariji, ali moguce bolji model od 2408WPF:
http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_259_226&products_id=4219

eventualno jos gledati 23" cinema ekran - nisam dugo pratio, ali oni su prije ugradivali S-IPS matricu koja je ipak najkvalitetnija. ne znam da li jos uvijek istu ugraduju u monitore ili su presli na PVA.

od ostalih su tu jos HP LP2465 i BENQ (ne znam tocan model), sa PVA matricama, Samsung SM 275T (nesto skuplji) i mozda koji NEC, ali oni su uglavnom dosta skuplji...

eto, probaj malo googlat, nadam se da sam pomogao... imam iskustva, tj. bliski susret, samo sa Dellom iz ADM-a (stariji model), ali ne bas podesenim kako treba pa bih se suzdrzao od komentara...

takoder, za vise informacija (ili za totalni kaos u glavi, kak se vec uzme):
http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=52
Back to top
View user's profile Send private message
killa



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 277
Location: zagreb

PostPosted: 22.08.2008 08:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pogledaj si asus
http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_artikl=100.332.013

_________________
[killa bee]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 22.08.2008 10:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

HP

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
klompa



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 164

PostPosted: 22.08.2008 12:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imash novca, Dell definitivno Cool

http://reviews.cnet.com/best-lcd-monitors/?tag=dir
Back to top
View user's profile Send private message
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 22.08.2008 17:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo i ja razmišljam o Cinemi od 23"... znatno su pojeftinili ti Appleovi monitori, ali me brine ima li kakvih problema sa konekcijom na PC... znam da su neki imali problema i bile su neke rasprave tu na forumu, no nikakvog zaključka nije bilo...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
tomislaw



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 22.08.2008 23:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ska wrote:
Evo i ja razmi?ljam o Cinemi od 23"... znatno su pojeftinili ti Appleovi monitori, ali me brine ima li kakvih problema sa konekcijom na PC... znam da su neki imali problema i bile su neke rasprave tu na forumu, no nikakvog zaklju?ka nije bilo...


Bilo problema sa starim Cinemama koje su koristile ADC priklju?ak. Osobno mi je jako ?ao ?to taj priklju?ak nije za?ivio. Jedna ?ica (OK, kabel) kroz koju ide video, USB, i napajanje. Za te starije Cineme je trebao adapter na ADC <> DVI ili ADC <> VGA ovisno tome kaj ti treba, koji ba? i nije bio najjeftiniji.
________
buy vapir oxygen

Last edited by tomislaw on 07.02.2011 10:07; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
dnk2001



Joined: 14 Jun 2005
Posts: 81
Location: Zagreb

PostPosted: 04.09.2008 22:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo samo da se nadovežem.. da netotvaram novu temu...

zanima na što obratiti pažnju prilikom kupnje monitora? trebao bi monitor za grafiku.. uzimao bi neki od 22".. ja sam do sada tražio neki koji ima velik kontrast, ali mi prijatelj kaže da nije to toliko bitno, nego nešto što se nalazi u njemu (neznam jel čip ili tak nešto)..

pa svaki odgovor je dobro došao, jer na trenutnom nevidim skoro ni jednu nijansu sive.. Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 05.09.2008 04:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dnk2001 wrote:
evo samo da se nadovežem.. da netotvaram novu temu...

zanima na što obratiti pažnju prilikom kupnje monitora? trebao bi monitor za grafiku.. uzimao bi neki od 22".. ja sam do sada tražio neki koji ima velik kontrast, ali mi prijatelj kaže da nije to toliko bitno, nego nešto što se nalazi u njemu (neznam jel čip ili tak nešto)..

pa svaki odgovor je dobro došao, jer na trenutnom nevidim skoro ni jednu nijansu sive.. Very Happy


bit je matrice.. nikako nije pozeljna TN matrica
http://lcdtech.no-ip.info/en/data/lcd.panels.in.monitors.htm

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 05.09.2008 07:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

della uzmi samo ga odi kupit u trgovini da provjeriš eventualne dead pixele

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 05.09.2008 08:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jojo wrote:
della uzmi samo ga odi kupit u trgovini da provjeriš eventualne dead pixele

uf, to nisam odavno vidio. Da nadjem dead pixel na monitoru, vratio bi se sa bombom
u ducan Smile

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 05.09.2008 09:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam svog bila naručila iz zga - došao je s dva. isto tako je dosao i zen vision w iz usa.
valjda jednostavno nemam srece...
od tada obavezno provjeravam...
inače garancije proizvođača su lukavo stavljene na 5 ili 7 dead pixela tak da osim bombe baš i nema pomoći Laughing

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
djankey



Joined: 22 Nov 2006
Posts: 128
Location: zg

PostPosted: 05.09.2008 09:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja sam uzeo Della 2408WFP u VeMilu.
Monitor je odlican -mnogo inputa, odlicna slika, podesavanje visine/nagiba/rotacije.

Kupio sam ga u VeMilu jer se kod njih monitor moze pregledati prije kupnje. Prodavac je pokrenuo Nokia test... Nemam prigovora na usluznost.
Moj prvi izbor ducana je bio Links, ali problem je sljedeci: prvo moras platiti i tek ga onda mozes provjeriti. Medutim mozes probati samo 2 monitora, nema vise. Ako nisi zadovljan ni sa jednim, ipak moras uzeti jedan od ta dva. Pa ti biraj koji ima manje dead pixela Shocked

_________________
http://www.as-flash.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 05.09.2008 09:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A lol, čudi me to za links... ftw
Back to top
View user's profile Send private message
dnk2001



Joined: 14 Jun 2005
Posts: 81
Location: Zagreb

PostPosted: 05.09.2008 10:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

suncek wrote:
dnk2001 wrote:
evo samo da se nadovežem.. da netotvaram novu temu...

zanima na što obratiti pažnju prilikom kupnje monitora? trebao bi monitor za grafiku.. uzimao bi neki od 22".. ja sam do sada tražio neki koji ima velik kontrast, ali mi prijatelj kaže da nije to toliko bitno, nego nešto što se nalazi u njemu (neznam jel čip ili tak nešto)..

pa svaki odgovor je dobro došao, jer na trenutnom nevidim skoro ni jednu nijansu sive.. Very Happy


bit je matrice.. nikako nije pozeljna TN matrica
http://lcdtech.no-ip.info/en/data/lcd.panels.in.monitors.htm


eto.. nisam se sjetio tog naziva..

koju od tih bi trebao tražiti, ili nije bitno samo da nije TN? Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
kres0000



Joined: 26 Sep 2005
Posts: 116

PostPosted: 05.09.2008 14:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vidim vemil se skulirao s cijenama dell-a... Kad sam kupovao, u kodeksu je bio 1500 kuna jeftiniji (da, tisućupetsto kuna)... Very Happy Sad je jeftiniji 150 kuna...

Uglavnom, i ja sam se bio raspitivao za te mrtve piksele i ovakvo ti je stanje: 3-4 mrtva piksela ti ne ulaze u garanciju po određenoj površini ekrana! Preciznije - toleriraju se 3-4 mrtva piksela na cca 15x15cm (karikiram, ne sjećem se točno o kojoj je površini bilo riječ). I sad, imaš 3 mrtva piksela u donjem lijevom kutu, 3 u gornjm lijevom kutu, 3 u donjem desnom kutu, 3 u gorenjem desnom kutu i na sredini - ništa od garancije Smile prežestok LOL...

Ali u kodeksu su bili sasvim korektni. Pitao sam što s ekranom ako nađem pixele i dali mi 7 dana da istestiram ekran i ako neš ne valja da ga slobodno donesem na zamjenu. Fala bogu, na ekranu je sve kak spada pa nisam isprobao... Dal je i dalje tak, ne znam. Valja pitat..

E da... dell 24'' je definitivno best buy....
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group