Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
mi3dot VIDEO radovi

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Kritike i pohvale
View previous topic :: View next topic  

mi3dot treba sekciju za video radove?
Da
93%
 93%  [ 27 ]
Ne
6%
 6%  [ 2 ]
Total Votes : 29

Author Message
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 24.08.2008 22:16    Post subject: mi3dot VIDEO radovi Add user to your forum ignore list Reply with quote

Iz nekoliko (stotina) razloga predlažem da se, hitno ako mogu naglasiti, uvede sekcija za video radove.
Možda čak i sa podsekcijama tipa compositing, demoreel, VJing, experiment ... ili ako već mogućnosti ne dozvoljavaju onda sve u jedan koš, samo da je video.

Neki od najbitnijih razloga, posljedica, problema ... su:
-osviježenje portala (noviteta nije bilo od vremena kada je netscape bio in),
-širi spektar umjetnika (što donosi više kvalitetnih diskusija),
-ah tih 5MB ograničenja je malo za video, kompersija, kompersija ... pa ipak možda da se za tu sekcije podigne taj limit Mr. Green
-moguća mala gužva ili pokoje usporenje i upload moralno upitnih uradaka naših kolega, al ima sud i za te stvari,
-itd.

E... a ako neko slučajno misli da video nema previše veze sa dizajnom onda neka pročita ovaj tekst unazad, izbriše profil i tri jutra ide na oku mu vidljiv, a oblacima prekriven vrh obližnjeg planinskog prevoja po stručak sviježe planinske trave - RGB (128,255,0), te istu dobro sažvače i izbaci na papir.
Pokušajte i snimiti to jer neće vam niko vjerovati da ste radili takve gluposti samo da bi shvatili video art, a usput ćete dokazati sami sebi da sažvakana trava koju ste snimili, bez jeftinih predefinisanih efekata na vašim kamerama ili digitalcima, ima istu RGB vrijednost kao i pola statičnih radova iz sekcije dizajna, ilustracija, fotografije.
Gdje je tu dizajn iskreno nisam siguran, ali ima tu i par programa tipa Nuke, After Effects, Shake... pa onda ta trava može da glumi tamo neki travnati billboard, može se i osušiti pomoći efekata jako brzo i tako to.
Ima toga za naučiti, čudo jedno ...
Mislim video sekcija stvarno treba, do kad ćemo radove podizati na you tube i linkovati ga iz foruma Rolling Eyes

Cheers! Cheers!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
klompa



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 164

PostPosted: 25.08.2008 00:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mi3dot treba natjecaj za redizajn zatvorenog tipa Embarassed

Da / Ne Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Nyo



Joined: 15 Nov 2007
Posts: 408
Location: Subspace

PostPosted: 25.08.2008 01:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

I ja se slažem sa Adijem i Klompom skroz. Činjenica je da se na ovom prejakom sajtu sa stvarno kvalitetnim i dobrim ljudima već neko vrijeme ne dešava ama baš ništa. Ajd dajte koju radionicu, interni kontest, glazbenu radionicu (i u glazbu je moguće ukomponirati dizajn Very Happy ), video, koji je stvarno odličan prijedlog, bilo šta samo dajte da se nešto dešava! Jer ovako se sve svodi na par postova dnevno i fenomenalnu galeriju koja će btw takodjer oživjeti ako na sajtu postoji neki "muving", ona iskra koja će ga oživjeti.
Neka se nitko ne ljuti jer prema ovom sajtu imam samo totalni rispekt i upravo zbog toga mi je žao kad gledam kako je mi3dot svakoga dana sve tiši Sad

Adi sori ako sam malo skrenuo sa teme..
Back to top
View user's profile Send private message
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 25.08.2008 03:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nisi skrenuo sa teme Nyo, zapravo si pogodio žicu Smile
Video je po meni pun pogodak i ono što upravo fali cijelom konceptu, ali možda je i bitniji upravo bilo kakav gest da bi još više obogatili galeriju, pa i skrenuli pažnju na rad, a ne samo, kako si i sam rekao, da se sve svodi na par postova dnevno.
Ipak nije sve da se svodi na tome "postavio sam par solidnih ili odličnih (nebitno)radova, imam par stotina postova i to je to, prerastao sam već ovu spiku itd."
Intenzitet uploada radova je totalno opao u zadnju godinu/dvije, a radionica i tutoriala ima svako treće godišnje doba (ova druga sekcija je preminula).
Forum radi i to je ok, dakle cilj je da se malo razbije ta tišina, mislim ne malo već da se to ne događa.
Kontam vrijedna/stara ekipa je u svojim obavezama, privatni portfolio, fax, poslovi ... ali ipak ok je da se zadrži spirit i sve ostalo što nosi mi3.

Think
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
drushtveni_otpadnik



Joined: 11 May 2004
Posts: 470

PostPosted: 25.08.2008 09:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mi3dot sajt služi svrsi pa mislim da ga ne bi trebalo redizajnirati.
ne popravljaj nešto što radi.. Smile

_________________
da li je bolje uhvatiti se u kolo s onima koji se prave ludi i ništa ne vide, ili sve vidjeti i zaista poludjeti?
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 25.08.2008 12:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

drushtveni_otpadnik wrote:
mi3dot sajt služi svrsi pa mislim da ga ne bi trebalo redizajnirati.
ne popravljaj nešto što radi.. Smile


Pa i nije riječ o redizajnu već o novim opcijama koje bi samo pomogle - nikako odmogle Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 25.08.2008 13:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Generalno se slazemo.

Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 25.08.2008 14:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Za sada smo otvorili kategoriju Video, a radove možete linkat na vanjske servise, npr. YouTube (loše), Flickr (bolje), Vimeo (najbolje).

Vidi primjer ovdje: http://www.mi3dot.org/gallery/work/20675/

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 27.08.2008 11:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Super, za početak odlično i vrlo brzo realizirano, idemo da popunimo tu sekciju Cheers!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 27.08.2008 11:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Super...

Sad moramo počet snimat videe... Very Happy Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 27.08.2008 16:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jasi wrote:
Super...

Sad moramo počet snimat videe... Very Happy Laughing


Haha dobra Smile

Nego postavio sam prvi rad (http://www.mi3dot.org/gallery/work/20682/), nešto stariji uradak, više manje kombinacija composinga i VJinga.
Zapravo to je prvi video na mi3 oleeeeeee (maratzov je testni Smile)
Ajde sad da se popuni, pa bilo je do sad mnogo primjera koliko znam raznih showreel i sl. videa.
Hvala ekipi koja je podržala video sekciju, a svakako mi3 timu za brzu reakciju i sluh Smile

Cheers! Cheers!
[/url]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Kritike i pohvale All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group