Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Jesu li IE 6 korisnici manje vrijedni?!?
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  

Jesu li IE 6 korisnici manje vrijedni?!?
da
37%
 37%  [ 23 ]
ne
31%
 31%  [ 19 ]
wtf
31%
 31%  [ 19 ]
Total Votes : 61

Author Message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 27.08.2008 08:02    Post subject: Jesu li IE 6 korisnici manje vrijedni?!? Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://3kolone.org/index.php?id=47

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 27.08.2008 08:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jednostavan je odgovor zasto jos uvijek koriste IE6 - jer ne znaju drugo instalirati. Btw. Također smatram da ne bi smjeli biti zakinuti.
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 27.08.2008 08:13    Post subject: Re: Jesu li IE 6 korisnici manje vrijedni?!? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Glas za wtf Very Happy

Al se slažem da ie6 korisnici nebi trebali biti manje vrijedni nego ovi ostali...
Dosta znam ljudi koji imaju stav tipa (npr, ma kaj cu prilagodavat za ie6, nek se j....) prema ie6, al to mi je onak više glupo i nezrelo...

Ja isto ne volim ie6, al dajem sve od sebe da prilagodim web i njemu... Ako to slučajno ne napravim, to je kao da nisam ni složio web, osjecam griznju savjesti na neki nacin Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
ITS



Joined: 06 Feb 2008
Posts: 377

PostPosted: 27.08.2008 08:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Slažem se, ipak su i oni korisnici ..... kakvi takvi. Bitna je dostupnost informacija, a ima ih još puno koji su na IE6 prepoznatljivi kao neki obični useri, ne znam kako da ih drugačije nazovem. Tako da dajem glas ne.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
mamica



Joined: 15 May 2006
Posts: 35

PostPosted: 27.08.2008 08:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Povremeno radim intranet podršku za društvo koje ima cca 500 računala na licenciranim win2k + IE6 i koje ne želi upgrade na XP + IE7. Korisnički sustav je podešen tako da se krajnjim korisnicima onemogućavaju 3rd party instalacije (bye bye FF) i samo admini imaju pristup netu (XP + FF).

Meni oni nikad nisu bili manje vrijedni Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 27.08.2008 10:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kao homo sapiensi smo ostavili majmune i neandertalce iza nas, zašto to sad ne napravimo s IE korisnicima? Ionako nas samo koče u našem napretku, a ako im smetaju raspadnuti layouti i nekompatibilnost s CSS3-com, neka downloadaju neki program koji se može nazvati browserom...

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 27.08.2008 11:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemesis wrote:
Kao homo sapiensi smo ostavili majmune i neandertalce iza nas, zašto to sad ne napravimo s IE korisnicima? Ionako nas samo koče u našem napretku, a ako im smetaju raspadnuti layouti i nekompatibilnost s CSS3-com, neka downloadaju neki program koji se može nazvati browserom...


Iako se slazem da je IE los browser ovakvo razmisljanje je pogresno odn. odaje da se ne bavis webom "komercijalno". Prosjecan klijent koji hoce web stranice ni ne zna za IE, na pitanje koji browser koristi, nakon zbunjenog izraza lica prvo pita sta je to browser, a onda kaze pa... imam internet. Objasnjavanje da postoje bolji i besplatni browseri, Firefox, Opera itd. ne vode nikuda, gubi se vrijeme i zivci.

Pravi "majstor" ce napraviti web stranicu koja ce se, vise-manje, ispravno prikazivati u svim browserima.

Istina je da mi IE nekad oduzima sate rada da nesto natjeram da ispravno prikazuje u njemu, ali jos uvijek se ne moze zanemariti. Klijenta ne zanima i ne zeli (i to je njegovo pravo) instalacija nekog drugog browsera, a u nekim slucajevima to nisu ni u mogucnosti. On placa web stranice i zeli ih ispravno vidjeti u svom IE6, moj problem je kako cu to izvesti i za to uzimam novac.

Kad vec pisem da dodam i ovo, strasno mi idu na zivce preseravanja kojekakvih CSS strucnjaka koji naprave web, makar on bio i osbna stranica, i onda kad dodjem na njihov sajt izbacuje nesto tipa koristite IE, strasno, ne mozete vidjeti moju stranicu. Na takve sajtove vise ne idem. Prava vjestina i znanje je da je stranica ispravna u svim browserima.

Da ne bi netko mislio da obozavam IE, ne, uglavnom surfam na Macu sa Safariem, i mogao bih popljuvati veliku vecinu barem hr weba jer se stranice raspadaju i nisu upotrebljive. Da li su Safari korisnici manje vrijedni?!
Back to top
View user's profile Send private message
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 27.08.2008 11:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Definitivno se slažem da za klijentelu treba hackirati za IE. Ali što je sa stranicama koje sami otvaramo zbog sebe. Stvarno nemam namjeru hackirati png transparency kako bi IE6 korisici imali potpuni doživljaj. Također me boli briga za to što IE6 drugačije gleda na box model od svih ostalih browsera. IE7 je još podnošljiv, ali IE6 je užasan.

Zato odbijam raditi više od 10 minuta na hackiranju za IE6. Ne radim više za klijente nego samo svoje projekte te zato imam pravo reći svim pećinarima da je krajnje vrijeme da upgradeaju svoj browser. Jer jedna stvar je očita, IE6 je nastao 2001. i prestao se razvijati prije točno 4 godine, nije da nisu imali vremena za prilagodbu.

Evo, kao dokaz da sam prestao hackirati za IE6
http://browsershots.org/screenshots/62be440e98cb516a1b57a1f77db17d4c/

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Moebius



Joined: 26 Jan 2004
Posts: 245
Location: zagreb

PostPosted: 27.08.2008 12:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Zato odbijam raditi više od 10 minuta na hackiranju za IE6. Ne radim više za klijente nego samo svoje projekte te zato imam pravo reći svim pećinarima da je krajnje vrijeme da upgradeaju svoj browser. Jer jedna stvar je očita, IE6 je nastao 2001. i prestao se razvijati prije točno 4 godine, nije da nisu imali vremena za prilagodbu.

A koliko si ti tocno web stanica napravio do sada? 2, 3? Ovakav rezon prolazi kad radis web za autopraonu pa covjeku usput instaliras i novi FF. Nemoj me krivo shvatiti ali mislim da si mlad i neiskusan.

Ili ovako, pokusaj objasniti nekon sis adminu u xyz banci da bi bilo ok da naprave instalaciju ~500 IE7 klijenata u svim svojim poslovnicama. Slijedi odjeb samo tako.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 27.08.2008 12:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da, malo si zaboravio quotati onaj prvi dio na kojem sam rekao da klijentu treba hackirati za IE6.

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
drushtveni_otpadnik



Joined: 11 May 2004
Posts: 470

PostPosted: 27.08.2008 13:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

samo papci koriste IE6, a pravi kauboji FF3! ...at the O.K. Corral

_________________
da li je bolje uhvatiti se u kolo s onima koji se prave ludi i ništa ne vide, ili sve vidjeti i zaista poludjeti?
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
Moebius



Joined: 26 Jan 2004
Posts: 245
Location: zagreb

PostPosted: 27.08.2008 13:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma nisam zaboravio kvotati, ali smjesno mi je ovo sa 10 minuta, mislim posao ti je takav kakav je, nekad je 10 minuta gnjavaze, nekad sat vremena, nekad sekunda posla jer si vec prije imao slicnu situaciju. Klijenta ne zanimaju lamentiranja o tome kako je IE6 los itd ...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 27.08.2008 13:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@Gaston
Potpisujem sve što si naveo!

Mene osobno isto živciraju te stvari, pogotovo kad dođem na web stranicu od nekoga poznatoga ili nekoga tko se bavi web dizajnom, ili nečim drugim što se tiče weba.

Umjesto da im stranica bude u svim browserima ista, validna.., oni se još tome protive, mislim (nisam ni ja za ie6), ali onda netreba pljuvat po njemu i neznam šta govorit kao da je smak svijeta...

Ako već mislite da nešto znate, onda se to treba i pokazati...

Ovi svi blogovi koju si spomenuti na 3kolone su mladi ljudi, koji još trebaju puno učiti da bi znali šta je dobro, a šta nije.., uključujući i tebe susjed(Nemesis)...
Back to top
View user's profile Send private message
Cozmika



Joined: 15 Aug 2007
Posts: 292
Location: Somewhere in my World

PostPosted: 28.08.2008 09:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja sam protiv IE6 no uvijek pokušavam prilagoditi web njemu ( nije da je uvijek 100% uspješno) ali definitivno mislim da su manje vrijedni. To što te ljude ne zanima informatika i koji provedu 3 min pred kompom bi ja trebala danima plakat pred monitorom - no way. Fakat bi neku akciju trebali provesti da se iskorijeni taj browser. Mislim koja korist od CSS3 kad se ne može koristiti.

_________________
www.cozmika.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 28.08.2008 10:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@Cozmika: Netko je već spomenuo da u firmama zaposlenici nemaju izbora. Firme naime
moraju plaćati software, isto tako platiti gubitak vremena za upgrade, sistem administratori
ne žele probavati nestabilan/neprovjeren software. Provjeravanje i testiranje, pogodila si,
isto košta.

U firmama zaposlenici/korisnici računala nemaju mogućnost samostalne instalacije
aplikacija. Sve i da hoće :)

Većina kućnih korisnika ionako ne kupuje software, pa mogu napraviti upgrade na šta im
se prohtije, pa tako npr. i na Vistu sa IE 7.

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
mamica



Joined: 15 May 2006
Posts: 35

PostPosted: 28.08.2008 12:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Točno. Diskriminacija na ovako malom tržištu je besmislena, a trud oko 'opskurnih' preglednika se samo može isplatiti. BTW, prestat ću se intenzivno baviti s IE6 tek kad mi u statistikama taj preglednik padne na <5%.
Back to top
View user's profile Send private message
igorbujas



Joined: 25 May 2007
Posts: 11
Location: Zagreb

PostPosted: 28.08.2008 13:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne razumijem o čemu opće ovdje pričamo...svi se slažu da je IE6 loš i bugovit browser, ali
prilagođavanje za IE 6 je standardni dio posla i bilo koji ozbiljan developer nikako neće zaobići taj dio. Uostalom, većina pizdarija u spomenutom IE-u je mistificirana i kad se riješi dva-tri buga (često jednom linijom koda ili jednom naredbom) stvari "sjednu" na mjesto i sve je ok.
U famozni cross-browser support ulazi i IE6. Naravno, i ja jedva čekam da se konačno makne iz uporabe (uostalom, 6 je još dobar kakve su bile verzije prije)

konkretno u ovoj polemici se, moram priznati, najviše slažem s moebiusom i gastonom a izjave tipa "Zato odbijam raditi više od 10 minuta na hackiranju za IE6. " ili "To što te ljude ne zanima informatika i koji provedu 3 min pred kompom bi ja trebala danima plakat pred monitorom - no way" su smješne. Da, trebali bi sjediti koliko god treba dok ne riješite probleme i klijentu isporučite kvalitetno rješenje.
Jbga ljudi, to vam je posao

_________________
I don't have a drinking problem, cept when I can't get a drink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Nyo



Joined: 15 Nov 2007
Posts: 408
Location: Subspace

PostPosted: 28.08.2008 16:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ova tema je totalni WTF?!!
Slažem se sa Igorom 100 %
Ne kužim zašto bi IE korisnik bio manje vrijedan. Prosječan korisnik po mojoj slobodnoj procjeni koristi internet 20 minuta dnevno i IE je za njegove potrebe sasvim solidno riješenje. Kada bi po defaultu sa windowsima dolazila mozilla firefox, svi ti prosječni korisnici koristili bi mozillu. Koristio sam IE do prije 2 godine i nikad mi nije stvarao probleme i mislim da baš iz tog razloga nemaju svi fuckin' cool firefox browser nego se zadovoljavaju sa jadnim IE-om. Zašto bi sad svi oni bili manje vrijedni?? Uostalom IE 7 pro je sasvim solidan browser..

_________________
I didn't fall, I attacked the floor
Back to top
View user's profile Send private message
NEOMEDIA



Joined: 06 May 2007
Posts: 111
Location: Zagreb

PostPosted: 28.08.2008 19:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mamica wrote:
Povremeno radim intranet podršku za društvo koje ima cca 500 računala na licenciranim win2k + IE6 i koje ne želi upgrade na XP + IE7. Korisnički sustav je podešen tako da se krajnjim korisnicima onemogućavaju 3rd party instalacije (bye bye FF) i samo admini imaju pristup netu (XP + FF).

Meni oni nikad nisu bili manje vrijedni Wink


Nema ništa problematičnoga u tome da admini kontroliraju instalacije. Problem je samo ako su admini fahidioti i Microsoft im je cijeli svijet. Informatičari bi trebali biti open-minded i otvoreni na nova zanja i prednosti, tako da o ekipi koja forsira IE 6 bez konkretnog razoga (a taj bi recimo bio da imaju neku internu web aplikaciju koja radi samo u IE 6) nemam visoko mišljenje i smatram da su kukolj ove naše predivne industrije...

_________________
NEOMEDIA :: kreativne komunikacije
Hrvoje Budin
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
igorbujas



Joined: 25 May 2007
Posts: 11
Location: Zagreb

PostPosted: 28.08.2008 19:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nije stvar u forsiranju 6ice, već u uzimanju u obzir i te verzije browsera pri izradi weba stavljajući osobne razloge za/protiv na stranu. Osobno koristim isključivo firefox, ali kad radim nešto želim da to ispravno vidi što više korisnika, bez obzira koriste li IE, FF, Operu, Safari ili Jaws for windows. A da će svima posao biti lakši kad se konačno 6ica šutne u 3 p.m., to je jasna stvar

_________________
I don't have a drinking problem, cept when I can't get a drink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mamica



Joined: 15 May 2006
Posts: 35

PostPosted: 28.08.2008 21:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nisu fah idijoti, dapače Wink Riječ je o ogromnoj sumi koju bi trebalo pljunuti za upgrade na XP/vista, nove terminale, servere... čak su nešto razmišljali o linuxu i računali da bi ih vjerojatno manje koštale Linux licence i edukacija (osnove rada s Linuxom, openOffice, FF, rad u mreži...) nego upgrade - ali za tim još nemaju potrebe jer im win2k+IE6 sasvim dobro služi.

Zadnju riječ ipak ima vlasnik, a ne korisnici Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
klompa



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 164

PostPosted: 28.08.2008 22:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

čemu ova rasprava, ili smo web dizajneri ili pijachari haya Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 03.09.2008 14:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Statistike udjela pojedinih browsera na nekim visokoposjećenim siteovima u hr.

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 03.09.2008 15:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vidi se da na coolinarku dolaze bakice i mamice koje jos nisu cule za browser... Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Cozmika



Joined: 15 Aug 2007
Posts: 292
Location: Somewhere in my World

PostPosted: 03.09.2008 19:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jasi wrote:
Vidi se da na coolinarku dolaze bakice i mamice koje jos nisu cule za browser... Smile


E to mene živcira i izluđuje to od pakla do neba i natrag. Zbog tih korisnika ću doslovce plakat nad kodom i jeb*** IE6. To ne znači da ja neću prilagoditi stranicu, hoću jer je tako danas profesionalno.

Hm... Ako se dobro sjećam XP ima podršku do 2012. ili tak nekak, možda će tada ljudi više Vistu kupovat ( skidat s neta, whatever... ) pa će više i IE7/8/9 koji su carevi naspram 6.

Obični korisnici moraju shvatiti da želimo npr. CSS3 i npr. spavat više od 2-3 sata po noći Twisted Evil

_________________
www.cozmika.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group