Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Photoshop separacije

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
LifeCanBeFun



Joined: 28 Apr 2006
Posts: 228
Location: Istra

PostPosted: 30.08.2008 12:24    Post subject: Photoshop separacije Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zanima me da li postoji način da se iz file-a u ps-u koji je u cmyk-u naprave separacije po bojama ako npr treba biti separirano 5-6-7 boja iz tog cmyka...

_________________
www.netlex.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 30.08.2008 14:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

CMYK ima 4 boje a ne 5-6-7. Može se napravit separacija te 4 boje. Možeš i da ti automatski stavlja klinove, pasere i linije reza ako oćeš. Exportaš kao .pdf i to je to.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Nyo



Joined: 15 Nov 2007
Posts: 408
Location: Subspace

PostPosted: 30.08.2008 15:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

5-6 boja možeš tako da su ti 4 iz cmyk-a i ako imaš neke posebne tonove, njih staviš u pantone skalu pa će ti na separaciji prepoznati i njih kao dodatne boje plus ove osnovne četri.
Npr Milka omoti se štampaju iz cmyk-a plus ona njihova prepoznatljiva boja koja se nanosi kao peta boja..

_________________
I didn't fall, I attacked the floor
Back to top
View user's profile Send private message
LifeCanBeFun



Joined: 28 Apr 2006
Posts: 228
Location: Istra

PostPosted: 31.08.2008 11:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ajde da malo pojasnim...

ovo s milkom, na to sam mislio - to je u bakru i mislim da ima cak i vise od 5 boja.. ali evo u cemu je problem...

file koji trebam obradit (recimo dizajn omota milke) dolazi u cmyku(4 boje)... medutim kupac osim cmyk boja želi i neke njegove posebne boje... e sad, mogu ja odredit nove channels sa tim novim pantone bojama ali trebam onda i odredit di se nalaze te boje na oginianom file-u, a da se postedim muka selekcioniranja zanima me dal nesto to radi automatski- znaci da automatski odredit di se nalazi koja boja kao sto to lijepo radi po cmyk channelima. Recimo ljubicastu od milke da oduzme channelu magente i cyana i doda je u poseban novi spot channel...

... znam da to ne moze biti toliko precizno al mozda moze bar 80% posla ustedit

_________________
www.netlex.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 31.08.2008 11:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

LifeCanBeFun wrote:
ajde da malo pojasnim...

ovo s milkom, na to sam mislio - to je u bakru i mislim da ima cak i vise od 5 boja.. ali evo u cemu je problem...

file koji trebam obradit (recimo dizajn omota milke) dolazi u cmyku(4 boje)... medutim kupac osim cmyk boja želi i neke njegove posebne boje... e sad, mogu ja odredit nove channels sa tim novim pantone bojama ali trebam onda i odredit di se nalaze te boje na oginianom file-u, a da se postedim muka selekcioniranja zanima me dal nesto to radi automatski- znaci da automatski odredit di se nalazi koja boja kao sto to lijepo radi po cmyk channelima. Recimo ljubicastu od milke da oduzme channelu magente i cyana i doda je u poseban novi spot channel...

... znam da to ne moze biti toliko precizno al mozda moze bar 80% posla ustedit


osnova koja je radis iz CMYK-a niti ne oduzimas niti nista ne dodajes
boju od stranke (spot boju) isto normalno ukljucis
kod separacije pazis da ti separia sve - znaci CMYK i spot, e ne da ti SPOT konvertira u CMYK

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
LifeCanBeFun



Joined: 28 Apr 2006
Posts: 228
Location: Istra

PostPosted: 31.08.2008 12:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

suncek wrote:

boju od stranke (spot boju) isto normalno ukljucis


al boju od stranke ne dobijem separiranu nego stranka samo kaze da želi tu i tu pantone na tim i tim mjestima...

zanima me gdje se to separira u ps-u!? cmyk + spot?

recimo za pretvorit cmyk u cmy lijepo idem u color profiles - custom cmyk i stavim crnu none. Ta crna mi se tada rasporedi na c m y. Novi file je u odnosu na orig. file potpuno jednak... mozda nijansa razlike.

Napominjem, radi se o bakrotisku gdje se rijetko koriste samo cmyk boje... uvijek su neke kombinacije cmyka, 3-4-5 Pantone boja, bijele, lak, zlatne i slicno

_________________
www.netlex.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
LifeCanBeFun



Joined: 28 Apr 2006
Posts: 228
Location: Istra

PostPosted: 11.09.2008 22:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zna li itko rješenje mog problema? ...ako uopće postoji i ako se uopće kada tko bavio s tim?

_________________
www.netlex.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 12.09.2008 06:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

select color range u PSu može malo olakšat selekciju.

Problem koji ti se javlja je jednostavan: ti imaš fotografiju koja vrlo vjerojatno nema savršeno jednobojnu plohu toga di tebi triba bit ta boja. Ako na njoj ima malo sjaja ili se miješa sa nekim nijansama nećeš moći izvući adekvatnu zamjenu u novom kanalu za tu boju.

Ako san te ja dobro razumija i imajući u vidu kako ovakvi i slični zahtjevi najčešće završe, ja bi se potrudija od klijenta nabavit odvojene elemente te pripreme i složit sve sam nanovo ili u Illustratoru ili whatever pa ćeš bar bit siguran šta radiš.

Neznam kakva je ta fotografija ni projekt pa nije lako dat pravi odgovor. Ovo je sve onako "napamet"
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group