Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
postojece MovieClipove attachat u novi MovieClip?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nemogirl



Joined: 27 Oct 2004
Posts: 386
Location: istra

PostPosted: 19.09.2008 08:28    Post subject: postojece MovieClipove attachat u novi MovieClip? Add user to your forum ignore list Reply with quote

dinamicki kreiram brdo mc-ijeva.
i sad zelim 10 njih zajedno animirat. ali istodobno. ako ih animiram koristeci neki loop onda mi animacija nije smooth jer ima malo kasnjenje od 0.0x sekundi koliko mu treba da prodje kroz loop.
idealno bi bilo te mc-ije staviti u jedan mc i njega animirat. ali kako to napravit? Confused
izguglala sam jedan class koji snimi postojece propertije mc, izbrise ga i kreira novu instancu gdje zelis sa tim istim propertijima.
ima li bolji i brzi nacin?
Question Idea
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 19.09.2008 09:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jedna ideja ...

u loopu im puniš efekt kroz vjerujem neki tweening engine. To punjenje je proces koji traje.
A da probaš svima definirat putanje ali ih ne pokrenit odmah.
Kad ih podesiš sve u tom setup loopu, pokreneš novi loop koji im samo naredi play.

Razlika u tom slučaju bi bila zbilja milisekunde.
Možda se i primjeti na velikom broju clipova ali mislim da se ne bi tribalo vidit ispod 100 komada.
Back to top
View user's profile Send private message
nemogirl



Joined: 27 Oct 2004
Posts: 386
Location: istra

PostPosted: 19.09.2008 09:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kuzim te ali opet ne znam kako to izvesti... Sad
ja kroz loop pozivam funkciju koja mi radi animaciju uz pomoc mc_tween-a

Code:
function Slajd(what, much){
   what.ySlideTo(much, 0.2, easeInCirc);
   }


kako napraviti funkciju koja ce mi dodijelit sve to a ne playat animaciju... tj. ne vidim neku ustedu vremena..
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 19.09.2008 09:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

neznam koji engine koristiš. pogledaj njegov help. vjerojatno postoji neki sustav za sequencing ili stop/play definirane animacije.

zašto kasni:
da bi se postavili parametri za jedan mc: svaka od naredbi se mora obradit u tom tvom sustavu za animiranje šta uzima neko vrijeme. dodjela properties koja se mijenjaju MCu je još vrimena. instanciranje evenata opet malo ... i tako se skupi.

Na ovaj način ti tu podjelu odradiš i kad je loop dodjele gotov svi su setupirani i spremni. Novi loop sa play naredbom za svaki clip nemože bit duži od par milisekundi šta će ti bit neprimjetno.


ako je to MC tween npr. imaš pause tween. Postavi i pauziraj svaki mc. Onda ih opet provrti sve i pokreni.
Back to top
View user's profile Send private message
nemogirl



Joined: 27 Oct 2004
Posts: 386
Location: istra

PostPosted: 19.09.2008 10:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da, koristim MC Tween.
isprobala sam tvoju ideju sa stopTween i resumeTween ali kao sto sam pretpostavljala - nije neka usteda vremena. animacija je identicna. Sad
mislim da bi se to moglo jedino rijesiti da se nekako te clipove sutne u jedan clip!
cudno mi je da flash nema tu mogucnost.... Confused
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 19.09.2008 12:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a da nije to do procesora ? možda je sve skupa to preteško za flash?

MC tween je OK ali ti je moj savjet tweenlite ako ga možeš koristit. Slična sintaksa ali je sigurno trenutno najbrži. možeš pogledat i usporedit ga malo sa drugima.

...
neznam o kakvoj se to animaciji radi pa nemogu razumit šta ti znači "ubacit sve u jedan clip" i šta bi to u stvarnosti uopće značilo. ako tweenaš bitmape i blur + multiple layers itd. mislim da bi to moga bit "overkill" i za jače mašine Smile

Sa druge strane, sigurno se može "ubacit u taj jedan MC" ali to neće rasteretit flash ni procesor u odrađivanju posla zar ne?
Back to top
View user's profile Send private message
nemogirl



Joined: 27 Oct 2004
Posts: 386
Location: istra

PostPosted: 19.09.2008 13:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma ne, tweenam jednostavne mc-ijeve , i to max 20 njih odjednom.
tweenam _y property i to je sve.

mozda je sporo zato sto funkciju pozivam iz jedne klase... a funkcija mi se nalazi u root-u glavnog muvija. jer ne mogu includat mc_tween2.as unutar classe
Confused

razmisljala sam da iskusam neki drugi tween engine... al sam lijena Embarassed Wink
Back to top
View user's profile Send private message
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 19.09.2008 17:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa postavi primjer .fla pa da pokušamo napraviti nešto Smile

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group