Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
POMOC! totalni pocetnik, trebam napraviti pozitiv i negativ

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
minnie.me



Joined: 30 Oct 2008
Posts: 1
Location: ZAGREB

PostPosted: 30.10.2008 23:10    Post subject: POMOC! totalni pocetnik, trebam napraviti pozitiv i negativ Add user to your forum ignore list Reply with quote

molim dobre i pametne ljude, da mi otkriju tu tajnu izrade pozitiva i negativa za reprodukciju u boji i crno bijelo. ok, pozitiv u boji imam, ali kaj s njim dalje ??
i kako se radi odnos znaka i loga ?? citala sam o nekim vektorima ?!
radim u photoshopu, ali pikam funkcije Sad
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 31.10.2008 08:27    Post subject: Re: POMOC! totalni pocetnik, trebam napraviti pozitiv i nega Add user to your forum ignore list Reply with quote

minnie.me wrote:
molim dobre i pametne ljude, da mi otkriju tu tajnu izrade pozitiva i negativa za reprodukciju u boji i crno bijelo. ok, pozitiv u boji imam, ali kaj s njim dalje ??
i kako se radi odnos znaka i loga ?? citala sam o nekim vektorima ?!
radim u photoshopu, ali pikam funkcije Sad



ak sam te dobro shvatio....

- prvo izbjegavaj raditi logotipove i ine graficke elemente u photoshopu, za to se koriste (toplo je preporucljivo) programi za vektorsku grafiku: ilustrator, corel draw, freehand

- drugo nemas pozitiv i negativ vec full color verziju i reducirane verzije - dvobojne jednobojne ovisno o tome koja im je namjena.

- tu se radi o tome da, sve boje koje koristis u rjesenju, reducira na dvije ili jednu te polutonove istih ...

znaci ak na logotpiu imas cetiri boje (plava, zuta, zelena, smedja) onda se odlucis koje dvije ces upariti recimo u cyan, a koje dvije u magentu te ih tamo kombinirati s polutonovima npr.: plava=100% cyan, zuta 50% cyan....

kod jednobojne redukcije onda reduciras sve u cyan - npr.: plava 100%, zuta 70%, zelena, 60%, smjedja 85%...

ovo ti je gore objasnjeno na jako banalnoj osnovi... al nadam se da ces se snaci...

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group