Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
pomoc oko "galerije"

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
NoviKorisnik



Joined: 26 Oct 2008
Posts: 8

PostPosted: 04.11.2008 23:19    Post subject: pomoc oko "galerije" Add user to your forum ignore list Reply with quote

pomoc oko "galerije"

dolazim u miru Smile

postovanje cjenjeni forumaši.. evo ovako. Imam jedan zadataka. Moram napraviti jednu malu galeriju.. to jest.. faktički mi treba ta galerija za ponudu artikala.. ne znam šta bih uradio. Ima li kakva skripta da ubacim tih nekih 10 slika po stranici da kad se klikne na sliku iskoči malko samo veća... ili još bolje ona fora da kad pređem mišem preko slike da iskoči.. znači, bez ikakvih prozora... eto, ako ko ima ikakavu ideju, dobro bi mi došlo. Znači, meni ne treba ništa veliko. eto, samo da ne bude kako ljudi "dizajneri" rade... kreiraju tabelu 5x5 i naredaju slika u nju.. mislim, pre ruzno.

Klijent mi je tako rekao.. volio bih da bude malo drukcije.. da se slike povecaju npr sa rezolucije 200x150 na 300x200 .. tako nesto.. ili da se bar slika svjetluca, kao neki sjaj prelazi preko nje kad se pređe mišem. No eto.. najbolja solucija je ova:

skripta da ja ubacim u nju 10 slika po stranici.. npr 9-10 stranica, i..da kad se predje mišem preko slike, ona se poveća.... stranicu radim u html-u... i samo mi je taj dio osto da napravim. to jest glavni.


Hvala i molim Vas dajte mi konkretnu pomoć bez linkova i putanja na hotscript, itd. Smile

hvala još jednom,
Back to top
View user's profile Send private message
sphx



Joined: 02 Jun 2004
Posts: 109
Location: Split

PostPosted: 04.11.2008 23:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja bih ti preporucio flash galeriju ako vec pucas na takve efekte, ima dobrih i jednostavnih za koristenje. ako sam radis a nisi vican flashu onda ajax.

mozda bi mogao pogledat nekakvu lightbox skripticu također...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
zipa



Joined: 25 Feb 2007
Posts: 34
Location: Pariz/Pula

PostPosted: 05.11.2008 06:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

NoviKorisniče Smile

ovdje ti je link sa cijelom hrpom primjera "drukčijih" galerija: http://www.cssplay.co.uk/menu/
Pogledaj, probaj, odaberi što ti se sviđa, a autor i sam kaže da ih većinu možeš koristiti na svojim stranicama bez neke posebne dozvole.
Back to top
View user's profile Send private message
NoviKorisnik



Joined: 26 Oct 2008
Posts: 8

PostPosted: 05.11.2008 17:00    Post subject: hvala zipa :) Add user to your forum ignore list Reply with quote

poštovanje,

e, samo nešto,... ne kužim ovo..npr odem na ovu vrstu galerije

http://www.cssplay.co.uk/menu/simple_slides

i... CTRL + S ?? I u macromediji DM samo izmjenim ove trenutne slike?

jer nigje ne vidjoh download Smile

hvala
Back to top
View user's profile Send private message
zipa



Joined: 25 Feb 2007
Posts: 34
Location: Pariz/Pula

PostPosted: 05.11.2008 21:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa... pogledaš source, imaš lijepo složen CSS i vrlo jednostavan HTML. Ne vidim što ti više treba? Question
Back to top
View user's profile Send private message
NoviKorisnik



Joined: 26 Oct 2008
Posts: 8

PostPosted: 05.11.2008 23:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

huh... jedva ja.. sejvo nekako stranicu, CSS Play, i otvorio je preko Dreamweavera, lijepo stavio split, našo code koji kad promjenis naziv neki, ukoliko spremis sliku u folder "neki" promjeni se na galeriji slika koju sam ja htio. ali.. sad mi prestavlja problem što ne mogu naštimati malu sliku :S ... sve mi sivo bude :/

btw ovu sam izabrao: http://www.cssplay.co.uk/menu/gallery_click
Back to top
View user's profile Send private message
zipa



Joined: 25 Feb 2007
Posts: 34
Location: Pariz/Pula

PostPosted: 06.11.2008 07:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Thumbnailovi (male slike) su ti podešeni unutar CSS-a kao background:
Code:

a.slidea {background:url(london/thumb2.jpg);}
Back to top
View user's profile Send private message
NoviKorisnik



Joined: 26 Oct 2008
Posts: 8

PostPosted: 06.11.2008 16:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok.. bas cu sad da pogledam to. ček samo malo.. da li ja trebam smanjiti sliku? ili je u code-u navedeno da kao thumb. bude velicina npr 100x70 ?! posto nisam skonto gdje su te "male" slike sejvane (trenutne u skripti)..

edited

Zipa, najprije da ti se zahvalim što mi pomažeš, a sad da pređem na glavno...

ne znam da li si me skonto - ja sam otisao na cssplay web stranicu, našo formu koju trebam i spremio css play web stranicu.. otvorio u DW , i obrisao sve ono prije forme i poslije forme, a samo nju ostavio... pa tako da ovamo u folderu od cssplay web stranice gdje se nalaze male sličice i komplet sadržaj od stranice nisam nigdje pronašao folder npr za thumb. i folder za velike slike. ... već sam samo skonto da trebam kad samnjim sliku artikla, ubaciti je tamo (u folder od css play) i u code-u naznačiti ime.

šta ja tražim? - meni treba, dragi moj Zipa da mi daš source od galerije koje ja koristim .. ps. slike dole vodoravno a velika slika viša njih (ta je forma) , nije ni ona desno ni lijevo ni ispod ...

hvala puno
Back to top
View user's profile Send private message
zipa



Joined: 25 Feb 2007
Posts: 34
Location: Pariz/Pula

PostPosted: 06.11.2008 21:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Oprosti ti meni što sam odlučio da ne želim napraviti posao umjesto tebe, pa ću ti opet samo dati smjernicu...

Dakle, ako odeš na stranicu koju si sam odabrao (http://www.cssplay.co.uk/menu/gallery_click), primjetiti ćeš da se galerija koju si odlučio iskoristiti zove "Thumbnails at bottom".
Zatim u svom browseru pogledaš source i pronađeš gdje počinje
Code:
<style type="text/css">

Od te točke počneš kopirati, uključiš sekciju koja kaže da je common styling for all galleries, preskočiš sekcije koje te ne zanimaju i uključiš još onu koja počinje sa styling for BOTTOM gallery, te naravno zatvoriš style blok.
Zatim ćeš odskrolati niže do dijela koji počinje sa
Code:
<h3>Thumbnails at bottom</h3>

i uključiti u svoj kod sve od početka div-a sa id-jem container_bottom, čiju definiciju si kopirao u sklopu style bloka, do njegovog kraja.
Zatim promijeni nazive slika da odgovaraju tvojim slikama sa odgovarajućim pathovima i to je sve.
Cijela ova procedura će ti uzeti 5 minuta vremena, što je u principu kraće od vremena koje je meni trebalo za ovo objašnjenje. Shocked

Još jednom ti se ispričavam što ne želim napraviti posao umjesto tebe i jednostavno ti ovdje staviti link na gotov posao, jer smatram da ovako možeš nešto naučiti, a u slučaju da si htio tražiti nekoga da to odradi za tebe (i tvog klijenta), onda bi to pitanje postavio pod oglasni dio foruma.
NHF
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group