Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Kupnja u inozemstvu?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Nyo



Joined: 15 Nov 2007
Posts: 408
Location: Subspace

PostPosted: 10.11.2008 20:22    Post subject: Kupnja u inozemstvu? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Skupio sam si napokon za Canon 450D. E sad, čuo sam da je u inozemstvu (Švicarska točnije) puno jeftiniji nego ovdje. Imam neku rodbinu tamo, pa bi ja njima sendao lovu a oni meni poštom fotić. E sad, da li ima tko iskustva sa kupovinom preko? Jel ima tko kakav savjet? Da li je to sigurno, poštom i to? Hvala

_________________
I didn't fall, I attacked the floor
Back to top
View user's profile Send private message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 11.11.2008 10:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

poštom ne znam. autom možeš bez problema jer to ide pod osobne stvari i ne treba se prijavljivat. normalno otpakiraš iz paketa prije...
poštu bi ti mogli carinit - s tim nikad ne znaš.

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Frikec



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 83

PostPosted: 11.11.2008 13:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

automobil bas i nije siguran, jel unatoc tome sto se tretira kao osobna stvar na carini mogu traziti dokaz (racun) da je kupljeno kod nas. sansa da se ovo dogodi je dosta mala, ali postoji (a ako si bas te srece onda ces dobiti i finu kaznu Smile)

sto se samog carinjenja tice nece cariniti niti u jednom, niti u drugom slucaju jel na fotopremu nema carine, ali se placa pdv.

ako se salje postom sigurno ces platiti pdv + ako ce bas htjet komplicirati eventualni troskovi speditera (on je obicno potreban za vrijednosti paketa iznad 5000 kn, ali nema strogih pravila) + carinsko skladiste ako se stvar otegne, makar najrealniji scenarij je da ces platiti samo pdv.

napisano vrijedi u slucajevima kada kupujes od neke firme i kada se zna tocna vrijednost paketa, nisam siguran kako to funkcionira s privatnim posiljkama, to jest posiljkama izmedju fizickih osoba, ali pretpostavljam da kada na carini otvore paket i u njemu vide "izgledam skupo" fotoaparat automatski rade obracun, zato je vjerojatno i bolje da negdje pise cijena, narocito ako je niza nego kod nas.

sve u svemu bilo bi najbolje da ti rodjaci za bozic dodju u posjet Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Nyo



Joined: 15 Nov 2007
Posts: 408
Location: Subspace

PostPosted: 11.11.2008 16:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

E pa ja sam ih i pozvao za blagdane. "Dodjite provest božić u predivnoj hrvatskoj a ono usput mi dofurajte fotić" Very Happy. Nije uspjelo. Uglavnom samo sam htio savjet u vezi te transakcije. Pošto ja tamo neidem a niti oni ovdje pa mi je jedino riješenje pošta. Razlika u cijeni je cca 2000kn, nije malo.

_________________
I didn't fall, I attacked the floor
Back to top
View user's profile Send private message
aidevise



Joined: 30 Nov 2007
Posts: 128
Location: zg/smb

PostPosted: 12.11.2008 22:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

skroz dobro rjesenje ti je i autobus
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group