Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
rtl.hr
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 12.11.2008 18:50    Post subject: rtl.hr Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vidim da je izašla nova stranica rtl-a u produkciji http://www.trikoder.net/ (neko sa trikodera ovdje? imate problem prilikom pristupa stranice sa www.rtl.hr pristupa se novoj strancii a ako se pristupa preko rtl.hr dobijate staru stranicu Smile)

stranica http://www.rtl.hr

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
killa



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 277
Location: zagreb

PostPosted: 12.11.2008 20:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

puno bolja stranica od stare, a ni trikoder-ova nije loša Wink

_________________
[killa bee]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 13.11.2008 09:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

puno preglednije...

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 14.11.2008 03:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.rtl.hr/data/zyt.was.here.html

http://zytzagoo.net/blog/2008/11/14/the-new-rtlhr-0wned-by-yours-truly/

A i ovo je fora Wink

http://www.rtl.hr/templates/admin/css/cms.css wrote:
/* TRIKODER CONTENT MANAGEMENT SYSTEM CSS - sportske novosti.HR */

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 14.11.2008 08:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hahaha netko se voli igrati hackera Laughing
da si prešutio mogli smo organizirat jednu trash radionicu kod njih...

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
sloser



Joined: 13 Jul 2007
Posts: 14

PostPosted: 14.11.2008 10:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a fora je i da se preko search-a moze izvrsiti bilo koji javascript kod, a kako ne provjeravaju prilikom search-a da li se radi o GET-u ili POST-u moze se preko url-a ubaciti bilo sto...

nesto bezazleno bi se moglo napraviti na ovaj nacin:
Code:
http://www.rtl.hr/index.php?cmd=search&f_kljucna_rijec=<script>b = document.getElementsByTagName('body');b[0].innerHTML='Ako je glupo i radi, nije glupo?'</script>
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 14.11.2008 10:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

o_O gg

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Moebius



Joined: 26 Jan 2004
Posts: 245
Location: zagreb

PostPosted: 14.11.2008 11:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovo je valjda kul sta si napravio, ali zapravo na jedan ruzan nacin diskreditiras firmu koja je odradila neki posao.

Bio bi mi jaci lik da si poruku o exploitu prvo proslijedio njima, pa ako momci nis ne rijese podijelio sa ostatkom svijeta.

Ovako mi to ispada kao obicno prenemaganje i razlog vise da napises post na blogu.

nhf.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
base



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 96

PostPosted: 14.11.2008 11:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
P.S.
The Trikoder crew has been contacted with full details on what’s wrong, how to fix it etc.
Back to top
View user's profile Send private message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 14.11.2008 12:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Moebius wrote:
Ovo je valjda kul sta si napravio, ali zapravo na jedan ruzan nacin diskreditiras firmu koja je odradila neki posao.


Valjda misliš, koja NIJE odradila svoj posao?

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Moebius



Joined: 26 Jan 2004
Posts: 245
Location: zagreb

PostPosted: 14.11.2008 13:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Valjda misliš, koja NIJE odradila svoj posao?


Ne, oni su odradili posao. Imaju problem koji je Zyt uocio, to stoji.
Ono sto mene smeta je neetican i bolje receno nekolegijalan nacin na koji im je to priopcio - javno i ponizavajuce. I to od strane iskusnijeg fah kolege ako bi to tako mogao reci.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 14.11.2008 14:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovo je zyt dobro odradio, nije napravio štetu, obavijestio je firmu (što nije trebao već je to njegova dobra volja) i siguran sam da trikoder ovo više neće ponoviti Wink

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 14.11.2008 16:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Za ovo što je zyt napravio je saznao uži krug ljudi, a što da je namjerno napravio neku veću štetu?

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 14.11.2008 16:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Moebius wrote:
Ovo je valjda kul sta si napravio, ali zapravo na jedan ruzan nacin diskreditiras firmu koja je odradila neki posao.

Razumijem sto zelis reci, ali probaj razumjeti da su oni sami sebe u biti diskreditirali, pustajuci
ovako nesto online. 2008-a je godina, o securityu se prica vec dovoljno dugo da bi i kod nas
ljudi trebali voditi o tome racuna.

IMHO, nema razlike u tome da li to napisem javno, ili podjelim sa ljudima privatno, u oba
slucaja ce do cca istog broja ljudi iz struke doci ista poruka: netko je negdje zajebao,
nije vodio racuna (ili nema znanje / iskustvo), a placen je i trebao bi voditi racuna.

Takodjer, poznavajuci situaciju s rtl.hr prilicno detaljno, *znam* da produkcija nije radila
server setup i administraciju, nego netko drugi. A exploit je kombinacija server setup-a i
kôda koji cms koristi. Da li da sad kontaktiram svakog od njih posebno, cekam da fixaju,
onda mozda daju dozvolu da stvar objavim etc... I onda nek se u igri prebacivanja
odgovornosti jos i izgubi fokus stvarnog problema: sigurnost web aplikacija se ne
shvaca dovoljno ozbiljno!

A cilj mi je bio (mozda sebican, ali svatko radi za sebe prvo) svratiti pozornost na taj
aspekt web developmenta asap, i da ga se konacno pocne ozbiljno shvacati i kod nas.

Quote:
Bio bi mi jaci lik da si poruku o exploitu prvo proslijedio njima, pa ako momci nis ne rijese podijelio sa ostatkom svijeta.

Nije mi se dalo cekati i gubiti moment. Mozda sam se i zaletio malo, prvi puta mi je ovo da
nekom projektu ove velicine naletim na nesto tako osnovno.

Procjenio sam da nece biti velike stete ako idem odmah na full disclosure, osim mozda tu
i tamo koji povrjedjeni ego.

Quote:
Ovako mi to ispada kao obicno prenemaganje i razlog vise da napises post na blogu.

nhf.

Sve 5. Ja na to gledam kao na svracanje pozornosti na taj aspekt web developmenta.
Ljudi ga ignoriraju i ne shvacaju ozbiljno, a moze ih (i hoce, ako se ne rijesi) jako skupo
kostati.

Vise buba kad svi znaju, a i brze se rjesava Razz

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
ghosap



Joined: 18 Sep 2003
Posts: 79

PostPosted: 14.11.2008 16:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Slažem se sa zytzagoo, nečim ovakvime je sigurno učinio više uslugu neko štete, ne samo da je upozorio na postojeći problem nego im je čak i poslao rješenje
Quote:
...on what’s wrong, how to fix it etc...

Čak gledajući nakon što poprave kvar možda bi bilo poželjno ovdje na forumu podjelit malo detaljnije pa da i ostalo developeri mogu naučit nešto ?

_________________
. . . and when the balance is lost all that is left is the reckening . . .
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 14.11.2008 16:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Moebius wrote:
Quote:
Valjda misliš, koja NIJE odradila svoj posao?


Ne, oni su odradili posao. Imaju problem koji je Zyt uocio, to stoji.


Imaju oni malo više problema, od toga da nema jednog headinga na siteu, html se ne validira, ima gomila externih javascripta na početku koda i nikakvog minifya, accessibility nula (flash hardkodiran, nema degradacije), do toga da gore čak nema nikakvih analyticsa (a i puno bi im koristili, nemaju human readable URLove pa bi se gubili u šumi get parametara)

Pro web agencija si ne bi smjela dozvolit da tak radi ni male sajtove, a kamoli televizijske portale — simply put, NISU odradili svoj posao. To što su Zyt i Sloser našli, to je samo icing on the cake.

Inače slažem se da je novi site pregledniji od onog 4 godine starijeg, bar nešto.

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 14.11.2008 17:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e btw ja sam taj sajt pogledao samo na pet minuta, doslovno — nemojte zamerit ak sam kaj propustio Smile

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 14.11.2008 20:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dobra zapažanja lekke Wink

Kako to da je ovo druga stranica (rtl.hr i 24sata.hr) koju je trikoder "uzeo" od web burze, mislio sam sigurno da je novu stranicu uradila web.burza (uzevši u obzir da sve rade za rtl - koliko sam mogao vidjeti) dali je u pitanju niža cijena produkcije ili interni dogovori (lobiranja) od strane trikodera.

također kvalitet starog 24sata sa novim nije dostignut, dok kod novog rtl-a jeste.

Ako je niža cijena, onda je i razumljivo da nema dovoljne degradacije, a opet ko to razumije od ljudi koji plaćaju, mislim da je njima taj detalj potpuno ne bitan u odlučivanju kod odabira ponuda (puno im je bitnija cijena). Šta vi ostali mislite o tome?

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 15.11.2008 00:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da.

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 15.11.2008 08:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fun.ky wrote:
Kako to da je ovo druga stranica (rtl.hr i 24sata.hr) koju je trikoder "uzeo" od web burze,


U to se ne bih puno miješao. Znaš i sam da je tu potencijalno 2901 faktor u igri, od stanja tržišta općenito, pa do grupacije ljudi koji donose odluke.

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 15.11.2008 09:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Burza ne radi više toliko kvalitetne siteove koliko su prije oni bili.
Čini mi se da je to uzrokovano odlaskom određene ekipe u druge firme.

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 15.11.2008 11:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vidim na sta ciljas, al se nebih sa tobom slozio,web.burza I sada radi odlicne stranice, I jedni su od najboljih, ako ne I najbolji u hr. bilo bi dobro da se uradi anketa o najboljim firmama u hr/bih/s/cg da vidimo kako ljudi iz struke razmisljaju.

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 15.11.2008 17:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@fun.ky: znam na što misliš, nisam ni rekao da ne rade kvalitetne siteove, ekipa stvarno super odrađuje posao, ali mislim da su prije bili dosta bolji.

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 17.11.2008 14:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nema tu koja je firma najbolja, svaka firma radi dobro na svoj način. Neke uopce nisu u rangu izrade web stranica, a neke tj. par njih super rade i odlični su.

Neka radi super ovo, a neka radi ono. Teško je reć koja je naj.
Back to top
View user's profile Send private message
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 17.11.2008 16:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dobro uvijek ima ona neka koja radi i jedno i drugo i trece dobro, tako da se uvijek može naći naj Wink

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group