Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Joomla vs. ExpressionEngine vs. Drupal

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Limeni



Joined: 13 Nov 2007
Posts: 109

PostPosted: 15.11.2008 18:06    Post subject: Joomla vs. ExpressionEngine vs. Drupal Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zanima me koji je po vasem misljenu bolji od ovih gore CMS-ova?
I zasto? Koje su im prednosti i mane?
Back to top
View user's profile Send private message
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 15.11.2008 18:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne zelim da ovo zvuci kao da trpam nesto namjerno, al ukljuci u izbor i WordPress, iznimno dobra open-source blog/CMS platforma, pogledaj malo ranije postove gdje su ljudi pitali slicna pitanja.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 15.11.2008 18:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovo me podjeća na Corel vs. Photoshop Smile
Sjećate se toga? Very Happy

Drupal za naprednije, Joomla za početnike, ExpressionEngine za one koji žele kvalitetan komercijalni CMS sa podrškom.

Moraš reći za čega ti treba, pa ćemo te onda znati bolje uputiti..

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 15.11.2008 20:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

po meni ti je sve to relativno...

vidi za sto ti treba, vidi po forumima kakva je podrska...

vidi kako ti stoji koji CMS s licencama i inim tehnickim detaljima...

vidi kako brzo mozes savladati strukturu pojedinog CMS-a (znaci da sam napravis template, da mozes isprogramirati- prepraviti nekakav modul ak ti je hitno potreban i sl.)- tj. koliko ti je razumljiv s obzirom na znanje koje imas i onda se primis toga i ucis, ucis, ucis i tako dalje u nedogled...

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Limeni



Joined: 13 Nov 2007
Posts: 109

PostPosted: 15.11.2008 21:52    Post subject: :) Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zanima me koji je od ovih CMS-ova najkvalitetniji sto se tice sigurnosti, stabilnosti, koliko im je kvalitetan community, zanima me ocjena kompletnog CMS-a.

Znam da su svi navedeni dovoljno kvalitetni da pogone neki portal, i da niti jedan od njih ne kaska previse za drugim, al zanimaju me vasa iskustva i ocjena cijelog CMS-a.

Cesto cujem da je Joomla nesigurna, sad siguran sam da to uvelike ovisi o onome tko radi web i njegovim sposobnostima.
Sto kazete vi o sigurnosti Joomle?

Wordpress sam vidio, napravio sam jednu temu u njemu jos kad nisam imao pojma o PHP-u, mislim da je odlican kao blog tool, jednostavan je, i siguran sam da je puno mocniji od obicnog blog CMS-a kao sto ga smatraju, vjerujem da se u njemu moze napraviti i portal al opet mislim da ovi gore navedeni imaju vise mogucnosti pa sam ga maknuo iz popisa.

Znaci volio bi da mi netko usporedi ove CMS-ove, najvise me zanima sigurnost i stabilnost, jednostavnost i brzina prebacivanja staticnih XHTML/CSS stranica u taj CMS.

Drupal najnapredniji? U cemu je napredniji od ostalih? Kompliciraniji ili napredniji?
Back to top
View user's profile Send private message
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 16.11.2008 00:50    Post subject: Re: :) Add user to your forum ignore list Reply with quote

bomatijazg wrote:
Cesto cujem da je Joomla nesigurna, sad siguran sam da to uvelike ovisi o onome tko radi web i njegovim sposobnostima.
Sto kazete vi o sigurnosti Joomle?


Evo sto kaze Plus hosting o sigurnosti Joomle.
Back to top
View user's profile Send private message
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 16.11.2008 12:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gaston, ovdje si samo naveo jedan problem koji je rijesen u najnovijoj verziji... to nista ne govori o kompletnoj sigurnosti (govorimo o najnovijim verzijama). Isto tako, Joomla se razvija (za sad) u dvije verzije. Ona 'starija' je sada 1.0.15, a najnovija 'novija' je 1.5.7
Vjerojatno ce se ova 'starija' razvijati jos nekih godinu dana... tko sada ide na joomlu, treba se uhvatiti ove 1.5.7.
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
abeja



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 803
Location: Rijeka

PostPosted: 16.11.2008 12:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja od ovih koristim samo EE pa nisam objaktivna, ali mogu reci da mi je EE super i toplo ga preporucujem iako se ova full verzija placa (isplati se). Meni su osnovni kriteriji bili da mogu neke manje zahtjevne sajtove napraviti sama (iako je on dobar i za kompleksnije sajtove), s tim da neznam programirati, a u njemu sam se brzo snasla i uspjela sam napraviti sve sta mi je trebalo. Ima super podrsku.

_________________
www.fritula.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
masterflafer



Joined: 16 Nov 2008
Posts: 1

PostPosted: 16.11.2008 21:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gaston uvijek spremno dočeka Joomlu na nož.

Ja bih ti preporučio i Wordpress i Joomlu.
Wordpress je stvarno ok ali meni je Joomla prva ljubav. Ali istina je zahtjeva malo više truda prilikom izrade templejta.

Što se pak sigurnosti Joomle (a i drugih CMS-ova) tiče stvar je jednostavna - postaviš .htacess password na admin direktorij i Turci bježe ko kod Siska.
Back to top
View user's profile Send private message
NEOMEDIA



Joined: 06 May 2007
Posts: 111
Location: Zagreb

PostPosted: 17.11.2008 00:11    Post subject: Re: Joomla vs. ExpressionEngine vs. Drupal Add user to your forum ignore list Reply with quote

bomatijazg wrote:
Zanima me koji je po vasem misljenu bolji od ovih gore CMS-ova?
I zasto? Koje su im prednosti i mane?


eZPublish je par stepenica iznad svih nabrojanih... Smile
Ovo što si nabrojao su uglavnom igračke...

Pogledaj ovdje i uspoređuj koliko ti je volja.

Kad je već tema CMS, ako je netko voljan učiti dotCms.org (ustvari Liferay) neka se javi - ima posla kod nas...

_________________
NEOMEDIA :: kreativne komunikacije
Hrvoje Budin
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 19.11.2008 17:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam isto zadovoljan EE-om, i onaj bitan detalj kojeg pokretac teme nije naveo, bar ja nisam vidio je za sto ti treba, svaki ima prednosti kod odredjenih stvari.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Limeni



Joined: 13 Nov 2007
Posts: 109

PostPosted: 20.11.2008 01:45    Post subject: :) Add user to your forum ignore list Reply with quote

Trenutno mi ne treba za nista Smile samo vas gnjavim bezveze ha, ha... Salim se!

Dobro sam savladao front-end i sad sam u potrazi za idealnim CMS-om Smile Ne trazim CMS za neki trenutni projekt, vec CMS s kojim cu opcenito moci radit sve sajtove, od nekih jednostavnijih pa do sajtova sa forumom i web shopom. Znaci jedan CMS u kojem cu moci napravit nesto jednostavno tipa osobni blog pa sve do velikih webova.

Stvari koje me zanimaju su sigurnost i stabilnost, jednostavnost i brzina prebacivanja staticnih stranica u taj CMS, i na kraju me zanima koliko je dobar community i podrska za taj CMS.

Wordpress mi je odlican, jednostavan je, ima odlicnu podrsku, masu tutoriala. Al mana mu je bas to sto je jednostavan. Moze posluzit za izradu bloga i nekog manjeg portala al ak zelis napravit nesto vise onda moras posezat za necim drugim, zato sam ga izbacio u startu.

Joomla mi ne odgovara jer svako malo vidim da ima neki security update. To i dosta mi je komplicirano bilo shvatit na koji nacin se stvara template Embarassed priznajem zbunjivalo me u pocetku, i koliko sam skuzio dosta vremena uzima prebacivanje XHTML/CSS-a u Joomlu. Vise nego u EE. Jel to istina ili sam samo stekao takav dojam?

EzPublish mi se cini kompliciranim al vjerujem da je mocniji od svih kako kaze NEOMEDIA Smile, ali nisam ga jos posteno ni pogledao ni citao previse o njemu, samo sam ga instalirao.
Drupal jos isto nisam ulovio vremena gledat Sad
Jos cu proucit EzPublish i Drupal kad ulovim vremena. Citat o njima vidjet malo forume i tako...

Za sad vodi EE, ima odlicnu podrsku, jednostavan je, lakse sam za njega nasao odgovore na stvari koje su me mucile nego za Joomlu, sto me zacudilo jer je Joomla megapopularna. Mozda netko drugi bolje googla al ja sam se lakse snasao sa EE nego sa Joomlom. Jedina "mana" mu je sto nije besplatan al mislim da vrijedi. Ali opcenito mi se EE bas svida.

Hvala svima na komentarima, jos vam javim kad definitivno odlucim koji mi najbolje odgovara Smile
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 20.11.2008 02:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

EE kada uhvatis ritam i skuzis kako sljaka njegov interni framework, kako kaze abeja ne treba ti puno znanja programiranja, mozda malo vise programske logike, kako nesto napravit da brze radi, smanjit querije i slicno, ali to se uci sa vremenom i iskustvom.

u EEu je dosta lako napraviti blog/par stranica/katalog necega i to sve u x puta. dosta se vodi racuna o samoj sigurnosti i updejti su cesti ali opet ne precesti kao kod WPa.

popularnost EE-a je u zadnje vrijeme jako skocila, i intezivno se ceka na novoj verziji 2.0, al posto se radi o revrajtanju koda, kraj je uvijek tesko predvidjeti, ali bit ce uskoro Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Obelix



Joined: 03 May 2007
Posts: 22

PostPosted: 12.12.2008 11:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ima li tko konkretnog iskustva sa symphony, textpattern, typo3? Prednosti i mane navedenih?

_________________
If you can't make a mistake, you can't make anything.
Back to top
View user's profile Send private message
Mihael



Joined: 10 Mar 2006
Posts: 48
Location: Slovenija, Ljubljana

PostPosted: 12.12.2008 22:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bok!

eto, da i ja pohvalim EE... i sve ostale.

zapravo tu nije pitanje koji je najbolji, nego koji ti za određen projekt najviše odgovara.

Ovako nekako bih ja to sročio:

1. ako trebaš blog - brzo i jednostavno - wordpress + 100 mio tema koje si možeš prilagađati

2. ako trebaš nekakav jednostavan website pa nemaš nekih teških dizajn dosjetki, nabaci joomlu i z male pare kupi neki protemplate i malo ga doradi Smile

3. ako trebaš nešto, što ti totalno odveže ruke - onda upotrijebi ExpressionEngine.

4. ako trebaš nešto sasvim specifično... onda češ si sa svim tim cms-ovima zakomplicirati stvar pa je najbolje napraviti nešto svoje Smile

ja volim EE ... i preporučujem ga... ali ima on i svoje nedostatke Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jamilancha



Joined: 04 Feb 2009
Posts: 5

PostPosted: 04.02.2009 14:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Moj izbor je joomla, pre svega zbog jednostavnosti. Mada sam na vise mesta na vebu procitao da Drupal ima vecu prednost u odnosu na joomlu u pogledu seo optimizacije.

Po mom vidjenju, mislim da joomla ima vecu popularnost. A drupal za nijansu manju. Mislim da su obe platforme kvalitetne.

_________________
seo optimizacija http://www.seooptimizacija.co.cc graficki dizajn http://www.grafickidizajn.co.cc
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group