Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
kako do zrake sunca i zvjezdice

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
bobinjo



Joined: 06 Mar 2007
Posts: 49

PostPosted: 18.11.2008 21:29    Post subject: kako do zrake sunca i zvjezdice Add user to your forum ignore list Reply with quote

kako da nacrtam zrake sunca, a da su nekak uredne (pravilne) i dobijem zvijezde kao ovdje
http://www.vjencanjaliteme.com i kako se postizu da linije budu isprekidane (one dolje) tj da nisu pune boje - i znam da nije pitanje za raster - ali kako se dobije da se stranica rasiri preko cijelog ekrana kao npr. ta navedena, a vidim na dosta stranica da se rastezu preko cijelog ekrana
Back to top
View user's profile Send private message
korni



Joined: 07 Oct 2008
Posts: 27

PostPosted: 18.11.2008 22:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da je vecina radena brushevima
http://www.brusheezy.com/brush/944-Raylights-and-sunlights
Back to top
View user's profile Send private message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 18.11.2008 22:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

U Photoshopu: Custom Shape Tool (U), pod shape odabereš Registration Target 2
(za zrake sunca), odnosno zvijezdu koja ti treba.

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 18.11.2008 23:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

1 - zrake sunca - tako da nacrtaš jednu zraku na jednom sloju, onda taj sloj dupliciraš i rotiraš u pravilnim razmacima (rotiraš sa Edit > Transform > Rotate, gore na traci dobiješ brojčane vrijednosti za rotiranje).
Ponoviš za svaki layer/zraku.
Zvijezde su obični Photoshop brush - izabereš Brush alat, desni klik na sliku, u prozoru koji iskoči imaš skroz desno jedan trokutić, klikneš i dobiješ izbornik za brusheve, biraj dolje skroz set Assorted brushes, klikni na Append kada te pita, sada imaš na dnu dodane brusheve, tamo su ti zvijezde/odsjaj zuba Smile izgleda kao slovo x

2 - isprekidane crte su pattern/uzorak koji se ponavlja.
Lako ga je dobiti, npr. nacrtaj dio tog uzorka na novoj manjoj slici (veličine uzorka).
Odeš na Edit > Define Pattern, daš mu naziv.
Sada gdje god želiš da se taj uzorak pjavi na nekoj drugoj slici, napraviš selekciju i biraš Edit > Fill > Pattern (izabereš iz izbornika taj svoj pattern).

3 - stranica se rasteže preko cijelog ekrana ako u pozadinu <body> elementa staviš sliku koja se ponavlja kao što je ova http://www.vjencanjaliteme.com/images/background1.jpg

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bobinjo



Joined: 06 Mar 2007
Posts: 49

PostPosted: 19.11.2008 07:42    Post subject: super Add user to your forum ignore list Reply with quote

sueprrrr! bas vam hvala na odgovorima koji su mi pomogli
Back to top
View user's profile Send private message
wache



Joined: 15 Jun 2006
Posts: 220
Location: Zagreb

PostPosted: 19.11.2008 14:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mozes i sve to nacrtati s velikom lakocom, bilo u corelu ili illustratoru, a onda exportiras kao jpg ili tiff, giff... ili sto vec trebas. mozes i kao pdf pa to dignes u photoshopu...

_________________
of all the things I've lost, I miss my mind the most..
Back to top
View user's profile Send private message
Tatyana



Joined: 19 Nov 2008
Posts: 1

PostPosted: 19.11.2008 22:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sunčane zrake u photoshopu radim sa brushevima .... Skinula sam ih sa interneta. Cool

_________________
Tatyana
Back to top
View user's profile Send private message
wxyzrusmir



Joined: 27 Jun 2005
Posts: 256
Location: Sarajevo

PostPosted: 20.11.2008 10:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Custom Shape Tool najlakse i najbrze za napraviti. kad filujes bojom izaberes prelaz sa jedne boje na 0 i to je to. ili filujes punom pa maskom brises sta ti ne treba. kako ko zeli. mada pun je dzavo brusheva danas Very Happy

_________________
ideas are all that you need | www.ideaisall.com
brainstorming magazine | use the brain to get ideas | www.brainstorming.ba
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group