Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Krađa SVJETSKIH RAZMJERA!!
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Plagijati
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 30.11.2008 19:46    Post subject: Krađa SVJETSKIH RAZMJERA!! Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo nećete vjerovati, ali pokrao nas je ni više ni manje nego STARBUCKS!

Danas sam naletio na Starbucksov novi video koji je RIP da ne može biti veći. Osim što su dijelom pokrali vizual, ono što je najbitnije, pokradena nam je IDEJA!! E, da, i audio.

Koja je priča?

Nedavno smo se prijavili na Googleov natječaj Project 10 to the 100th sa svojim videom. Prilikom submissiona na Google, priložili smo i video koji ilustrira tu ideju i prema zahtjevima Googlea, postavili smo link na YouTube. Uz link, stoji i objašnjenje ideje u skraćenoj verziji.

Tu sad dolazi Starbucks sa svojom novom kampanjom i videom.


Da sumiram:

ORIGINAL

PLAGIJAT



Šta mislite, jesam li lud ili tu nekome noge jaaaaako smrde?[/url]

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sphx



Joined: 02 Jun 2004
Posts: 109
Location: Split

PostPosted: 30.11.2008 20:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a ovo je nesto za naslovnicu ? pa i niste nesto specijalno pokradeni, možda inspiracija možda, i njihova izveda mi bolja čak Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 30.11.2008 20:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja mislim da tebi noge smrde ako ćemo iskreno i bez ljutnje.
Ovo niti je plagijat, a bogami niti se porediti može (po kvaliteti) ... sorry napao si ljude bez razloga.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 30.11.2008 20:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ajde da vam pomognem, znači ključ svega je ideja! Pogledaj tekst u oba videa, opis ideje kraj mog videa i njihovu ideju koja je identična

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 30.11.2008 20:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pazi ovako vizualno se jedino boje poklapaju, eventualno neke sekvence ali to nije isto.
Audio nije isti, pa eb ga ja ne znam koliko vas uši služe ali moje čuju dvije različite muzike Smile
Ideja opet nije ista ... ne znam ali nekad treba razmisliti prije nego se izleti sa napadom, ja mislim da si se preletio i da bi trebao paziti u ovakvim situacijama, jer nije sve na prvu Wink
Btw sretno sa projektom.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 30.11.2008 21:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni je sve to sumljivo preslično.

Sama ideja nije nova niti jedinstvena, isto za video i zvuk, ali ovo je stvarno ili velika slučajnost ili se netko iz Starbucks-a 'inspirirao' radovima koji su predloženi Google.

Nego, što ti namjeravaš sada učiniti, jesi li pisao Google-u (i Index-u Smile )?

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 30.11.2008 21:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jurka wrote:
Ajde da vam pomognem, znači ključ svega je ideja! Pogledaj tekst u oba videa, opis ideje kraj mog videa i njihovu ideju koja je identična


Pojasni ideje molim te. Usporedno.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
royale



Joined: 19 Jan 2006
Posts: 7

PostPosted: 30.11.2008 21:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

To je projekt PRODUCT RED koji je pokrenut jos 2006.godine...

http://www.joinred.com/Home.aspx#2

http://en.wikipedia.org/wiki/Product_RED

Samo je tek sada Starbucks postao njegov dio.

Wink

U svakom slucaju dobar ti je video, i logo na kraju mi se sviđa.
Back to top
View user's profile Send private message
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 30.11.2008 22:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jurka wrote:
Ajde da vam pomognem, znači ključ svega je ideja! Pogledaj tekst u oba videa, opis ideje kraj mog videa i njihovu ideju koja je identična


A cuj iskreno receno ne mozes tvrditi da je ova ideja nesto najorifinalnije kaj se ima za vidjet... Ovakvih videa ima na tone.. Cak su i neke filmske spice takve pa onda mozemo zakljuciti da si i ti to negdje vidio...
Back to top
View user's profile Send private message
velcro



Joined: 15 Sep 2004
Posts: 116

PostPosted: 30.11.2008 23:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni isto nije jasno.

Koliko kuzim tvoja ideja: neka uspjesna firma bi na svoju ogromnu zaradu trebala donirati manji dio love da spasi nekog u Africi.

Starbucks: od svake prodane salice kave doniraju par cenata fondu za spas klinaca u Africi.

Da doniraju nekome u Aziji bilo bi ok? Twisted Evil

Sorry, nista osobno - al stvarno ne vidim koji dio bilo cega je tu orginalan?
Back to top
View user's profile Send private message
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 01.12.2008 00:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da, pampers isto na svaku kupljenu pelenu (odnosno paket pelena) donira jednu vakcinu za bebe Smile

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
mali.



Joined: 07 Jul 2004
Posts: 128
Location: Zagreb

PostPosted: 01.12.2008 00:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ima nekih sličnosti, ali krađe nema, pogotovo ne ideje, jer nije jedina takva. i kakav sad isti audio? ni blizu.
i btw, oni će svoju ideju sprovest u djelo. 5 centa je malo, ali bar nekaj. a ako im je tvoja ideja i bila poticaj, e pa onda si i ti ostario svoju ideju Smile
peace Smile

_________________
http://mali.3dfuturebits.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
aidevise



Joined: 30 Nov 2007
Posts: 128
Location: zg/smb

PostPosted: 01.12.2008 00:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da
papmpers donira 0,07 dolara, al prijetoga digne cijenu pampersica jednu kunu i smanji broj pelena u paketu
bas su humani
i oni i unicef - ta divna humanitarna organizacija Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 01.12.2008 08:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

¸Pa ne kažem da su humani, već da imaju tu ideju Wink

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Vj3k0



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 185
Location: Zagreb

PostPosted: 01.12.2008 09:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Potpuno se slažem s Adijem.

_________________
Enthusiastic programmer - Zagreb
HaXe Journal | ilovecode.org | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
killa



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 277
Location: zagreb

PostPosted: 01.12.2008 09:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

neka slicnost postoji, ali da je plagijat... mislim da nije

_________________
[killa bee]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 01.12.2008 09:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovako nešto sam već vidio davno prije, tako da su i jedan i drugi rad insprirani nećim što je
nekad davno već napravljeno. Oba dobri, ali ne međusobno ripani.

BTW, evo par dobrih sličnih videa: http://www.marcofolio.net/video/15_stunning_motion_typography_videos.html

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 01.12.2008 10:30    Post subject: Re: Krađa SVJETSKIH RAZMJERA!! Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma sve je to isto, tesko da ce netko nesto novo slozit...
Back to top
View user's profile Send private message
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 01.12.2008 11:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
BTW, evo par dobrih sličnih videa: http://www.marcofolio.net/video/15_stunning_motion_typography_videos.html

Bas sam mislio spomenuti ove primjere sa "filmovima preko tipografije", takvo nesto je vec vidjeno...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
tubak



Joined: 14 Mar 2005
Posts: 133
Location: Istra

PostPosted: 01.12.2008 11:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Malih vizualnih sličnosti ima, to je nepobitno, ali jako malih. A kako shvaćam to i ti shvaćaš, ali se pozivaš da je IDEJA ista! I tu je kvaka, po zakonu o autorskim pravima IDEJA se ne može zaštiti pod autorsko pravo:

izvod iz NN Zakon o autorskim i srodnim pravima

Nezaštićene tvorevine

Članak 8.

(1) Predmetom autorskog prava su izražaji, a ne ideje, postupci, metode rada ili matematički koncepti kao takvi.

(2) Nisu predmetom autorskog prava:

1. otkrića, službeni tekstovi iz područja zakonodavstva, uprave i sudstva (zakoni, uredbe, odluke, izvješća, zapisnici, sudske odluke, standardi i sl.) i druga službena djela, kao i njihove zbir­ke, koja su objavljena radi službenog informiranja javnosti,

2. dnevne novosti i druge vijesti koje imaju karakter običnih medijskih informacija.

(3) Narodne književne i umjetničke tvorevine u izvornom obliku nisu predmetom autorskog prava, ali se za njihovo priop­ćavanje javnosti plaća naknada kao za priopćavanje javnosti zaš­tićenih autorskih djela. Naknada je prihod državnog proračuna i koristi se za unaprjeđenje odgovarajućeg stvaralaštva s odgova­rajućeg područja.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 01.12.2008 12:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ajde da krenem redom, nisam prije stigao do interneta....

mile wrote:
Meni je sve to sumljivo preslično.

Sama ideja nije nova niti jedinstvena, isto za video i zvuk, ali ovo je stvarno ili velika slučajnost ili se netko iz Starbucks-a 'inspirirao' radovima koji su predloženi Google.

Nego, što ti namjeravaš sada učiniti, jesi li pisao Google-u (i Index-u Smile )?


mislim da je mile najbolje pogodio u nit koju sam ja gađao. naime, nije nitko napravio copy paste nego se deeebelo inspirirao! slikom, muzikom i idejom. zašto je to problem?
1. zato što je to bio googleov natječaj gdje su ONI tražili ideje - znači, trebali su to bolje zaštititi
2. zato što je ideja pokradena. zašto? zato što će sada starbucks ZARAĐIVATI na tome, a smisao naše ideje je da ne ide nikome ništa u džep, već da SAV novac dobije onaj kome je to stvarno potrebno! direktno, bez ikakvih "provizija". znači osim što su je pokrali, još su je i "silovali i izopačili"


velcro wrote:

Sorry, nista osobno - al stvarno ne vidim koji dio bilo cega je tu orginalan?


originalan je po tome što nitko drugi neće imati koristi od toga osim onoga kome je pomoć stvarno potrebna! znači, nema skrivenih kvaka, nema nikakvih "dobrotvornih "ogranizacija koji daju postotak, mali dio or whatever. sva POMOĆ ide DIREKTNO onome kome je POTREBNA. bez posrednika. jel to postoji negdje? ne? onda je originalno.



mali. wrote:

i btw, oni će svoju ideju sprovest u djelo. 5 centa je malo, ali bar nekaj. a ako im je tvoja ideja i bila poticaj, e pa onda si i ti ostario svoju ideju
peace


i sad bi ja trebao biti sretan?!! da, super je osjećaj ako znam da se starbucks inspirirao mojim radom, ali to nije to! smisao svega je bilo napraviti nešto DOBRO, bez ikakve osobne koristi. e, tu je starbucks sjebao. peace


aidevise wrote:

da
papmpers donira 0,07 dolara, al prijetoga digne cijenu pampersica jednu kunu i smanji broj pelena u paketu
bas su humani
i oni i unicef - ta divna humanitarna organizacija



upravo to smo željeli izbjeći, ali još jednom dokazuje se kako funkcioniraju stvari u svijetu



maratz wrote:

Ovako nešto sam već vidio davno prije, tako da su i jedan i drugi rad insprirani nećim što je
nekad davno već napravljeno. Oba dobri, ali ne međusobno ripani.



hvala maratz, to smo odavno vidjeli. i nisam govorio da sam stil izmislio. pričam o ideji....

tubak wrote:

Malih vizualnih sličnosti ima, to je nepobitno, ali jako malih. A kako shvaćam to i ti shvaćaš, ali se pozivaš da je IDEJA ista! I tu je kvaka, po zakonu o autorskim pravima IDEJA se ne može zaštiti pod autorsko pravo:


....koju nažalost, izgleda, ne mogu zaštititi. Sad
moram priznati da nas je tu najviše razočarao google, koji onda nije trebao dopustiti da sve ideje koje imaju video moraju biti uploadane na youtube jer su onda vidljive svima. barem do kraja natječaja i odabira pobjednika...

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
klompa



Joined: 10 Oct 2006
Posts: 164

PostPosted: 01.12.2008 12:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja mislim da je tvoja ideja korak ispred svoga vremena, komplicirana. Takođe mislim da (red) ideja postoji daaleko u prošlost, i mislim da je starbucks samo jedna u nizu karika uspješne realizacije ite ideje. Opet mislim, da sličnosti, na tvoju sreću, koliko sam shvatio nema, sto znači uz neko dodatno zalaganje i development Vaša ideja bi mogla zaživjeti, uz dozu sreće, neku uber popularnost, inače ništa...

GL & Keep Up The Good Work Wink
... i prestanite miješati posao i zadovoljstvo... čisto onako kvalitete života radi Razz
Back to top
View user's profile Send private message
wxyzrusmir



Joined: 27 Jun 2005
Posts: 256
Location: Sarajevo

PostPosted: 01.12.2008 13:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Adi wrote:
Pazi ovako vizualno se jedino boje poklapaju, eventualno neke sekvence ali to nije isto.
Audio nije isti, pa eb ga ja ne znam koliko vas uši služe ali moje čuju dvije različite muzike Smile
Ideja opet nije ista ... ne znam ali nekad treba razmisliti prije nego se izleti sa napadom, ja mislim da si se preletio i da bi trebao paziti u ovakvim situacijama, jer nije sve na prvu Wink
Btw sretno sa projektom.



Potpuno se slažem s Adijem.

_________________
ideas are all that you need | www.ideaisall.com
brainstorming magazine | use the brain to get ideas | www.brainstorming.ba
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 01.12.2008 13:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

klompa wrote:
Ja mislim da je tvoja ideja korak ispred svoga vremena, komplicirana. Takođe mislim da (red) ideja postoji daaleko u prošlost, i mislim da je starbucks samo jedna u nizu karika uspješne realizacije ite ideje. Opet mislim, da sličnosti, na tvoju sreću, koliko sam shvatio nema, sto znači uz neko dodatno zalaganje i development Vaša ideja bi mogla zaživjeti, uz dozu sreće, neku uber popularnost, inače ništa...

GL & Keep Up The Good Work Wink
... i prestanite miješati posao i zadovoljstvo... čisto onako kvalitete života radi Razz



haha, tnx Wink
a kako misliš prestanite miješati posao i zadovoljstvo...?

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 01.12.2008 14:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Koncept viđen puno puta, a osim crvene boje nema nikakve sličnosti između ova dva projekta.

Mislim da si malo pretjerao...

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Plagijati All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group