Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Kako na klik button-a pokrenuti neku PHP funckiju?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Limeni



Joined: 13 Nov 2007
Posts: 109

PostPosted: 18.12.2008 01:54    Post subject: Kako na klik button-a pokrenuti neku PHP funckiju? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Eh sad nisam naslov najbolje sastavio al neznam kak bolje opisat sto zelim.

Zelim postici to da kad korisnik salje mail da kad klikne submit da ga stranica ne vodi do neke php skripte koja skuplja podatke i salje mail pa ga ponovo redirekta na pocetnu stranicu. Nego da salje mail bez ucitavanja druge stranice, da posalje mail a ostane na istoj stranici. Znac na klik gumba da pokupi podatke iz polja, pospremi ih u varijable i pokrene php mail() funkciju koja mi salje mail bez da ucitava neku vanjsku php skriptu. Sad tu sam php funckiju kompletnu prekopirao ispod mail forme u html, tj. mora sad bit php fajl i ne znam kako pokrenut tu mail funkciju koja ce pokupit korisnikove podatke i poslat mi ih.

Evo koda:

<form action="WTF SHOULD I PUT HERE?!?!?" method="post" onsubmit="alert('Your message is sent, I will redirect you to the first page now. Thank you.')">

<div id="mail_form">

<label>Your Name:</label><input type="text" name="name"/><br />
<label>Your Email:</label><input type="text" name="email"/><br />
<label>Message Title:</label><input type="text" name="topic"/><br />
<label>Your Message:</label><textarea name="comments" cols="10" rows="10"></textarea><br />
<button type="submit">Send Message</button>

</div>

</form>

<?
function send() {
$name = $_POST["name"];
$email = $_POST["email"];
$topic = $_POST["topic"];
$comments = $_POST["comments"];

$to = "bomatijazg@gmail.com";
$headers = "From: $email";
$subject = "$topic";
$message = "Kontakt telefon: $phone\r\r$comments";

mail($to, $subject, $message, $headers);

}
?>
</div>

Tu sam ja sad stvorio neku funkciju send() koja se pokrece na submit i pokrece tu mail funkciju al znam da to nece radit.
I znam da je JavaScript client side a php server side...

Jel zna netko kako ovo napravit? I jesam li na dobrom putu?
Back to top
View user's profile Send private message
PaNtHeR



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 161

PostPosted: 18.12.2008 07:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

YOU SHOULD PUT A PHP PAGE THERE Smile

Dakle staviš recimo "send.php" i kad klikneš submit browser će se preusmjeriti na tu stranicu, a u POST varijablama ćeš imati vrijednosti iz forme.

Ovo što ti želiš se može napraviti ali trebaš koristiti AJAX request ili trik sa iframeom. Ima ovdje ekipe koja će ti to objasnit bolje nego ja Razz . Uglavnom potraži jQuery ili mooTools-e, znam da je pomoću njih relativno lako "počupati" vrijednosti iz polja i složiti AJAX request koji poziva vanjsku skriptu a da posjetitelj to ne vidi. Wink

sretno

_________________
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
PaNtHeR



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 161

PostPosted: 18.12.2008 07:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo .. znam da sam to već radio .... Smile


Code:
function addToLightbox(unique_id) {
   var lightbox_old = $('lightbox_old').get('value');   
   var lightbox_new = $('lightbox_new').get('value');   
   lightbox_request = new Request({url:"/includes/lightboxPopup.php", method: 'post', onSuccess: addToLightboxSuccess});   
   lightbox_request.send("lightbox_new="+lightbox_new+"&lightbox_old="+lightbox_old+"&lightboxSubmit=true&unique_id="+unique_id);
}


U našem slučaju radio se o lightboxu, ali ista stvar... dakle koristio sam mooToolse.

Code:
var name = $('name').get('value');   
var email = $('email').get('value');   
var topic = $('topic').get('value');   
var comments = $('comments').get('value');


tu počupaš vrijednosti iz polja... onda u druge dvije linije kreiraš request..

Code:
request = new Request({url:"send.php", method: 'post', onSuccess: TuIdeNekaAlertFunkcija});   
   request.send("name="+name+"&email="+email+"&topic="+topic+"&comments="+comments);


To bi trebalo bit to...

EDIT: e da, sad vidim da nemaš ID atribute na INPUT-ima, stavi ih da budu isti kao i NAME inače ih mooToolsi neće moći pročitati Cool
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Limeni



Joined: 13 Nov 2007
Posts: 109

PostPosted: 19.12.2008 01:30    Post subject: o Add user to your forum ignore list Reply with quote

Odlicno, hvala ti puno PaNtHeR, znao sam da za to treba AJAX kako bi komunicirao sa serverom bez da ucitavam stranicu i znam da treba koristit XMLHttpRequest object samo nisam bas znao kak to tocno treba izgledat.

Hvala sto si mi pojasnio sad mi je skroz jasno tocno sta treba napravit, napravit cu prvo to u cistom JS da vidim kako tamo funkcionira pa cu onda radit sa Jqueryem Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group