Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Koliko košta?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
finn



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 90
Location: Rijeka

PostPosted: 04.01.2009 16:17    Post subject: Koliko košta? Add user to your forum ignore list Reply with quote

dakle, želimo napraviti redizajn weba časopisa Re i iskodirati novi sajt.
zanimaju me vaša mišljenja o cijeni: a) samo dizajna te b) dizajna i izrade sajta.
u nastavku je ono što bismo htjeli - možda nije dovoljno profesionalno sastavljeno, pa nas podučite ako smo negdje fulali.
Exclamation Exclamation molim vas da imate u vidu sljedeće: to je časopis za umjetnost i kulturu koji izdaje neprofitna udruga u kojoj svi rade volonterski, a budžet nam je vrlo ograničen jer nas zasad financira samo Grad. kad upadnemo u Ministarstvo onda možemo razgovarati ozbiljno. Wink

STRUKTURA SAJTA CASOPIS-RE.NET

STALNI DIJELOVI DIZAJNA SVIH STRANICA SAJTA (BOXOVI)
Izbornik (linkovi se otvaraju u postojećem tabu):
1. Početna (stranica 1, home)
2. O časopisu (stranica 2)
3. Prodajna mjesta (stranica 3)
4. Arhiva (stranica 4)
5. Galerija (stranica 5)
6. Kontakt (stranica 6)
7. Linkovi (stranica 7)
Vijesti (linkovi se otvaraju u postojećem tabu, stranice 8.1, 8.2, 8.n)
Linkovi (novi tab, ako ne može onda novi prozor):
1. Udruga „parNas“ (parnas.hr – treba izraditi)
2. ReForum (reforum.blog.hr – gotov)
3. KIČMA (kicma.parnas.hr – gotova)

OSTALE STRANICE
prva vijest – novi sajt (stranica 8.1; sljedeće vijesti: 8.2, 8.3, 8.n)
prvi članak (stranice 1.1; sljedeći članci: 1.2, 1.3, 1.n)

CMS
- ubacivanje vijesti (u box Vijesti, datum i naslov, kao linkovi na 8.1, 8.2, 8.n)
- uređivanje teksta
- ubacivanje fotografija, automatski thumbnailing
- ubacivanja linkova na stranice i fajlove (novi tab, ako ne može onda novi prozor)
- mogućnost automaziranog kreiranja stranica (1.2, 1.3, 1.n te 8.2, 8.3, 8.n)

UKUPNO
9 stranica, mogućnost automaziranog kreiranja novih stranica
stranica 1 (home, početna)
stranica 1.1 (početna-prvičlanak)
stranica 2 (o časopisu)
stranica 3 (prodajna mjesta)
stranica 4 (arhiva)
stranica 5 (galerija)
stranica 6 (kontakt)
stranica 7 (linkovi)
stranica 8.1 (prva vijest)

_________________
Car je gol!
Back to top
View user's profile Send private message
rdavl



Joined: 24 May 2007
Posts: 31
Location: Zadar

PostPosted: 05.01.2009 13:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Znati konkretnu strukturu stranice je samo jedan korak prema izracunavanju cijene.

I sad ti ode neko kaze da to kosta cca. 12k kuna. Ok. Super.

Onda ti dodjes i ides to napraviti...
I posto znash PHP pocems pisati database adapter , znaci brdo SQL-a, objekte za insert/update, delete, select, pa onda objekte za obradu HTTP Requesta, pa onda parsiranje podataka iz baze i pripremanje za output, pa templateovi(ali templateovi za cili interface backend+frontend) i izgubis tu nekih 8 mjeseci i u minusu si gadnom.

Ili, uzmes wordpress, napravish par template-a i gotov si za cca. 10ak dana tu bi moga biti u plusu vec.

Ili uzmes joomlu napravish sve za 10ak dana pa kad te zovu da nesto promijenish ili da nesto ne radi se ne javljas na mobitel.

Ili napravish sve to iz nule u Djangu, Railsu, Catalystu, TurboGearsu, Plone, Zope etc. + template (frontend) za nekih 20ak dana pa imash starasn proizvod s kojim se falish okolo.

Ili aplikacije imash gotove u Djangu, Railsu, Catalystu, TurboGearsu i samo napravish template (frontend) za nekih 10ak dana pa imash starasn proizvod s kojim se falish okolo.

Prodash dusu vragu sve sredish za 5 minuta i gorish u paklu ostatak vijecnosti...

Poanta: Nije bitna samo struktura stranice vec i nacin na koji je radish,ako ces nesto spetljati cijena je manja, ako ces za nekoga raditi full custom system cijena se penje u nebesa radi vremena potrosenog.

Stoga reci to kosta toliko i toliko je nemoguce ako ne znash sve detalje.

_________________
"Meow" means "woof" in cat.
Back to top
View user's profile Send private message
finn



Joined: 11 Aug 2005
Posts: 90
Location: Rijeka

PostPosted: 05.01.2009 14:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok, to s jedne strane stoji, ali mislim da ipak pretjeruješ jer ovo nije projekt za world expo koji treba ući u udžbenike za sljedećih 50 godina.
na taj način ti može onda i automehaničar odgovorit kad mu dođeš s probušenim auspuhom i pitaš koliko je popravak, a on ti počne nabrajat šta sve može još biti pokvareno, pa ispadne da moraš kupit novi auto.
stvar je ipak jednostavnija: trebam sajt - koliko košta dizajn? ok. koliko košta izrada? ok. naravno da za xy love mogu diobiti jednu kvalitetu, a za xyz love drugu kvalitetu itd. to vrijedi inače za sve. što ne znači da ne postoji neki prosjek.
ja sam se prvenstveno htio informirati o vašem mišljenju i vidjeti gdje se stvar otprilike kreće, dakle zanima me taj neki prosjek. da sam rekao "dajem 4000 kn za dizajn i izradu sajta" javilo bi se njih 10 (barem) i popljuvalo me, pa bi se sprdali. sad kad pokušavam to izbjeći, opet se netko nađe relativizirati.
onda vi postavite nekakve naputke za ljude koji nisu profesionalci, a htjeli bi na ovom sajtu nešto saznat, pa nećemo ni mi vas više živcirat ni vi nas. ha? Wink

_________________
Car je gol!
Back to top
View user's profile Send private message
virtus



Joined: 13 Nov 2008
Posts: 14
Location: Zagreb

PostPosted: 05.01.2009 17:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Okvirna cijena bi, i to govorim u ime Virtusa, oko 8-12k.

Naravno, to ovisi o specifikaciji koju klijent pošalje. Nikad ta specifikacija nije 100% zadovoljavajuća, pa je onda na firmi da ju odradi do kraja i to naplati ili ne..

Uvijek postoje "firmice" koje će to naplatiti neku siću, a i firme koje će to bez problema naplatiti barem 20k.

Sad, što izabrati... Smile

_________________
www.virtus-dizajn.com - INTERNET RJEŠENJA
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group