Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
css multiple selectors & IE6

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 05.01.2009 22:18    Post subject: css multiple selectors & IE6 Add user to your forum ignore list Reply with quote

imate li koji workaround?

naime imam:

Code:
<div class="nav">
<ul>
<li ><a href="index.html" class="button selected"><span>Home</span</a></li>
<li><a href="#about" class="button"><span>About</span></a></li>
<li><a href="#services" class="button"><span>Services</span></a></li>
<li><a href="portfolio.html" class="button"><span>Portfolio</span></a></li>
<li><a href="#contact" class="button"><span>Contact</span></a></li>
 </ul>
</div>

koristim sliding doors here.
i ako stavim class "selected" na <li> ista stvar opet mi je bomba pala u IE6. Probao sam kopirat cili nav i stavit ga u CC pa prominit markup al mi podupla nav u IE6 tako da ništa od CC-a za to. Proba san stavit CC za IE6 da mi umisto <li> stavi <table><td><tr> al isto bomba.
Ima li koja .js koja riješava stvar ili neki .htc file?

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
r3dsc0rpi0n



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 354
Location: Zagreb

PostPosted: 06.01.2009 16:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Objasni bolje kakav problem imas...kakva bomba?

Ako samo slide-aš image na hover ne trebaju ti nikakvi dodatni selektori...

_________________
::: Fortis est, qui se vincit ! ::::
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 06.01.2009 17:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imam sliding doors na svakom linku na :hover a selected classa mi je također sliding doors button. Imam dvi classe "button selected" na aktualnoj stranici na kojo se korisnik nalazi.
Radi svugdu a u IE6 mi raznese cili nav i nema efekta sliding doors-a. Probao sam stavit classu na <li> pa onda na <a> al isto ništa u IE6, drugdi je to ok.
Proba san stavit classu na <li> i id na <a> al isto ništa. U međuvremenu sam od*eba sliding doors u IE6 i ostavia samo obične linkove sa :hoverima pa odatle idem dalje.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
r3dsc0rpi0n



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 354
Location: Zagreb

PostPosted: 06.01.2009 17:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.alistapart.com/d/slidingdoors2/v1/ex8.html

s tim da je ovo iz 2003...

_________________
::: Fortis est, qui se vincit ! ::::
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 06.01.2009 17:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

r3dsc0rpi0n wrote:
http://www.alistapart.com/d/slidingdoors2/v1/ex8.html

s tim da je ovo iz 2003...


ma ne jasno mi je ovo skroz, meni radi sve kako treba al ja imam 2 classe na jednom elementu. Whatever, snašao sam se na drugi način.

Svejedno ako neko ima kakve resurse neka posta.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
KAMI



Joined: 14 Oct 2006
Posts: 100

PostPosted: 18.01.2009 11:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo sad baš nešto rezuckam pa se sjetio da si ti imao problem s dvije klase.
Eto meni sve radi mozilla, ie7, ie6

HTML
<ul>
<li><a href="#" class="onama active">o meni</a></li>
<li><a href="#" class="logo_dizajn ">logo dizajn</a></li>
</ul>

CSS
#nav ul li {
margin:15px 0px 15px 5px;
}
#nav ul li a.onama {
background: url(img/nav/o_meni.gif) no-repeat right top;
width: 13px;
height: 46px;
display: block;
}
#nav ul li a.logo_dizajn {
background: url(img/nav/logo_dizajn.gif) no-repeat right top;
width: 13px;
height: 73px;
display: block;
}
#nav ul li a:hover,
#nav ul li a.active {
background-position: left top;
}

Jesi na to mislio?
Kod sliding doors tehnike bi trebalo isto funkcionirat...
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 18.01.2009 12:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tnx KAMI, moj markup i css je izgledao gotovo indentično, međutim ja sam imao neki čudni bug jel sam koristio styleswitcher. Na kraju taj styleswitcher mi nije funkcionirao u IE6, tj. razbuca bi mi CSS prilikom odabira bilo kojeg alt stylesheet-a. Uglavnom, ja sam odvojio sve stilove u IE6 folder i izbacia switcher samo za IE6 usere i riješia nav workaroundom.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group