Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
opet o cijenama

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
edi



Joined: 29 Jan 2009
Posts: 13

PostPosted: 29.01.2009 10:40    Post subject: opet o cijenama Add user to your forum ignore list Reply with quote

postovanje svima,

imam par pitanja vezano za neke cijene
dakle, radi se o pripremi za tisak jednog casopisa...

radio bi pripremu za tisak, s time da moj trosak ide na izradu grafickih filmova te na sam tisak,

sada me zanima vase misljenje, neznam koliko da covjeku to naplatim a da imam koristi od toga.. a opet nemogu ga iscrpiti jer je mala naklada. 200 komada izlazi 5 puta godisnje

dali se to isplati raditi a da imam neke koristi, molim vas za savjete
Back to top
View user's profile Send private message
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 29.01.2009 14:05    Post subject: Re: opet o cijenama Add user to your forum ignore list Reply with quote

edi wrote:
postovanje svima,

imam par pitanja vezano za neke cijene
dakle, radi se o pripremi za tisak jednog casopisa...

radio bi pripremu za tisak, s time da moj trosak ide na izradu grafickih filmova te na sam tisak,

sada me zanima vase misljenje, neznam koliko da covjeku to naplatim a da imam koristi od toga.. a opet nemogu ga iscrpiti jer je mala naklada. 200 komada izlazi 5 puta godisnje

dali se to isplati raditi a da imam neke koristi, molim vas za savjete


200 komada ti nitko nece otisnuti klasicnim tiskom. Premala je to naklada. On samo da ustima masinu potrosi tih 200 komada... Odi na digitalni tisak. tu nemas filmova...
Slobodno ti njemu naplati. A osim toga ti tu ni nemas nekog posla. Nisi definirao kaj ti moras napravit. Ko radi pripremu za tisak? Ti ili on? Sve u svemu nis posla a mozes nekaj sitno zaradit... Cak i vise nego sitno ak malo zaradis na tisku, malo na pripremi i tak..
Back to top
View user's profile Send private message
edi



Joined: 29 Jan 2009
Posts: 13

PostPosted: 29.01.2009 14:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gle, tisak je s moje strane, ja radim u jednoj tiskari i nabavio sam poso van toga, kum vodi tiskaru, tako da mi se vise isplati otisnuti kod njega nego davati na digitalni tisak..jer cu jeftinije proc( vjerovatno nece naplacivati uslugu tuska)

pripremu radim ja.. nebi nista pitao da je to jedan posao i gotovo, to je kontinuirano, izlazi godisnje 5 puta, i tako vec 12 godina, sada sam ja dobio taj posao.. mozda to preraste u nesto bolje, mozda me covjek preporuci nekome i tako dalje..

digitalni je bolje rjesenje, znam, ali kaj mislis o tome kaj sam reko, otisnuo bi u tiskari koja je kao moja vlastita,,, moze jos malo informacija,

i da kolko da mu zaracunam tu pripremu, znaci ja dobijem textove i slike i sve to kaj treba na cd-u, znaci napravim prijelom, obradim slike i to sve kaj ide uz to.... odprilike ako se moze kaj rec...

tnx na odgovoru
Back to top
View user's profile Send private message
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 29.01.2009 16:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

edi wrote:
gle, tisak je s moje strane, ja radim u jednoj tiskari i nabavio sam poso van toga, kum vodi tiskaru, tako da mi se vise isplati otisnuti kod njega nego davati na digitalni tisak..jer cu jeftinije proc( vjerovatno nece naplacivati uslugu tuska)


A onda mu uzmi lovu za tisak... pa neces valjda djabe to radit

edi wrote:

i da kolko da mu zaracunam tu pripremu, znaci ja dobijem textove i slike i sve to kaj treba na cd-u, znaci napravim prijelom, obradim slike i to sve kaj ide uz to.... odprilike ako se moze kaj rec...


a gle, ovisi o broju strana, koliko slika, kakvi zahvati na njima, koliko dobro radis, koliko cjenis svoj rad... ono, kvantna fizika ti je to...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group