Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Višekorisnički blog servis

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
brane



Joined: 14 Sep 2007
Posts: 16

PostPosted: 29.01.2009 18:10    Post subject: Višekorisnički blog servis Add user to your forum ignore list Reply with quote

Želio bih pokrenuti višekorisnički blog servis za određenu skupinu ljudi. Nešto takvoga još nema u Hrvatskoj, a nisam ni siguran da ima i drugdje. Vjerojatno će netko reći da to nema možda smisla da se tak nekaj radi kad ima pun kup blogova ali želio bih to napraviti, pa kak bude bude. Možda ima ali nisam uspio naći. Znači želim nešto ponuditi ljudima da besplatno i jednostavno naprave svoj blog. Želio bih da na blog mogu staviti i video kao recimo na youtubeu. Mislim da bi se u Hrvatskoj moglo naći nekoliko tisuća potencijalnih korisnika. Sumnjam da više jer je to dosta ograničeno za određenu skupinu ljudi. Ako da još bolje. Naravno i susjedi su dobrodošli. Makar ni ne bi trebalo biti jezično ograničeno. Mislite li da ima šanse da se nekaj takvoga napravi i da zaživi? Treba li još detalja da bi se moglo odgovoriti na ovo pitanje? (skupina ljudi koja bi to koristila je od kojih 20 na više, ima novaca za zabavu i uživanciju, voli poseban stil života i spremna je to platiti i zadnjom kunom...) Sve bih pokušao sam napraviti. Hosting i sve imam riješeno tako da je moje ulaganje vrijeme, trud i znanje.

I da. Koji od ovih platformi odabrati? Ili mi možete preporučiti neku drugu?

http://lifetype.net/

http://mu.wordpress.org/

http://b2evolution.net/
Back to top
View user's profile Send private message
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 29.01.2009 18:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Wordpress MU definitivno. I to zato što je Wordpress jedan od najraširenijih cms-ova u svijetu, a praktički je nedodirljiv po pitanju blogova. Ima bezbroj dobrih tema i pluginova.

U regiji će ti tvoj plan uspjeti samo ako ga dobro promoviraš, dotakneš svaki segmenat našeg tržišta i ponudiš korisnicima neku korist od otvaranja tog blog servisa (AdSense)...

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
brane



Joined: 14 Sep 2007
Posts: 16

PostPosted: 29.01.2009 19:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala na mišljenu Nemesis.

Neki kažu da je Lifetype najbolji od tih 3. Može li netko napraviti neku malu usporedbu? Volio bih čuti još mišljenja.

Što se tiče promoviranja imam dobru osnovu i mislim da to neće biti veliki problem, ali opet je to usko i specifično tržište tako da mislim da nekoliko tisuća ljudi je prilično puno za tako nešto. Ali mislim da bi moglo uspjeti. A što se tiče korisnika mogu i oni nešto zarađivati. To je njihov odabir.
Back to top
View user's profile Send private message
brane



Joined: 14 Sep 2007
Posts: 16

PostPosted: 30.01.2009 16:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nitko nije tak nekaj isprobavao?
Back to top
View user's profile Send private message
ylodi



Joined: 14 Nov 2003
Posts: 90

PostPosted: 31.01.2009 13:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://wolfwoodscrowd.info/2007/11/17/na-cemu-vrtjeti-visekorisnicki-blog-servis/

Ja sam odabrao LifeType, ali nisam se baš usrećio. Unatoč tome što je na prvi pogled manje kaotičan wp-mu-a ipak se kasnije pokazalo da ima neke dječje bolesti. Npr. caching mu je ponekad prejak, stvari se izmijene, a on pokazuje staru stranicu. Ako korisnik ima više blogova zna se dogoditi da ga zbune cookie-i pa dok ne obrišeš cookie u browseru za tu svoju domenu imaš beskonačnu redirekciju. Generiranje slug-a mu je falično u slučaju naših slova (to wp odrađuje bez problema, šumnike zamijenjuje običnim znakovima). Anti-spam zaštita nije na nivou wp-a (postoji port Akismeta).

Da sada krećem od početka odabrao bih wp-mu, ali ne bih bio sretan zbog toga.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
brane



Joined: 14 Sep 2007
Posts: 16

PostPosted: 01.02.2009 19:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pogledao sam i na toj stranici. Ali je malo starijeg datum sve tu opisano, pa sam mislio ako se nešto novo pojavilo. Vjerojatno ću staviti wp-mu. Osim ako uskoro ne nađem nešto bolje. Ali sumnjam u to. Ako još tko ima kakav savjet neka slobodno kaže.

hvala ylodi
Back to top
View user's profile Send private message
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 01.02.2009 22:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mozda BuddyPress? Samo jos je u beti pa bi moglo biti problema.
Back to top
View user's profile Send private message
brane



Joined: 14 Sep 2007
Posts: 16

PostPosted: 02.02.2009 16:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa kaj ja znam. Možda. Makar to je već social network platforma. Trebalo bi vidjeti kaj bu s toga. A i malo me brine to kaj je beta. Budem još koji tjedan šnjofao pa internetu, pa možda na kaj naletim. Ako još tko kaj zna nek slobodno javi. Hvala na prijedlogu.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group