Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
dilema oko procesora

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 09.02.2009 18:04    Post subject: dilema oko procesora Add user to your forum ignore list Reply with quote

elem daklem slazem si novu kantu i ao sam u dilemu oko procesora...

dvojba je izmedju intela Q6600 (cetiri jezgrice na2,4 Ghz i 8Mb cache FSB 1066Mhz) i E8400 (dvije jezgrice na 3 GHz i 6Mb cache FSB 1333Mhz)

e sada me muci s obzirom da su procesori skoro pa iste cijene (Q6600 - 1450 kn, E8400 1400 Kn) kaj se vise isplati??

kanta ce vrtjeti prije svega indizajn, photoshop. ilustrator, corel... igre i iskljucene, overclock iskljucen... cijeli sistem bi radio s 16Gb rama i X64 OS-o (windowsi)

velika vecina stvari koji radim su dosta teske i kompleksne - trenutno za narucitelja radim projekt - psd fajl od cca 1.5 Gb s cca 1500+ layera (od toga preko 85% tekstualni layeri) te se to na sadasnjoj kanti zna vuc do bola, da se ne prica da svako toliko PS javlja da mu fali ram-a (imam 4gb)

indizajn mi vrti slicne fajlove velike teske s skoro pa uvijek preko cca 1000+ linkova

meni zanima kaj ce prije svega komotno vrtjeti takve fajlove, cesto i paralelno.. te sto je bolja solucija da prezivi bar jedno dvije generacije nadolazeceg softwera (znaci CS5 i CS6, te corel X5, X6,....)

fala na odgovorima

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
sphx



Joined: 02 Jun 2004
Posts: 109
Location: Split

PostPosted: 09.02.2009 18:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

U vezi ovoga mi je uvijek padao na pamet onaj vic, "fata je fata al dvaput je dvaput" Wink

Imao sam imao slicnu dvojbu i odlucio sam se na 8400 zbog 45nm (65nm q6600) i veceg FSBa.

nisam nikad imao sličnu situaciju kao tvoju što se tiče zahtjeva. Preporučio bih ti obavezno 64 bitni OS, a memorije stavi što više, dok je još jeftina, 8gb npr ? možda ti izgleda pretjerano i nepotrebno, ali cijene ddr2 mogu ići samo gore (vidi sad ddr1 ili sdr) a sada tih 8gb kosta nekih 700kn ?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Reggie



Joined: 31 May 2004
Posts: 76

PostPosted: 12.02.2009 10:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

moja ti je preporuka 4 jezgre, ali serija 8xxx a ne 6xxx. Ja imam 9400 i komp mi je u nekim aplikacijama gotovo 5x brži od kompa kojeg mi je novi zamjenio (stari je bio 4 godine star).

U BUG-u su testirali neki 4-vero i 2-vo jezgreni i u gotovo svim aplikacijama je 4-vero jezgreni brži. Za igre je stvar drugačja.
Back to top
View user's profile Send private message
Tedius



Joined: 22 Dec 2003
Posts: 149
Location: Zagreb

PostPosted: 12.02.2009 15:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja bi na tvojem mjestu još dodao 2 harda u raid polje, to će ti vjerojatno ubrzati rad više nego razlika u procesorima
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group