Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Molim malo pomoci (ako je..

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jimmy2k



Joined: 15 Oct 2007
Posts: 10

PostPosted: 23.02.2009 10:18    Post subject: Molim malo pomoci (ako je.. Add user to your forum ignore list Reply with quote

.. uopce moguce)
Naime imam fotografije (snimane losim osvjetljenjem etc. etc.) ali jedino na taj nacin je bilo izvedivo...
E sad to su rasteri (rucni, maurovicevski..)
Ispod njih ostaje "slajm" (od papira - u orignalu zuti papir od stajanja) i neki naslovi ili tekstovi sa kontra strane (tanki papir - novinski).

Primjer kako to otprilike izgleda..


E sad ima li neki plugin ili nesto slicno za izbijae slama i ovih natpisa sa kontra strane bez gubljenja rastera?
Hvala unaprijed
jimmy
[/img]
Back to top
View user's profile Send private message
jimmy2k



Joined: 15 Oct 2007
Posts: 10

PostPosted: 23.02.2009 11:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo jos malo primjera .. ako sam u prvom pitanju bio nejasan.
Na ovom primjeru



vidi se raster i ispod njega slova.. e, sad, postoji li mogucnost da se to sve prekrije tim raterom (narvno samo u tom dijelu.. i kak ocistiti onaj dosadi slajm u licu (a da nije magic wand ili nesto drugo jer ima toliko bijelih ploha koje su sad sive da bi od ciscenja osijedio...)
Back to top
View user's profile Send private message
Krga



Joined: 05 Mar 2009
Posts: 5
Location: Samobor

PostPosted: 05.03.2009 12:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Treba vidjet kakav je original, od ovih prewiewa nikakve koristi osim da drugi puta prilikom scaniranja podstavis crnu plohu na poledjinu originala za scaniranje da izbjegnes preslikavanje elemenata sa poledjine na prednju stranu.
Postoji mogucnost da se odscanira u strihu, ali kako sam rekao, za to treba vidjet original kako izgleda i kakav je raster.

Na znam zasto je netko fotografirao te slike, a ne ih odskenirao?
Back to top
View user's profile Send private message
jimmy2k



Joined: 15 Oct 2007
Posts: 10

PostPosted: 06.03.2009 08:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Krga wrote:
Treba vidjet kakav je original, od ovih prewiewa nikakve koristi osim da drugi puta prilikom scaniranja podstavis crnu plohu na poledjinu originala za scaniranje da izbjegnes preslikavanje elemenata sa poledjine na prednju stranu.
Postoji mogucnost da se odscanira u strihu, ali kako sam rekao, za to treba vidjet original kako izgleda i kakav je raster.

Na znam zasto je netko fotografirao te slike, a ne ih odskenirao?


Skeniranje nije bilo moguce (to je arhivski materijal, pa ti ga ne daju nositi...)
Original je novinski tisak 30-ih godina proslog stoljeća - dakle olovo....
Tanki novinski papir...
Ma zanima me samo ak postoji nesto da ubije ovaj slam koji se pokazuje...
ali ako nema nista - idemo rucno Sad Sad
Back to top
View user's profile Send private message
Krga



Joined: 05 Mar 2009
Posts: 5
Location: Samobor

PostPosted: 06.03.2009 10:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Probaj udariti bjelu tocku da ti izvuce bjeli balans, ali kaj se tice preslika sa druge strane, to stamb u ruke i deri...

Pazi gdje stavljas bjelu tocku da ti ne spali sliku prejako.
Crnu mozes izbalansirat krivuljama, ali ces izgubiti nesto detalja.
Medjutim, ako si morao slikati, a ne nositi na scan, onda i ne mozes ocekivati neku kvalitetu od toga.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group