Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Koliko naplatiti dizajn majice?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
alexxx



Joined: 20 Mar 2008
Posts: 12
Location: zagreb

PostPosted: 15.04.2009 03:40    Post subject: Koliko naplatiti dizajn majice? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav svima.
Dakle, pitanje... (tražila sam ali ne nalazim slično pa otvaram novu temu):

Od jednog potencijalnog klijenta u USA dobila sam ponudu za otkup dizajna majica (obični t-shirt, print u 2 boje, s obje strane majice, sve su vektori...ako je bitno Smile ).
Nemam blagog pojma u kolikoj bi se to količini radilo, pretpostavljam povećoj.
Recimo da postoji varijanta da otkupi 10 "komada", i varijanta da uzme 30.
Koliko tražiti love za to??
Bilo bi plaćanje jednokratno, dakle nema naknade po komadu/prodaji (a i tko njega priječi da odštampa koliko hoće, jel tak...).

OK, znam da su vani cijene više nego kod nas, ali nemam pojma niti koliko to kod nas naplatiti.
Stoga smjerno molim da mi netko kaže neku okvirnu normalnu cijenu, za obje varijante (10 i 30 dizajna).

Hvala!


P.S. Hitno je, naravno, Wink
Back to top
View user's profile Send private message
liftboy



Joined: 20 Jan 2005
Posts: 297

PostPosted: 15.04.2009 09:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nekad davno tockasna.com je plaćala 500 kn po dizajnu, uz to da se odričeš postotka od prodaje i da taj dizajn mogu aplicirati na bilo što, majice, kape, naljepnice, itd. ako ti je posao jednokratan onda naplati malo više, ako je to nešto kontinuirano, onda malo spusti cijenu. Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 15.04.2009 10:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja bi mu proda dizajn za soma$, ovako napamet.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
alexxx



Joined: 20 Mar 2008
Posts: 12
Location: zagreb

PostPosted: 15.04.2009 12:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@liftboy; sjetila sam se, bilo je tog i nedavno.

segen wrote:
Ja bi mu proda dizajn za soma$, ovako napamet.

misliš za jedan? Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 15.04.2009 12:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

alexxx wrote:
@liftboy; sjetila sam se, bilo je tog i nedavno.

segen wrote:
Ja bi mu proda dizajn za soma$, ovako napamet.

misliš za jedan? Laughing


Šta jedan? Dizajn ili jedan soma $? 1dizajn = 1000$ Wink

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
alexxx



Joined: 20 Mar 2008
Posts: 12
Location: zagreb

PostPosted: 15.04.2009 12:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

segen wrote:

Šta jedan? Dizajn ili jedan soma $? 1dizajn = 1000$ Wink

Optimistično, obzirom da se trenutno na 99designs vrte contesti s cca 150-300$ nagrade.
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 15.04.2009 12:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

alexxx wrote:
segen wrote:

Šta jedan? Dizajn ili jedan soma $? 1dizajn = 1000$ Wink

Optimistično, obzirom da se trenutno na 99designs vrte contesti s cca 150-300$ nagrade.

A sad ili ideš na contest ili radiš za klijenta, ono mislim, nema tu puno filozofije niti nekog optimizma. Nisi valjda dizajner koji odrađuje poslove po principu contesta, "Ako uzme uzme, ako ne onda ništa". Razmisli sam i daj ponudu koja će tebe zadovoljit.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
alexxx



Joined: 20 Mar 2008
Posts: 12
Location: zagreb

PostPosted: 15.04.2009 12:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hmm, to bi značilo da ak frajer hoće otkupiti od mene 30 dizajna za majice, treba za to iskeširati 30.000 dolara iliti 150.000 kuna? Fakat optimistično Smile
Hvala na odgovorima. Wink
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 15.04.2009 12:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

alexxx wrote:
Hmm, to bi značilo da ak frajer hoće otkupiti od mene 30 dizajna za majice, treba za to iskeširati 30.000 dolara iliti 150.000 kuna? Fakat optimistično Smile
Hvala na odgovorima. Wink


Ne, to nisam rekao i nemoj izvrćat rieči o ovakve izjave. Reka san ti da bi mu ja proda dizajn za 1000$ recimo onako napamet, ovisi sve naravno, ti si s klijentom kontaktirao nisam ja, jel tako? Dakle procjeni rad i naplati mu onoliko koliko bi tebe to zadovoljilo. Ili mu recimo daj licencu na 10 printeva ili 30, napravi neki pdf i naplati manje, samo tu nemožeš ili možeš jako teško kontrolirat koliko će on toga printat.

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
killa



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 277
Location: zagreb

PostPosted: 15.04.2009 13:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako uzme 10 dizajna daj mu ih po 500 kn/kom, a za 30 mu spusti na 300 kn/kom Wink

_________________
[killa bee]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 15.04.2009 15:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nemoj prodavat ko "jabuke". nije svaki dizajn isti.

dva bijela kvadrata a'la kroata na sredini neće bit iste cijene kao neku ultra-uber-hyper-modern style sa 5.000 transparency layera ...

ja bi procjenjivao pojedinačno svaki design ovisno o kompleksnosti.

A šta se tiče cijene i rada ... vidi koliko želiš zaradit i pogledaj koliko si radila. Dobit ćeš satnicu. Vidi je li normalna. Ako treba iskorigiraj je malo u + ili -.

Po meni je OK ako se za nešto slomiš da to cijeniš i ti i klijent i to ti je npr. 2.000 kuna - radila si 16 sati ( kroz 4 dana šta mozganja šta ilustriranja šta testiranja ) ... ali isto tako neki simply techno line sa liva na desno priko sise sigurno nećeš naplatit toliko.
Ako je naručitelj normalan poslovan čovik, triba bi i on to pripoznat i cijenit. Tako nešto mu daj gratis ako prolazi cili posal pa si i ti kul.

_________________
there R only 10 typs of ppl.
Those who understand binary & those who don't.
Back to top
View user's profile Send private message
alexxx



Joined: 20 Mar 2008
Posts: 12
Location: zagreb

PostPosted: 15.04.2009 18:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Spomenula sam ranije da su printevi u jednoj/dvije boje, vektorske ilustracije, tak da to spada pod "jednostavnije".
Znam, i meni je teško to procijeniti ovako "u đuture", ali neki kompromis će se naći.
Hvala svima na odgovorima!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group