Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Uvelicavanje Fotografija

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
FotoTapeta



Joined: 15 Apr 2009
Posts: 4
Location: Novi Sad

PostPosted: 15.04.2009 23:28    Post subject: Uvelicavanje Fotografija Add user to your forum ignore list Reply with quote

Postovani,

pitanje je vezano za obradu fotografija.
Bavim se izradom fototapeta i naleteo sam na problem.
Kada uradim 10 naprema jedan na 300 dpi i odstampam, kao rezultat dobijem kockice.
Pokusao sam sa nekoliko programa za uvelicavanje, ali sma naleteo na drugi problem, ili su mnogo skupi ili nema kljuca za njih, a najgore istekne trial i nema vise bez formata harda nove instalacije.
Kada sam u photoshopu uvelicavao fotografiju 10% po 10%, takodje sam dobio kockice.
Za bilborde to nije problem, ali ovde se radi o ogromnoj slici koju ljudi treba da gledaju u sobi.

Pa da li znate neko resenje.

Hvala

_________________
Zalepio si me, a sada probaj da me skines Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
drushtveni_otpadnik



Joined: 11 May 2004
Posts: 470

PostPosted: 16.04.2009 07:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da. photozoom pro ima poseban algoritam za uvečavanje bitmapa sa odličnim rezultatima koji daju oštre rubove. koristim već dugo i sasvim sam zadovoljan.

_________________
da li je bolje uhvatiti se u kolo s onima koji se prave ludi i ništa ne vide, ili sve vidjeti i zaista poludjeti?
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
FotoTapeta



Joined: 15 Apr 2009
Posts: 4
Location: Novi Sad

PostPosted: 16.04.2009 10:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala mnogo, isprobam ga pa javljam rezultat, da li je to sto sam hteo i zeleo,

jos jednom hvala Laughing

_________________
Zalepio si me, a sada probaj da me skines Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
hakala



Joined: 30 Apr 2009
Posts: 1

PostPosted: 30.04.2009 15:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Genuine fractals pro plugin za photoshop
Back to top
View user's profile Send private message
FotoTapeta



Joined: 15 Apr 2009
Posts: 4
Location: Novi Sad

PostPosted: 30.04.2009 21:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

E sada kao prvi problem jeste sto prilikom poslednje reinstalacije xp-a mrsko mi je bilo instalirati adobe paket, nego lakse mi je koristiti portabline programe photoshop kao i ilustrator, a oni nemju mogucnost plug inova.
Probao sam ben vistu i odlican je , ali mu je mana sto jedinu ckreckovanu verziju koju sam nasao , kada se pokrene automatski ide na update, ja zaboravio da iskljucim modem i odjednom vise nisam clan udruzenja, pa samim tim i nemogu da koristim program.
Akvis magnafier je takodje odlican program , ali takodje za njega nepostoji kljuc ili nesto zaobilazno od sistema.
Jasno je da ovaj topic nije diskusija o serialima ili creckovima, nego samo govorim.

Svi ti programi rade svoj posao definitivno.

Geniue fractals sam skinuo davno i imam ga na kompu, ali nemogucnost i da ga pokrenem.

Trazimo dalje i resavamo problem, pa kada uspem nesto javim.

Hvala Vam sto se trudite

_________________
Zalepio si me, a sada probaj da me skines Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group