Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Koju kameru odabrati?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kreson



Joined: 22 Apr 2009
Posts: 1

PostPosted: 22.04.2009 17:40    Post subject: Koju kameru odabrati? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav svima,

vidim da ovdje na forumu ima ljudi koji imaju jako veliko znanje o videu pa bih vas zamolio za pomoć. Naime, ja se bavim video montažom i želio bih krenuti sa samostalnim snimanjem kadrova za montažu spotova i reklama te isto tako i vjenčanja. Budžet za kupnju kamere mi je do 25 000 kn pa me zanima koja od kamera nudi najviše za te novce.

Od kamera sam gledao Sony fx1000 i JVC GY-HM100 (naravno, u obzir dolaze i druge kamere po vašoj preporuci). Ova od JVC-a je tek izašla i izgleda mi OK (pogotovo zato što montažu radim u Final Cut-u) ali mi se čini premala i prelagana. Svakako uz kameru mislim uzeti i profi tripod ali kod vjenčanja se snimanje odvija dosta iz ruke (ili sa ramena ako je kamera tih dimenzija ili sa nosačem) pa me zanima koliki je hendikep mala kamera?

Da li postoji neka kamera u tom cjenovnom rangu da snima na hard disk?
I na što još moram jako paziti pri kupnji kamere?

Unaprijed hvala svima na pomoći.
Back to top
View user's profile Send private message
vtonline



Joined: 06 Apr 2008
Posts: 13

PostPosted: 28.04.2009 16:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zanimljivo pitanje na koje bi ja želio čuti neki savjet... Malo mi je bed što JVC GY-HM100 košta oko 25.000kn, a ne mogu se mijenjati objektivi... Ne znam kako se ponaša u lošim svjetlosnim uvjetima i sl… Nov je model ali relativno, među korisnicima ne poznat. Njezina veličina ostavlja dojam "neozbiljnosti", ali cijena svakako toj konstataciji nede u prilog.
Back to top
View user's profile Send private message
zeka_rs



Joined: 20 Jul 2007
Posts: 38
Location: prijedor

PostPosted: 11.05.2009 13:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Godinama radim na JVC-u. Na sta kod njih treba obratiti paznju.

1. provjeri objektiv, tj da li je siri jer vidim da namjeravas raditi svadbe i sl pa sto je siri to bolje
2. provjeri osjetljivost na svjetlo, jer je poznato da JVC voli vise svjetla za razliku od Sony-a
3. trajanje baterije npr. za moju JVC baterija koja je dolazila u nju trajala je 60-90 minuta, najvise - to ti sigurno ne bi odgovaralo
4. da li ima stabilizator slike

_________________
Ko putuje sam, putuje brze
Back to top
View user's profile Send private message
kresimirn



Joined: 06 Oct 2008
Posts: 2

PostPosted: 24.05.2009 22:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala na savjetima iako sam ih moram priznati očekivao puno više.

Na kraju sam ipak kupio sony fx1000.

Pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group