Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
vizitka - molim mišljenja
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
wxyzrusmir



Joined: 27 Jun 2005
Posts: 256
Location: Sarajevo

PostPosted: 07.05.2009 12:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo ti jedna originalna od kolege mogibo

http://www.mi3dot.org/gallery/work/21053/

_________________
ideas are all that you need | www.ideaisall.com
brainstorming magazine | use the brain to get ideas | www.brainstorming.ba
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
oj!



Joined: 18 Jan 2005
Posts: 24
Location: Zagreb

PostPosted: 07.05.2009 13:51    Post subject: ideja Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sphx:huh, probaj ponovno/Nemesis: Loše boje, gradient nije suptilan, sjene su nepotrebne, font je gadan, 3D prikaz na pozadini vizitke je nepotreban i user unfriendly i ove površine koje su svjetlije bi trebale biti suptilnije i bolje raspoređene./ wxyzrusmir: moje misljenje za vizitku je iskreno nula. kao da si u ms wordu je radio. i to ne treba da te ljuti. kazes predstavlja cad, web, 3d. pa iskreno meni ovo nista ne predstavlja sem sto si sobicu uradio sa cvijecem. druga stvar koja mi smeta. pise ti art director. reci mi ko su ti klijenti pa da ciljas sa ovakvom vizitkom./ PaNtHeR: Probaj pozadinu napravit svjelijom i koliko vidim sada ti je logotip napravljen s različitim extrudeom i po meni ima previše elemenata (dva svjetla, sjene, tri materijala, tri različite teksture - gužva). Bez uvrede, ali ovo mi sad izgleda "cheap"/rotkva: to ti je pitanje ukusa. a očito se tvoj razlikuje od ukusa ljudi koji su ti ovdje odgovorili. moje mišljenje - jednostavno, vizitka loše izgleda.
meni nije jasno kako ti možeš gledat u to i mislit da je dobro./ RHnC: vizitka koju si ti napravio stvara sljedeci dojam: znas radit sa programom ali nemas stila
zelis bit originalan a ustvari si napravio vizitku ko i 10000 drugih
koji imaju istu potrebu da budu originalni i kreativni podsjece me na foto vizitke od prije 15 godina koje je imao svaki seljak:))


Na prednjoj strani vizitke stavi logo,tel,mail itd....bez ovih đinđi minđi 3D, čisto i jasno.
Na zadnjoj strani ubaci teks svih komentara koje su ti kolege dizajneri napisali a koje smatraš da su vrijedni bilo u pozitivnom ili negativnom smislu.Isprobao sam ovaj tekst gore(kao primjer) stane ti na 85x55mm,font 7pt...dakle klapa... imaš prostora još i za jednu bold poruku ali nju moraš sam smisliti!
Svaka reklama je dobra reklama pa makar bila loša!
Back to top
View user's profile Send private message
wxyzrusmir



Joined: 27 Jun 2005
Posts: 256
Location: Sarajevo

PostPosted: 07.05.2009 13:57    Post subject: Re: ideja Add user to your forum ignore list Reply with quote

oj! wrote:
Sphx:huh, probaj ponovno/Nemesis: Loše boje, gradient nije suptilan, sjene su nepotrebne, font je gadan, 3D prikaz na pozadini vizitke je nepotreban i user unfriendly i ove površine koje su svjetlije bi trebale biti suptilnije i bolje raspoređene./ wxyzrusmir: moje misljenje za vizitku je iskreno nula. kao da si u ms wordu je radio. i to ne treba da te ljuti. kazes predstavlja cad, web, 3d. pa iskreno meni ovo nista ne predstavlja sem sto si sobicu uradio sa cvijecem. druga stvar koja mi smeta. pise ti art director. reci mi ko su ti klijenti pa da ciljas sa ovakvom vizitkom./ PaNtHeR: Probaj pozadinu napravit svjelijom i koliko vidim sada ti je logotip napravljen s različitim extrudeom i po meni ima previše elemenata (dva svjetla, sjene, tri materijala, tri različite teksture - gužva). Bez uvrede, ali ovo mi sad izgleda "cheap"/rotkva: to ti je pitanje ukusa. a očito se tvoj razlikuje od ukusa ljudi koji su ti ovdje odgovorili. moje mišljenje - jednostavno, vizitka loše izgleda.
meni nije jasno kako ti možeš gledat u to i mislit da je dobro./ RHnC: vizitka koju si ti napravio stvara sljedeci dojam: znas radit sa programom ali nemas stila
zelis bit originalan a ustvari si napravio vizitku ko i 10000 drugih
koji imaju istu potrebu da budu originalni i kreativni podsjece me na foto vizitke od prije 15 godina koje je imao svaki seljak:))


Na prednjoj strani vizitke stavi logo,tel,mail itd....bez ovih đinđi minđi 3D, čisto i jasno.
Na zadnjoj strani ubaci teks svih komentara koje su ti kolege dizajneri napisali a koje smatraš da su vrijedni bilo u pozitivnom ili negativnom smislu.Isprobao sam ovaj tekst gore(kao primjer) stane ti na 85x55mm,font 7pt...dakle klapa... imaš prostora još i za jednu bold poruku ali nju moraš sam smisliti!
Svaka reklama je dobra reklama pa makar bila loša!


najbolji komentar i prijedlog koji sam do sada vidio. kolega svaka cast. antireklama je nekad najbolja reklama slazem se. svaki komentar koji dobijemo ovdje od drugih kolega iz struke je dobronamjeran jer nam moze pomoci da se dalje edukujemo i napredujemo. i meni samom je svaki komentar poogao da unaprijed stavri koje pokazujem ovdje.

jos jednom svaka cast. i netreba se sramiti kritike kakva god da je. ona pomaze Very Happy

_________________
ideas are all that you need | www.ideaisall.com
brainstorming magazine | use the brain to get ideas | www.brainstorming.ba
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Kristl Karington



Joined: 28 Mar 2004
Posts: 124

PostPosted: 08.05.2009 06:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mcclarion wrote:
Kristl Karington wrote:
Moebius wrote:
prejako Laughing



ova je bila i meni lolčina. ali samo 4-5 vizitki iza još jedan divors atrni sa sličnom spikom, tako da mi je od svega ovdje najzabavnija ideja linka na nešto što već ne postoji od samog mekklarijona.

gledaš na stotine vizitki na linkovima predstavljenim u ovoj temi i ne znaš kako bi se postavio. super-šmuper originalna vizitka bit će originalana dabili tjedan ili dva od predstavljanja na netu. pored toga, pomalo očajnički izgleda vizitka u koju je uloženo previše truda da bi se svidjela. na kraju se sve svodi na goli dizajn. ambalaža, koliko je god dio našeg posla, je samo ambalaža. originalni dizajn može se samo loše iskopirati, a svi ovi 'kul' pokušaji, 'kul' štance i materijali su skupi i glupi, i lako ponovljivi.

i riga mi se na ova prozirna sranja.


ne znam kako ti ali ja bih da moja ipak bude orginalna .. bar tjedan dana .. a ostali neka plagiraju ..
što se tiče ostatka priče oko designa i ovo hračkanje po designu .. ne znam .. probaj se bavit nečim što te više veseli ..

2 PaNtHeR ma slažem se ja s tim .. nego eto uhvatilo me par dana orginalni design vizitke pa sam malo uzeo alat u ruke ..
sad bih naj radije napravio jedno 100 kom v1 vizitki čisto da vidim reakciju ljudi .. Smile
drugo je CMYK na netu drugo na stroju ..



pretpostavljam da nisam najjasnije iznio misao. uopće nisam obezvrjeđivao dizajn. kad sam rekao da se sve svodi na goli dizajn i da se 'originalni dizajn može samo loše iskopirati' nije bilo pljuvanja po dizajnu, dapače.

dakle, sva ova 'dodatna oprema' (korištenje metala, uvojaka iz djetinjstva, čipke i ostalih nebuloza na koje sam naišao) je lako ponovljiva jer u biti nije dizajn u pitanju. u pitanju je osjećaj koji dobijete kad vidite po prvi puta nešto. kad to vidite pet puta u par stotina vau/kul vizitki, više nisu ni vau ni kul. vizitka je u rangu sata na ruci. modni detalj koji je kao praktičan. zamislite sad par stotina satova koji su izrađeni poput ovih viziki s linkova. pa tko bi to nosio na ruci? ljudi nose sat koji ima stila, a ne koji je originalan.

ergo, vizitka treba imati stila. i ne biti preskupa. to dvoje se mora spojiti. ako košta kao topli sendvič, onda bi bilo bolje čovjeku platiti sendvič i broj moba ili mejl zapisati na salvetu.
Back to top
View user's profile Send private message
mcclarion



Joined: 16 Oct 2004
Posts: 22
Location: zagreb- maximir

PostPosted: 08.05.2009 13:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

v3



i v4

_________________
ja ne vozim brzo ja nisko letim Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
wxyzrusmir



Joined: 27 Jun 2005
Posts: 256
Location: Sarajevo

PostPosted: 08.05.2009 13:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mcclarion wrote:
v3



i v4


:DDDDD

_________________
ideas are all that you need | www.ideaisall.com
brainstorming magazine | use the brain to get ideas | www.brainstorming.ba
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 08.05.2009 15:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mcclarion wrote:
v3



Evo da budemo malo konstruktivni...
Necu puno te pilit, al samo jedna stvar...
Imas vizitku na kojoj imas elemente postavljene na sve 4 strane vizitke... Znaci imas 4 polja skoro jednake vaznosti (nista ne odskace) koja svako vuce na svoju stranu. Slika gore lijevo, tekst desno, dolje desno i dolje lijevo... Kad na prvu pogleda netko tko ne zna di treba gledat nema one glavne tocke fokusa koja vuce oko... Oko bjezi na sve strane trazeci informaciju... A to je lose.
Nisi cuo za "manje je vise"... Ili jednostavnije je bolje...
Napravi glavni dio (ime prezime, titula) centralnom tockom i oko njega kroji ostatak...
Da sve ima svoj tzv "flow".. da oko glatko tece preko vizitke bez da covjek mora skenirati prek cjele vizitke da bi dosao do informacije...
Sorry al ovo je skolski primjer kak se to ne radi...
To ti je npr kad citas neke magazine i onda procitas naslov pa onda trazis podnaslov negdje po duplerici jer ga je neki "dizajner" stavio tamo negdje gdje mu je pasalo...
A takvih primjera ima u nasim magazinama na tone... Obrati paznju...

eto
Back to top
View user's profile Send private message
Nyo



Joined: 15 Nov 2007
Posts: 408
Location: Subspace

PostPosted: 08.05.2009 19:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote


Napravi si nesto ful jednostavno i eye friendly. Uzmi neki sans, 2 boje max, 6-7pt font size, izbaci nepotrebne informacije i neces fulat, jer ljudi na vizitkama gledaju broj i mail a cime se bavis pretpostavljam vec znaju. Ne dajes vizitku na ulici tipu kojeg vidis prvi put u zivotu.
I gle, ako netko kaze "ovo ti je ruzno", nemoj to shvatit kao uvredu nego dobronamjernu kritiku. Bolje ovako, nego da ti napisem "Kako si savrseno slozio tu vizitku. Boje su perfektno uparene, typo je uber a o efektima da ne pricam", jel? Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
PaNtHeR



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 161

PostPosted: 08.05.2009 19:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mcclarion wrote:
v3



i v4


Meni se tu ne sviđa tipografija... Loš serifni font.

_________________
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 10.05.2009 21:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nije mi cilj promidžba ovim linkom, samo želim ukazati na to da cijeli dizajn nema samo estetsku ulogu, nego i onu komunikativnu. Tipografija, boje, oblici itd, sve to govori nešto o imidžbu tvoje kompanije.

http://www.webasticno.com/dizajn/utjecaj-boja-na-korisnike/

Također moraš paziti na to jel dizajn vizitke user-friendly, tj. hoće li onaj koji je primi morati naprezat oči kako bi mogao pročitati ono što piše?

Ja bih ti stvarno preporučio ovu vizitku od Nyo jer zrači modernošću te fleksibilnošću. Žuta boja zrači zabavom, energijom, fleksibilnošću, a to je veliki pomak od ljubičaste koja (pogotovo u kombinaciji s crnom) čini vizitku depresivnom. Inače, siva, tj. crna je dobra boja podloge jer je elegantna i autoritativna.

Još ovaj kreativan detalj isprekidane linije pokazuje da je kompanija kreativna i otkačena te se ne boji izlaziti iz granica ustaljenih i dosadnih kompanija koje koriste jadne bijele podloge.

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group