Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
pomoć , kritika bilo što....

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Crtanje, slikanje, itd.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
bloodprime



Joined: 13 May 2009
Posts: 6

PostPosted: 13.05.2009 19:36    Post subject: pomoć , kritika bilo što.... Add user to your forum ignore list Reply with quote

Embarassed pozdrav svima tako sam sretna što sam našla ovu stranicu u kojoj mogu pisati ili pitati nekoga na temu crtanje
kao što znate nisam toliko vješta u crtanju, makar idem u srednju školu i počela sam crtati tek prije 6 mjeseci ali jer biste mogli mi nešto reči o sjenčanju , te dati kritiku ili komentiranje mojih slika na ovu adresu : http://bloodprime.deviantart.com/ (bez brige, neču vas ugristi... puno)
molim vas , zbilja bih se htjela usavršiti, postati boljom... oh da i moja tehnika je H olovka (p.s skener mi sve upropaštava)
oh da i neidem u nikakvu likovnu srednju niti na tečaje

unaprijed zahvaljujem Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
LilaZee



Joined: 16 Oct 2007
Posts: 28

PostPosted: 22.05.2009 10:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hej, vidim nitko ti nije nista odgovorio jos.... da ubacim moje misljenje makar. Smile
Posto kazes da crtas tek 6 mjeseci - velika pohvala tebi na trudu i volji! Imas dosta crteza, i dobar ti je pristup da kuzis da trebas ici u dubinu stvari. Negdje sam procitala da kazes da jos tek moras nauciti ljudsku anatomiju... Tako i napravi. Smisla imas, i volje cini mi se. Nemas razloga prestati, ako je ovo tek pocetak. Wink Sad lijepo vjezba, vjezba, i ucenje. Probaj upisati neki dobar tecaj, puno ti pomognu te stvari uzivo, ako nadjes dobrog ucitelja. Ako si u mogucnosti. Ako ne, citaj na netu i u knjigama.
Trebas izvjezbati ruku, i modeliranje sjencanjem. Smisla za kompoziciju imas, a i maste. Smile Cini mi se i zicu za stip/crtic/comic style (po onom jednom vuku, presimpa je). Nis, samo naprijed.
Back to top
View user's profile Send private message
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 22.05.2009 10:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nice, sviđa mi se Smile
Back to top
View user's profile Send private message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 22.05.2009 11:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
oh da i moja tehnika je H olovka

zašto H olovka?
H (do najviše 4) valja samo za najfinije detalje i skicu u prvoj fazi, a 1B za čvršće linije i mekše (3-5) za sjenčanje... čak sam i tehničke crteže na faksu crtala s 1B a H samo za konstrukciju...

crtanje s drvenim modelom je dobra vježba, a još za vježbu preporučam crtanje nečeg što sadrži različite materijale (npr. staklena vaza s biljem, košara s voćem, dosadna stolica s nabranom tkaninom preko...), tu ćeš vidjeti kako ti različiti potezi olovkom daju različite teksture pa ćeš se morati dodatno potruditi da se razlikuje npr staklo od drva, lišća... tvoje su linije dosta jednolične.

što se sjenčanja tiče, ne možemo vidjeti kako ti ide ako nijedan crtež nije osjenčan? Wink probaj pa vidi.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
skomdra



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 71
Location: travoltino

PostPosted: 22.05.2009 13:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Slažem se s Nelom da je vježba s drvenom lutkom dobra. Imaš dosta posla. Po meni, na sjenčanje ne idi dok ne savladaš formu. A to je: jasno, precizno definiranje plastike, do te mjere da si svjesna kako svaki element leži na papiru, koji volumen zauzima, u kojem je odnosu s ostalim elementima. Ključna je preciznost. Probaj i druge materijale, kist, ugljen, kreda, nemam pojma. Probaj i različite formate, od 3x4 cm do 50x70, možda ti se otvori potpuno novi svijet. Probaj i različite brzine, od 10 sekundi do studija od više sati. Po promatranju radi jednostavne motive, kao ova lutka, ili jabuku ili vazu ili stolac. Iz glave, osim što radiš ove fantastične likove probaj eksperimentirati s geometrijskim likovima u raznom odnosu, tipa kocka, pa kocka plus kugla, pa različite veličine, odnosi. To ne mora nitko vidjeti, to je samo za tvoju upotrebu. Datiraj crteže, obavezno, i provjeravaj kako napreduješ. I računaj da će ti u početku tek 5% produkcije biti za pokazivanje. Sretno Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bloodprime



Joined: 13 May 2009
Posts: 6

PostPosted: 23.05.2009 18:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala vam puno ljudi! Smile Laughing nemate pojma koliko ste mi pomogli i žao mi je što nisam mogla odgovoriti prije.. internet mi je krepao XD ali da pokušat ću raditi na geometrijskim stvarima , te pokušat ču se poboljšati u formi itd.
ali još jedna stvar , na koji je tečaj najbolje da se upišem jer ja sam samo vidjela neki Tanay?
oh, da i što se tiče korištenja samo H olovke , budem probala i ove ostale
još jednom puno, puno hvala Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Crtanje, slikanje, itd. All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group