Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Grad Split
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Limeni



Joined: 13 Nov 2007
Posts: 109

PostPosted: 20.05.2009 22:51    Post subject: :/ Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ajme sto ste se ulovili politike, ajde pustite sad korupciju i mito i politiku.

Netko je rekao da je ovo prosjecna stranica, po mom misljenju stranica je daleko ispod prosjeka. Dizajn je... nikakav, jednostavno stranica nije ugodna oku, radena je u tablicama, nije W3 validna (65 errora / 1 warning). Los dizajn, lose kodiranje, CMS nisam stigao gledat...

Pa ja da imam slasticarnu i da mi netko ponudi ovu stranicu odbio bi ju jer lose izgleda, a ne grad Split koji bi se trebao promovirati privlacnim i kvalitetnim stranicama. Pa ima lijepsih besplatnih WP template-a od ovoga.

Sest mjeseci rada, pa znam da se izrada weba moze zakompliciranti ali na ovom webu nisam vidio nista komplicirano. Izgleda da se ekipa fino ucila radit web, klepala ovu stranicu i jos fino dobila pola milijuna kuna... dobro je kad te se puno placa da se ucis poslu, motivira to covjeka.

A ne znam sta ste se vi ustrtali oko korupcije, pa toga je uvijek bilo i uvijek ce biti, Nemesis lijepo razmisljas al razocarat ces, nije EU briga za nas niti ih je briga za nase pravosude i mafiju i korupciju, oni ce samo gledat svoju korist i dobro nas iscijedit, poslat nam vojnike gdje im treba i na svaki moguci nacin nas iskoristit. Tek kad udemo u EU cemo nadrapat, kad stranci koji imaju vecu kupovnu moc od nas pokupuju nase hotele i nekretnine. Sto se vec i dogada. Past cemo na to da cemo na nasem jadranu stranim turistima guzice brisat, i bit cemo sretni ako cemo i to moci jer ce stranom vlasniku bit svejedno hoce li mu raditi hrvat za 3,4,5k kn ili kinez, indijac... za 100eura koji jednako zna radit posao i engleski i jednako se smijeska...

A korupcije ce uvijek biti, uvijek se nade netko tko misli da je vrijedniji od drugih i gura se preko reda.

Last edited by Limeni on 20.05.2009 22:59; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
uGlavu



Joined: 30 Mar 2009
Posts: 210

PostPosted: 20.05.2009 22:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

uspješnog menadžera čini 30% obrazovanja i 70% poznanstva.
Što misliš zašto?

Lobira se i u toj EU, zapravo sve odluke su produkt nečijeg lobiranja.
usluga za uslugu..isto tako nije protuzakonito...

Ti pričaš o korupciji,ja pričam o legalnim načinima pri "uvjeravanju" nekog da si ti najbolji izbor a tvoja konkurencija to nije.

Šta misliš,kakav je slučaj sa splitom?Smile
Ne znamo ni ja ni ti,ali sve je najvjerovatnije ... transparentno
Back to top
View user's profile Send private message
BubaMara



Joined: 27 Jan 2004
Posts: 87

PostPosted: 21.05.2009 07:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

naravno da ce lobija uvijek biti.
kada imas dvije dobre s ogromnom reputacijom firme i koja od njih izlobira dobila je posao.
ionak je svejedno tko je od njih dvije dobio posao jer ce ga odraditi kvalitetno.

problem je sljedeci, kod nas posao dobiva onaj tko ne zadovoljava skoro nikakve kriterije ali ga gazda zna.
Back to top
View user's profile Send private message
Kristl Karington



Joined: 28 Mar 2004
Posts: 124

PostPosted: 21.05.2009 16:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mijenja se. nagore. prihvaćamo sve najgore od kapitalizma, a nastojimo ostaviti sve oblike nerada, korupcije, diletantizma otprije. sve više vazelina se koristi, sve manje je sloboda iako nas uvjeravaju da ih je sve više. jedva smo dočekali uroniti u more mediokriteta i redikula. postajemo jako glupa nacija. pretili smo. radimo od 9 do 17. jebote, who are we people? Smile

europska unija. mogao bih pokušati izelaborirati svoj stav o njoj na fini način, no prevedeno na naški (a mi ionako u našem poslu trebamo težiti jednostavnosti, jelte, minimalizmu) - naprosto mi se sere od nje. e da, i od transparencije. možda ipak gradient da koristimo... Shocked wtf lol (smajli koji se samoubija)
Back to top
View user's profile Send private message
uGlavu



Joined: 30 Mar 2009
Posts: 210

PostPosted: 21.05.2009 16:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

malo offtopic ali da,slažem se s tobom.
Ne padam na medijske gluposti,slobode je sve manje i život je sve teži.iz dana u dan.
Radnih mjesta je sve manje i ne znam kad će se to popraviti situacija kada se sve još više robotizira,automatizira, firme se udružuju i postaju grupacije...samo da mogu rezat radna mjesta.
rezultat toga je manje novca ljudima,veća korupcija,lopovluk i kriminal.znači sve vuče jedno drugo i ide prema onoj crnoj budućnosti iz filmova gdje velike korporacije kontroliraju sve..
uvijek se sjetim one slike iz nekog filma,ogroman neboder u sredini a oko njega slamovi.
Vidjeli smo nedavno što se desi kad se uzdrma sustav divljeg kapitalizma...ljudi ostanu bez posla a banke nastave gomilat svoje zalihe....

i zato kažem da treba igrat kurvinski,osigurat si egzistenciju... a sve drugo su priče za malu djecu.
Back to top
View user's profile Send private message
duddits



Joined: 13 Dec 2007
Posts: 148
Location: Ispod Peke 24/7

PostPosted: 21.05.2009 20:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ocito je scam, na JAVNI natjecaj su se javili samo oni jbga, mogli su izac s bar jos par fiktivnih ponuda drugih firmi kako je i cijenjeno pravilo u nas pa ubrat natjecaj "transparentno". Smile

Iako nam se, nekad ponosno hrvatsko drustvo, pretvara u zatupljenu, malogradjanski jalnu, izlaganu i neinformiranu masu, i dalje mislim da postoje nacini etickog i moranog funkcioniranja ka uspjehu, kako financiskog tako i uspjeha na bilo kojem drugom planu..

Mislim da nema potreba za usvajanjem krivih moralnih i inih nacela da bi covjek uspio u biznisu, stvari su takve kakve jesu u poslovanju, ruka-ruku, klasika, kako kod nas, tako i vani, kako Uglavu rece, nema tu niceg nezakonitog, sve se svodi da trgovinu, ponudu, potraznju i poznanstva.. fck it, ne zivimo vise komunisticku lobotomiju, sad je na snazi kapitalisticka a ona funkcionira tako.. za uspjeh treba raditi i rad se isplacuje.

btw, ima li tko tu da bi odbio kombinaciju koju su prihvatili Lama d.o.o. ?

ja vjerojatno nebi...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 22.05.2009 09:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

duddits wrote:

btw, ima li tko tu da bi odbio kombinaciju koju su prihvatili Lama d.o.o. ?

ja vjerojatno nebi...


Odbio bih. I jesam već. Wink

Na pošten način da ostvariš neki profit treba puno više vremena, al se isplati, imho.

A inače, rezignirano i sarkastično popljuvat opće društveno stanje, pa stat u red onih koji ga uzrokuju nije način da se situacija mjenja. Ne treba sudjelovat u tim pljačkama nego ih prozivat na glas, pa kako god završi.
Da bismo mjenjali društvo, moramo pokazati primjerom drugi sustav, a ne samo pljuvati ovaj.

To su Gandijeve riječi čini mi se, ne možeš mjenjat sustav, moraš ponudit ljudima bolji, onda će oni sami odbacit stari. Smile

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
uGlavu



Joined: 30 Mar 2009
Posts: 210

PostPosted: 22.05.2009 09:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Adrian wrote:
duddits wrote:

btw, ima li tko tu da bi odbio kombinaciju koju su prihvatili Lama d.o.o. ?

ja vjerojatno nebi...


Odbio bih. I jesam već. Wink

Na pošten način da ostvariš neki profit treba puno više vremena, al se isplati, imho.

A inače, rezignirano i sarkastično popljuvat opće društveno stanje, pa stat u red onih koji ga uzrokuju nije način da se situacija mjenja.


svaka ti čast ako si odbio ovako nešto,možeš navest situaciju,uz izostavljanje ključnih riječi?
Pošto vidim da niste škart firma,radite dobro i da ste vi odradili projekt za 400,000 kn,projekt vjerovatno ne bi imao repove..stoga stvarno ne razumijem razloge odbijanja sličnog projekta?

što se općeg društvenog stanja tiće, nismo svi revolucionari...
sustav je takav kakav je, čista borba za opstanak.Nemam vremena da budem revolucionar niti da trošim energiju na borbu,jednostavno se prilagodim.
Back to top
View user's profile Send private message
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 22.05.2009 12:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sorry, ne mogu. Smile

Nije bila tolika svota, upola manja, iako je meni u to vrijeme bila veća. Smile
Jednostavno iz principa nisam htio sudjelovati u tome, previše takvih priča gledam oko sebe od početka 90-ih, gledam kako propadaju firme zbog takvog načina rada i ne želim bit dio toga. Novca će uvijek bit. Wink

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
duddits



Joined: 13 Dec 2007
Posts: 148
Location: Ispod Peke 24/7

PostPosted: 22.05.2009 12:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Adrian wrote:


A inače, rezignirano i sarkastično popljuvat opće društveno stanje, pa stat u red onih koji ga uzrokuju nije način da se situacija mjenja.


Odnosio sam se na hiperpotrosacku i zastranjenu svijest vecine drustva koja je postala takva u nazad par godina zadojena medijima i nema tendenciju pada a nikako se ne smatram dijelom onih koji takvu svijest poticu ili uzrokuju, pobornik sam drugacijih nacela... Hvala Bogu, danas se smije reci o drustvu ono sto se zaista misli..

svaka ti cast ako si odbio, kako kazes, sretan sam zbog tebe jer si u poziciji odbiti takv posao..
I btw, nekako ne vjerujem da se radi samo o webu u toj cijeni, vjerojatno su u poslu i druga softverska rjesenje.. ovakva situacija bi bila stvarno pre bahata i osudjena na propast u startu, pogotovo sad kad smo pod povecalom sto se slicnih stvari tice..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 22.05.2009 12:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma nisam ja u nekoj ekstra situaciji da mogu odbijati takve stvari. Jednostavno, ako želiš nešto promjeniti, moraš i žrtvovat nešto.

Pozlatile ti se riječi, da budu ovakve situacije osuđene u startu. Neću reć da se ne slažem, baš zato što želim da bude tako. Laughing

Inače, ima još ljudi koji odbijaju takve stvari raditi, ne brini. Ni ja nisam trebao spominjati jer glupo izgleda, kao neka prljava samopromocija, ali mislim da je bitno pokazat kolegama koji se nađu u takvoj situaciji da se može drugačije. Wink

Treba polako počet radit za strana tržišta, pa neće bit problem ni odbijat prljave poslove. Smile

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
fun.ky



Joined: 05 Jan 2006
Posts: 365
Location: Mostar

PostPosted: 22.05.2009 13:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja sam bio u sličnoj situaciji i nisam odbio, iskreno neznam zašto bih odbio ako se dobije kvalitetno riješenje i ako se zaradi.

Pa ono cilj nam je svima da radimo kvalitetne stvari i da pošteno budemo plaćeni za to. Ne krademo, samo iskorištavam poznanstva (lobiramo) kao što se radi svugdje u svijetu.

Normalno većina klijenata sama dođe (na osnovu dobro odrađenog marketing il šta već) ali veliki poslovi rijetko sami dođu.

Ono što bi bilo najbolje kada se raspiše javni natječaj jeste da najpovoljnija a kvalitetna opcija dobije taj natječaj, međutim to se većinom prvo dogovori pa se onda raspiše natječaj. Na žalost....

_________________
There is no style definition for good music!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
pas



Joined: 25 Apr 2005
Posts: 85
Location: Split

PostPosted: 25.05.2009 14:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja sam radia u Artura kad se radio i napravio web od Splita koji je staja na proba.split.hr i sjecam se da ih se doslovno molilo da se site aktivira i nikad nista... zao mi je sta su makli taj site cisto da ljudi vide u cemu je to razlika izmedju 40 i 400 tkn a o dizajnu da ne govorim...

Zalosno je je sta ljudi kojima je to posao ne dobijaju takve poslove i propadaju firme jer se pare (btw. nase pare od poreza) dile po poznanstvima, a za uzvrat dobijamo kopije i poluproizvode... i tako je ne samo za web nego i za graficka rijesenja... Sta sam neki dan pricao s prijateljom koji se isto bavi ovim vise se mi potrudimo i bolje odradimo posao za 3.000 kn nego ovi sta dobijaju 300.000 kn za iste ili slicne poslove...

Izjava sa site-a od Lame sve govori - "Web stranica tvrtke Lama izrađena je korištenjem iSite3 programskog sučelja i svakodnevno se ažurira od strane naših djelatnika koji nisu nikad prije poznavali, niti radili web design."

Tako je izgleda za sve u nasoj drzavi sta manje znas o poslu koji radis bolje si placen za njega... zato je i otislo sve u kurac...

_________________
Ars longa, vita brevis...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 03.06.2009 11:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evala ekipa, long time not typing, bio sam u "silenzio-forum" modu, ilitiga na odvikavanju. Nešto sam se bio nabrijao u zadnje vrime na faks, pa onda na poso, pa na faks, pa na poso, pa sam zaboravio tipkat po forumima.

Uglavnom, želio sam PANIČNO nešto napisat ode, pa sam vidio da su svi već svoje zapisali. Pa sam onda odlučio igrati se privatnog istražitelja i malo dublje zaći u taj problem.

Naime, davne 2005. godine je tvrtka Pondi angažirala moga jako dobrog i dragog prijatelja, web dizajnera iz tada jedne prospektivne firme u ST-u. I on je to odlučio odraditi kao fatureticu za neke sitne novce, ali iz želje za radom i poboljšanju dizajna.

Prvi razlog za takav jedan redizajn je bio onaj uber strahomoran i grozomoran dizajn koji je prvi postojao. Taj isti dizajn je napravio sin šefa računovodstva u gradskom poglavarstvu ili tako nekoj finoj funkciji. I taj ISTI tip je te davne 2005. godine mom dragom frendu rekao da napravi web dizajn koji je, ni manje ni više, nego www.ljubljana.si... Da dragi moj, davne 2005. je taj nekakav tip (ok, ovo su sada informacije iz prve ruke, jer je on vodio taj projekt 2005.) tražio od mog frenda da napravi PLAGIJAT. On je to odbijao te napravio 4 dizajna - ne bajna i sjajna, ali originalna ideja. Također, isti voditelj projekta mu je dao brdo SVOJIH fotografija grada Splita koje su sve samo ne reprezentativne.

I nakon što je ovaj konzistentno odbijao raditi plagijat, posao je završen, iako je na (čak činimise gorespomenutoj adresi) taj web postojao.

E sad, 4 jebene godine kasnije, priča se ponavlja. Samo je bila promocija od nekih 400.000kn za taj element weba, brdo stvari ubačenih u "ponudu" i naravno, isti voditelj projekta.

Pa da taj čovjek nije evoluirao u svojoj zamisli od 2005. mene fascinira. Ali činjenica je ova - tko želi raditi MORALNO - pojist će govno. Neću se niti ubacivati u te pojmove jel taj tip stvarno sin šefa računovodstva, jel nepotizam radio na stvaranju funkcije za tog nekog, ni ništa slično - ja ću samo reći sa stajališta dizajnera > ovako nešto nikad ne bih prihvatio. I nema tih para da bi napravio očit plagijat nečega. Jedno je inspiracija, drugo je plagijat.

Može ovdje pričati tko što hoće, ali boje koje se razlikuju u samo 1,17%, grid koji se NE razlikuje, tipografija i hijerarhijska organizacija koja nije samo inspiracija, te pojedini dizajnerski elementi (točkice na desnoj strani, golema slika + naslov sa zaobljenim kantunom), zatim linije na pravim mjestima i sl.

Jedina razlika je u katastrofalno lošem, grozomornom kodu koji je totalno NEuserfriendly, koji je iz one davne 2005. godine možda i mogao još proć, ali totalno neznanje autora toga svega, ne zaslužuje lijepe riječi.

Kao web developer, web dizajner, i uopće nekakav dizajner - šokiran sam. Jer, da je barem došlo do poboljšanja koda, malo prilagođenijih mediteranskih boja ipak najlipšem gradu na svitu, malo živosti u cijeloj priči, još bi reko - ma jebeš ga, neka im. Al ovo je katastrofa, hladan, degutantan, i prediskretan web.

I onda kažu da je Žeki katastrofalan izbor za ovaj grad i da samo on sređuje poslove svojim kumovima, prijateljima, rodbini, braći, sestrama, i da radi mutne poslove.

Ne dragi moji, pitanje je samo provizije. Jer od ovih 400.000kn brdo novaca je ušlo i u džep onom ko je tražio da Lama radi ovo...

Ajd toliko od mene, sad kad sam saznao više informacija, baš me interesira šta će naš novi gradonačelnik reć na plagijat slovenske stranice... On je barem bio korektan pa iskoristio Wordpress i postojeći template, jeftinjak ili free, za svoj web. Nije se namučio, al bar znamo da za web i logotip neće nikad platit preko 2 plate janjetine...

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
mmm



Joined: 13 Aug 2007
Posts: 16

PostPosted: 16.06.2009 02:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da sramota
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group