Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Meni problem, Vama ziher i nije tako velik

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jovcaric



Joined: 07 Aug 2009
Posts: 2

PostPosted: 07.08.2009 12:02    Post subject: Meni problem, Vama ziher i nije tako velik Add user to your forum ignore list Reply with quote

poz
tražim smilujećeg gurua koji bi mi pokušao objasniti postupak kako običan jpeg ili sl. format fotografije nečije face prebaciti u neki vektorski format kako bi se isti mogao ugravirati na npr. kamen, mesing, plastiku ili sl.
Probao trejsanje i u Corelu i u PhotoShopu .. skinuo neke programe koje sam pronašel, ali ... rezultat skoro pa nikakav... A ONDA SAM NAIŠEL NA OVAJ FORUM!!! Kojeg čitam u DAHU i divim se rješenjima nekih problema koji se tu mogu pronaći... Nažalost ovo svoje nisam našel pa onda sam se odlučio postaviti pitanje.. nadam se da moj post admin neće del...

Falim
JO
Back to top
View user's profile Send private message
KAMI



Joined: 14 Oct 2006
Posts: 100

PostPosted: 07.08.2009 13:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imaš u illustratoru par tracing opcija, ako s time nedobiješ željeni rezultat mislim da je jedina opcija pen tool u ruke i ručno tracati...
Back to top
View user's profile Send private message
korni



Joined: 07 Oct 2008
Posts: 27

PostPosted: 07.08.2009 17:56    Post subject: . Add user to your forum ignore list Reply with quote

slazem se sa kami u ilustatoru imas live trace i mozes dosta toga u tracing options postelati ali na kraju rubovi ispadnu dosta losi najdolja opcija je rucno penom.
Back to top
View user's profile Send private message
tomislaw



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 07.08.2009 20:39    Post subject: Re: Meni problem, Vama ziher i nije tako velik Add user to your forum ignore list Reply with quote

jovcaric wrote:
poz
tra?im smiluje?eg gurua koji bi mi poku?ao objasniti postupak kako obi?an jpeg ili sl. format fotografije ne?ije face prebaciti u neki vektorski format kako bi se isti mogao ugravirati na npr. kamen, mesing, plastiku ili sl.
Probao trejsanje i u Corelu i u PhotoShopu .. skinuo neke programe koje sam prona?el, ali ... rezultat skoro pa nikakav... A ONDA SAM NAI?EL NA OVAJ FORUM!!! Kojeg ?itam u DAHU i divim se rje?enjima nekih problema koji se tu mogu prona?i... Na?alost ovo svoje nisam na?el pa onda sam se odlu?io postaviti pitanje.. nadam se da moj post admin ne?e del...

Falim
JO


Prvo malo doteraj fotku u PhotoShopu, tu prvenstveno mislim na piosterizaciju i poja?avanje kontrasta. A nakon toga u Illustratoru trejsaj.
________
weed vaporizers

Last edited by tomislaw on 07.02.2011 10:10; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
Adi



Joined: 19 Dec 2005
Posts: 543
Location: Bihac

PostPosted: 07.08.2009 23:05    Post subject: Re: Meni problem, Vama ziher i nije tako velik Add user to your forum ignore list Reply with quote

tomislaw wrote:
jovcaric wrote:
poz
tražim smilujećeg gurua koji bi mi pokušao objasniti postupak kako običan jpeg ili sl. format fotografije nečije face prebaciti u neki vektorski format kako bi se isti mogao ugravirati na npr. kamen, mesing, plastiku ili sl.
Probao trejsanje i u Corelu i u PhotoShopu .. skinuo neke programe koje sam pronašel, ali ... rezultat skoro pa nikakav... A ONDA SAM NAIŠEL NA OVAJ FORUM!!! Kojeg čitam u DAHU i divim se rješenjima nekih problema koji se tu mogu pronaći... Nažalost ovo svoje nisam našel pa onda sam se odlučio postaviti pitanje.. nadam se da moj post admin neće del...

Falim
JO


Prvo malo doteraj fotku u PhotoShopu, tu prvenstveno mislim na piosterizaciju i pojačavanje kontrasta. A nakon toga u Illustratoru trejsaj.


Te nakon svega ručno korigiraj Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
killa



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 277
Location: zagreb

PostPosted: 07.08.2009 23:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

za trace toplo preporučam Vector Magic Desktop Edition
daje odlične rezultate Wink

_________________
[killa bee]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
wache



Joined: 15 Jun 2006
Posts: 220
Location: Zagreb

PostPosted: 08.08.2009 12:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

killa wrote:
za trace toplo preporučam Vector Magic Desktop Edition
daje odlične rezultate Wink


Apsolutno se slazem! Koristio sam ga u nekoliko navrata i zbilja je izvrstan! Svakako preporucujem (bajdvej, na njihovim stranicama nekoliko stvari ce ti trejsat online besplatno)

_________________
of all the things I've lost, I miss my mind the most..
Back to top
View user's profile Send private message
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 08.08.2009 12:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

I ja sam koristio ovaj online alat i radi vrhunski. Preporuka Smile
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
jovcaric



Joined: 07 Aug 2009
Posts: 2

PostPosted: 11.08.2009 13:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Falim svima na odgovorima... idem istraživat... pa se opet javim.. ne sumljam da budem uspel z prve... vjerojatno to nigdo ni nije Smile osim ovih gurua koji se tu ne računaju

Neego.. kak bi se taj postupak fakart trebal koristiti za graviranje faca na kamen preko nekih CNC-jki ja sam mišljenja da slika ne mora biti u high rezoluciji... i kaj mislite da li bi bilo fajn da bude črno-bela.. jel to olakšava trejsanje?!? (opet možda bedastoću pitam, ali... pročitaj uvodni post Smile)

Isprobal sam link na onaj program.. i on "nekaj" napravi... a gde su tu onda "vektori".. crte?! opet imam neke nijanse boji.....

bujte poz..
JO
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group