Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Kako odretazi unutar oblika u Illustratoru?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomei



Joined: 09 Dec 2007
Posts: 53

PostPosted: 23.09.2009 19:44    Post subject: Kako odretazi unutar oblika u Illustratoru? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tražim po netu clipping ovo ono ali nikako nać - a jednostavno je. Kako napraviti da izrežem ovo;



Znači imam ove dvije elipse i između njih je pravokutnik - i htio bi izrezati elipse po obliku tog pravokutnika.

Tako da kad eksportiram to u EPS da bude dio gdje je sad pravokutnik - da bude transapretno.

Ovako kad je bijela podloga lako onda, stavim istu boju pa je efekt isti, ali ako bi pozadina bila u više boja bilo bi nemoguće to osim da se izreže na pravi način.

Pa ako ko zna...

Kad odaberem elipsu i pravokutnik i idem na Clipping Mask -> Make, onda mi obratno ko da invert napravi, ostane mi dio elipse u pravokutniku

A meni treba obratno, meni treba da komad pravokutnika ostane u elipsi - znači da se elipsa odreže po crtama pravokutnika

Ako me ko skužio - nek pomogne Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
boogie



Joined: 12 May 2008
Posts: 24
Location: Nasice/ZG

PostPosted: 23.09.2009 20:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

..odi u window i uključi Pathfinder..postaviš objekt kojim prorezuješ drugi objekt iznad i selektiraš oba te pritisneš tipkicu/opciju koja ti paše..hint "ostavi si taj prozorčić kao dio workspacea i sejvaj ga jer ćeš ga koristit stalno"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
korni



Joined: 07 Oct 2008
Posts: 27

PostPosted: 24.09.2009 01:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako radis u ilustratoru odi na window/pathfinder i dobises prozorcic sa shape modes oznaci oba dva modela i pravokutnik i krug i odaberi jednu od 4 opcije (zavisi koji ti je objekat gore a koji dolje)
Back to top
View user's profile Send private message
Tomei



Joined: 09 Dec 2007
Posts: 53

PostPosted: 24.09.2009 07:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

E super hvala na pomoći

jedino sad me muči kad recimo oba objekta odaberem i odrežem, jedan objekt mi izgubi boju...

Ako pak oba objekta grupiram i flatten transparency, onda mi pak kad odrežem cijeli objekt dobije samo jednu boju


pa sam onda to riješio seljačkom metodom, napravio sam dva layera pravokutnika i onda lijevi objekt odrezao sa jednim layerom pravokutnika a desni sa drugim. kad zumiram skroz ne vidi se nikakva "stepenica" ma kontam da je to ok onda
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group