Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
kako napraviti nevidljivu pozadinu slike?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
predic



Joined: 19 Jul 2009
Posts: 36
Location: evropa

PostPosted: 14.10.2009 13:38    Post subject: kako napraviti nevidljivu pozadinu slike? Add user to your forum ignore list Reply with quote

kako da izbrisem pozadinu tako da mi ostanu samo figure pa da mogu da ih prikacim na drugu sliku?
verovatno treba uraditi mask ili tako nesto, da bude providna pozadina, ali ne znam sta tacno treba.

slika je asteriks udara vojnika a pozadina mi smeta jer se ne uklapa kad smestim asteriksa i vojnika na mapu rimskog carstva. dakle, zelim da ubacim njih dvoje na mapu rimskog carstva. pretposatvljam da se to radi sa photoshop-om.
ako nekog mrzi da objasnjava, neka mi bar da link ka lekciji koja se odnosi na tu temu, imam photoshop ali jos nisam krenuo da ga ucim, a nemam pojma kako se kaze na engleskom ovo sto meni treba. zato ne znam kako da nadjem lekciju pa da naucim.

Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 14.10.2009 14:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

To moraš napravit u photoshopu pomoću pen toola, evo ti 2 tutoriala:

1. http://www.youtube.com/watch?v=ANcO0l9I5p0

2. ovaj ti je puno opširniji i za početnike!!! pogledaj si part1 i part2 i spreman si za posao koji te čeka Very Happy
http://www.youtube.com/watch?v=oGiUuBNVvAI&feature=fvw
Back to top
View user's profile Send private message
korni



Joined: 07 Oct 2008
Posts: 27

PostPosted: 14.10.2009 16:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mozes i u photoshopu uzeti background eraser tool i obrisati pozadinu ako ti je pen kompliciran
Back to top
View user's profile Send private message
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 14.10.2009 18:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pen tool u ruke i piči... xD
Back to top
View user's profile Send private message
predic



Joined: 19 Jul 2009
Posts: 36
Location: evropa

PostPosted: 15.10.2009 14:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala za odgovore, iskoristio sam obe tehnike:) posto ima dosta sitnica, pa mi je bilo malo teze sa pen, jer ne mogu da podesim linije kao na youtube snimku, ponekad mi vrda CTRL i oznacavanje linija. ali ok, prvi put je, pa zato. krenucu sad malo da gledam video tutorijale za photoshop pa cu da se naucim.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
wache



Joined: 15 Jun 2006
Posts: 220
Location: Zagreb

PostPosted: 16.10.2009 07:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mozes i drugacije: mask tool-om selektiras likove i napravis cut. obrises pozadinu i paste-as likove koje si odrezao. onda obrises layer koji ti je ispod...

_________________
of all the things I've lost, I miss my mind the most..
Back to top
View user's profile Send private message
predic



Joined: 19 Jul 2009
Posts: 36
Location: evropa

PostPosted: 16.10.2009 12:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hm, dobro, shvatio sam, nego imam jedan problem. kad obrisem pozadinu, dakle vidi se kao gomila malih kvadrata, ne znam kako da save-ujem, sacuvam fajl a da se sacuva slika bez pozadine.
probao sam da sacuvam preredjenu sliku, i vala uvek ima bela pozadina kad otvorim sliku sa irfanview ili bilo cime.
dakle, photoshop je psd fajl, zavrsio sam i sinoc i danas brisanje pozadine i kada ga sacuvam, vidim da sam dzabe radio, opet pozadina ima belu boju. koristio sam (u photoshopu) File-Save for web and devices. evo sad sam probao i klasicni "save as" i izabrao JPG format i opet mi oboji pozadinu u belo kad sacuvam sliku. samim tim kad prebacim asteriksa na mapu rimskog carstva, opet imam belu pozadinu ispod asteriksa koja mi preklapa mapu.

mislim da sam juce sa GIMP probao export ali sam zagubio sliku.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 16.10.2009 12:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa naravno kad sejvaš ko JPG, sejvaj ko PNG.
Back to top
View user's profile Send private message
korni



Joined: 07 Oct 2008
Posts: 27

PostPosted: 16.10.2009 12:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa svejedno kako snimis kod prikazivanja irfan doda bijelu pozadinu ako snimis kao psd probaj otvorit u photoshopu i nebi trebao imati pozadinu.
Back to top
View user's profile Send private message
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 16.10.2009 12:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Moja topla preporuka ti je da si uzmeš cca tjedan dana vremena, po par sati dnevno i prođeš video tutorial za Photoshop(ne mislim one na youtube-u),jer tebi fale temeljne stvari i bez toga je teško išta ozbiljno napraviti! Ako si stvarno zainteresiran javi mi se na pm
Back to top
View user's profile Send private message
predic



Joined: 19 Jul 2009
Posts: 36
Location: evropa

PostPosted: 16.10.2009 13:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok, uspeo sam kao png.
hvala.
a sto se tice kurseva, ako su besplatni, objavi ovde pa da i drugi imaju priliku da nauce. znam da mi fale osnovne znanja, jos nisam krenuo da ucim, ovih dana planiram, do sad sam ucio malo flash ali photoshop je organizovan malo drugacije. flash sam prestao usled kodiranja, pa sad planiram da se bacim malo na photoshop jer... ne moze se bez njega (ili GIMP-a).
ali postavljam pitanja zato sto zurim da napravim sajt i blog pa mi je ovo za header za blog. zelim da napravim poredjenje izmedju rimskog i briselskog carstva, ima razlike ali sustina je ista, tako da pobuna spada u pobunu protiv eksplotacije manjine nad vecinom i protiv osvajanja drugih zemalja. ali to je vec politika, samo kazem, zasto postavljam pitanja vec sada, pre nego sam krenuo da ucim photoshop, zuri mi se da zavrsim.
hvala za odgovore.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
korni



Joined: 07 Oct 2008
Posts: 27

PostPosted: 16.10.2009 20:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako hoces ucit evo ti par stranica
http://psd.tutsplus.com/
http://www.layersmagazine.com/category/tutorials/photoshop
http://www.tutorial9.net/
Back to top
View user's profile Send private message
predic



Joined: 19 Jul 2009
Posts: 36
Location: evropa

PostPosted: 18.10.2009 15:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala, ima dobrih stvari na ovim linkovima.
nasao sam na internetu i photoshop cs tutorijal na nasem jeziku kao pdf fajl, ima 160 strana. to mi je da naucim od pocetka, posto sam pocetnik, ima objasnjenja od alatki pa do drugih stvari.
a imam i na engleskom, lekcije na mom USBu: chained text, grass text earth, elektricitet oko mikrofona, itd, ali mislim da to mogu da radim tek kada se upoznam sa osnovama oko alatki, i tako to. tako da cu krenuti sa ovom knjigom u pdf formatu.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group