Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
2 PS ilustracije na kritiku...

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Crtanje, slikanje, itd.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
TheFlyOnTheWall



Joined: 22 Apr 2008
Posts: 91

PostPosted: 07.10.2009 21:38    Post subject: 2 PS ilustracije na kritiku... Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ljubazno bih vas molio za komentar ova moja dva rada!
Ovo je rezultat mojih prvih pokusaja u kombinaciji crtanja rukom (olovka/tus), i zatim obojavanja u photoshopu... (tablet imam, no neki najjeftiniji, pa mi se to ucinilo boljom opcijom)
Inace mi se svidja ovakav neki "skicoidni" izgled crteza, dakle nisam ciljao na realizam, pa zato stvari nisu u nekom pravom 3D-u... Wink



Back to top
View user's profile Send private message
Nyo



Joined: 15 Nov 2007
Posts: 408
Location: Subspace

PostPosted: 08.10.2009 11:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni je ovo super, pogotovo donja. Ima neku čudesnu atmosferu.. na gornjoj mi jedino onaj banner-scroll na vrhu nekako ne paše.
overall good job

_________________
I didn't fall, I attacked the floor
Back to top
View user's profile Send private message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 08.10.2009 22:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

galerija je namijenjena komentiranju radova. ovaj podforum je više za teoretiziranje Wink

meni se taj stil baš ne sviđa tj. nije mi jasno kakav je to stil uopće... da si linkao par radova koji ti se sviđaju u tom stilu, mogli bi procijeniti jesi li uspio postići željeni rezultat.

ovako, mogu samo komentirati to kako si propustio obojati neka područja oko linearta pa se nazire bijela pozadina.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
TheFlyOnTheWall



Joined: 22 Apr 2008
Posts: 91

PostPosted: 08.10.2009 22:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
galerija je namijenjena komentiranju radova. ovaj podforum je više za teoretiziranje Wink

meni se taj stil baš ne sviđa tj. nije mi jasno kakav je to stil uopće... da si linkao par radova koji ti se sviđaju u tom stilu, mogli bi procijeniti jesi li uspio postići željeni rezultat.

ovako, mogu samo komentirati to kako si propustio obojati neka područja oko linearta pa se nazire bijela pozadina.


A zao mi je, u tom slucaju... Obojati to je najlakse od svega. Wink
Evo, slobodno izbrisite topic...
Back to top
View user's profile Send private message
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 09.10.2009 00:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:


meni se taj stil baš ne sviđa tj. nije mi jasno kakav je to stil uopće... da si linkao par radova koji ti se sviđaju u tom stilu, mogli bi procijeniti jesi li uspio postići željeni rezultat.


Pa zašto bi trebao linkat na neki "opće prihvačeni stil" da bi ti mogla komentirat njegov stil???
Čovjek ima taj stil koji ima i to je to, e sad druga je stvar dal se tebi to sviđa ili ne!

Meni je osobno zanimljiva ta 3D iskrivljena perspektiva i sama atmosfera koju si uspio postići sa kompozicijom i tonovima boja...ali tu i tamo si malo fulao sa bojanjem i recimo malo mi čudno izgleda druga ilustracija jer si negdje stavio texturu kod bojanja a negdje ne i izgleda mi nedovršena..to bi trebalo uskladit. Prva mi je bolja jedino da izbaciš ovaj bijeli banner!
Back to top
View user's profile Send private message
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 09.10.2009 08:17    Post subject: Re: 2 PS ilustracije na kritiku... Add user to your forum ignore list Reply with quote

Lijepo za prve pokušaje, kad se ufuraš bolje onda stavi par novih radova da vidimo Smile

Ovu prvu sliku posebno lajkam.
Back to top
View user's profile Send private message
Nyo



Joined: 15 Nov 2007
Posts: 408
Location: Subspace

PostPosted: 09.10.2009 09:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Boom22 wrote:
Pa zašto bi trebao linkat na neki "opće prihvačeni stil" da bi ti mogla komentirat njegov stil???
Čovjek ima taj stil koji ima i to je to, e sad druga je stvar dal se tebi to sviđa ili ne!

uzeo si mi slova iz usta Very Happy

_________________
I didn't fall, I attacked the floor
Back to top
View user's profile Send private message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 09.10.2009 10:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Boom22 wrote:
Pa zašto bi trebao linkat na neki "opće prihvačeni stil" da bi ti mogla komentirat njegov stil???
Čovjek ima taj stil koji ima i to je to, e sad druga je stvar dal se tebi to sviđa ili ne!

prihvaćeni.

kad se radi o umjetnosti koja nije figurativna, onda želim znati što je umjentik uopće htio postići, da mogu ocijeniti je li to uspio ili ne. kod početnika se često ono što je u glavi dosta razlikuje od onoga što je na papiru, a ja još uvijek ne znam ljudima čitati misli.

volim i ja, citiram ""skicoidni" izgled crteza", ali očito autor i ja ne mislimo na isto pod tim nazivom.
meni je ovo šlampavo i ne izaziva nikakvu reakciju, ni pozitivnu ni negativnu. ima fora detalja, ali sveukupni dojam mi nije ništa od onoga što ste vi naveli, pa me zanima što je zapravo namjera.

naravno, mogu reći "meni se taj stil jednostavno ne sviđa", ali ne volim o umjetnosti razmišljati tako isključivo i prekidati svaku daljnju komunikaciju, zato to ne govorim.
vama se to može svidjeti ili ne, ali tako je.
čovjek je postavio ovdje rad tražeći kritiku. naučiti se nositi s kritikama je prva stvar koju wannabe umjetnik mora naučiti ako misli sačuvati živce.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Nyo



Joined: 15 Nov 2007
Posts: 408
Location: Subspace

PostPosted: 09.10.2009 10:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:

naravno, mogu reći "meni se taj stil jednostavno ne sviđa", ali ne volim o umjetnosti razmišljati tako isključivo i prekidati svaku daljnju komunikaciju, zato to ne govorim.
vama se to može svidjeti ili ne, ali tako je.
čovjek je postavio ovdje rad tražeći kritiku. naučiti se nositi s kritikama je prva stvar koju wannabe umjetnik mora naučiti ako misli sačuvati živce.

to stoji, svakako, uostalom kritike te više tjeraju naprijed nego pohvale.
Ali mislim da svakom umjetničkom radu treba pristupiti zasebno i bez konotacija ili uspoređivanja sa ostalima te svrstavanja u određeni stil. Svatko ima svoj stil.
Pošto je početnik, mislim da se najbolje osvrnuti na ideju i realizaciju iste a pustiti detalje kao šta je tehnika ili komadić neofarbanog jer to je pitanje prakse za razliku od mašte koju ili imaš ili nemaš. A on je zasigurno ima.. ustalom imaš je i ti na bacanje Very Happy

_________________
I didn't fall, I attacked the floor
Back to top
View user's profile Send private message
daex



Joined: 20 Aug 2004
Posts: 111

PostPosted: 09.10.2009 11:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@TheFlyOnTheWall:
- mislim da bi se isplatilo obratiti više pažnje na detalje i srediti te rubove;
- o ukusima i sviđanju se ne... ako se meni ne sviđa, svidjet će se nekome drugome i obratno;
- ovako same za sebe slike mi ne govore ništa osim što me podsjećaju na ilustracije bajki u knjigama koje nisam otvarao od djetinjstva, ali u nekom kontekstu (na pr. ilustracija priče itd.) je to nešto drugo;
- ako budeš pravio seriju s tim plavim tonovima, mislim da ne bi bilo loše uskladiti boje, da budu svugdje isti tonovi;

@nel`chee:
- meni je ovo figurativno. možeš definirati figurativno?
nel`chee wrote:

kad se radi o umjetnosti koja nije figurativna, onda želim znati što je umjentik uopće htio postići, da mogu ocijeniti je li to uspio ili ne. kod početnika se često ono što je u glavi dosta razlikuje od onoga što je na papiru, a ja još uvijek ne znam ljudima čitati misli.

- znači li to da je za razumijevanje/vrednovanje apstrakcija potrebno uputstvo za upotrebu? (možda je stvarno potrebno. neka se javi tko bi sam shvatio recimo mondriana da mu ga nisu objasnili.)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
TheFlyOnTheWall



Joined: 22 Apr 2008
Posts: 91

PostPosted: 09.10.2009 11:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Boom22 wrote:

Meni je osobno zanimljiva ta 3D iskrivljena perspektiva i sama atmosfera koju si uspio postići sa kompozicijom i tonovima boja...ali tu i tamo si malo fulao sa bojanjem i recimo malo mi čudno izgleda druga ilustracija jer si negdje stavio texturu kod bojanja a negdje ne i izgleda mi nedovršena..to bi trebalo uskladit. Prva mi je bolja jedino da izbaciš ovaj bijeli banner!



Obojao nisam sve, i tako mi se isprva svidjelo, no mozda ipak je najbolje da sve obojam.. cisto da ne upada u oko nepotrebno.
Slazem se i za teksturu u drugom crtezu, pokusat cu nekako doraditi plavu pozadinu i samu hobotnicu... Takodjer ni meni ne pase u potpunosti onaj banner; mozda ga maknem u potpunosti, a mozda ga i nacrtam tako da su bolje uklopi... Zapravo gore ide neki natpis, pa sam ga zato ubacio.

Evo, ovo mi je super kritika.. Ne zato jer je pozitivna, nego jer mi zbilja pomaze. Wink
Back to top
View user's profile Send private message
TheFlyOnTheWall



Joined: 22 Apr 2008
Posts: 91

PostPosted: 09.10.2009 11:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:

kad se radi o umjetnosti koja nije figurativna, onda želim znati što je umjentik uopće htio postići, da mogu ocijeniti je li to uspio ili ne. kod početnika se često ono što je u glavi dosta razlikuje od onoga što je na papiru, a ja još uvijek ne znam ljudima čitati misli.

volim i ja, citiram ""skicoidni" izgled crteza", ali očito autor i ja ne mislimo na isto pod tim nazivom.
meni je ovo šlampavo i ne izaziva nikakvu reakciju, ni pozitivnu ni negativnu. ima fora detalja, ali sveukupni dojam mi nije ništa od onoga što ste vi naveli, pa me zanima što je zapravo namjera.

naravno, mogu reći "meni se taj stil jednostavno ne sviđa", ali ne volim o umjetnosti razmišljati tako isključivo i prekidati svaku daljnju komunikaciju, zato to ne govorim.
vama se to može svidjeti ili ne, ali tako je.
čovjek je postavio ovdje rad tražeći kritiku. naučiti se nositi s kritikama je prva stvar koju wannabe umjetnik mora naučiti ako misli sačuvati živce.


Osobno mi se jako svidjaju radovi Josha Cochrana.. http://www.joshcochran.net/projects.php?type=print Ne mislim ja da cim obojavam slampavo i plosno da sam odmah Cochran, nego mi se takav nacin crtanja jednostavno svidja, pa zato i sam pokusavam stvarati u nekoj silcnoj estetici. Vector art, realisticni digital art i sl. me ne zanimaju.. (osim ako su potrebni u dizajnu, kao popratni elementi). Ovo vise vidim kao slikarstvo, na racunalu.

A ono sto se u mojoj pocetnickoj glavi nalazilo je upravo ovo sto sam i nacrtao. Wink
Ako je pak potrebno znati namjeru i funkciju tih radova, htio sam stvoriti artwork za glazbene kompilacije koje slazem (zato prvi rad ima onaj banner na kojeg ide naslov). Znaci ideja je da crtez odrazava glazbu...koliko je to moguce. Naravno da je to prilicno subjektivno podrucje; nije da postoje prirucnici koji kazu da indie glazba mora imati takav vizualni stil, a trip-hop onakav..

edit: I da, ovo su svakako figurativni radovi... pa nije valjda apstrakcija? Shocked
Back to top
View user's profile Send private message
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 09.10.2009 14:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
Boom22 wrote:
Pa zašto bi trebao linkat na neki "opće prihvačeni stil" da bi ti mogla komentirat njegov stil???
Čovjek ima taj stil koji ima i to je to, e sad druga je stvar dal se tebi to sviđa ili ne!

prihvaćeni.

kad se radi o umjetnosti koja nije figurativna, onda želim znati što je umjentik uopće htio postići, da mogu ocijeniti je li to uspio ili ne. kod početnika se često ono što je u glavi dosta razlikuje od onoga što je na papiru, a ja još uvijek ne znam ljudima čitati misli.

volim i ja, citiram ""skicoidni" izgled crteza", ali očito autor i ja ne mislimo na isto pod tim nazivom.
meni je ovo šlampavo i ne izaziva nikakvu reakciju, ni pozitivnu ni negativnu. ima fora detalja, ali sveukupni dojam mi nije ništa od onoga što ste vi naveli, pa me zanima što je zapravo namjera.

naravno, mogu reći "meni se taj stil jednostavno ne sviđa", ali ne volim o umjetnosti razmišljati tako isključivo i prekidati svaku daljnju komunikaciju, zato to ne govorim.
vama se to može svidjeti ili ne, ali tako je.
čovjek je postavio ovdje rad tražeći kritiku. naučiti se nositi s kritikama je prva stvar koju wannabe umjetnik mora naučiti ako misli sačuvati živce.


Nitko od tebe ne traži da čitaš misli(???),tu razgovaramo o tehnici,konceptu,kompoziciji i samom stilu koji je takav kakav je i mislim da on ni nebi trebao nužno interpretirati umjetnikove misli, a pogotovo biti odobravan od "kritičara"..sjetimo se impresionizma i ekspresionizma!

Koliko sam primjetio TheFlyOnTheWall odlično podnosi kritiku i što se toga tiće ide u pravom smjeru, ali mislim da ovo što si napisala u prvom postu je sve samo ne kritika, već tvoj osobni sud o ovom stilu koji ti se ne sviđa Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Crtanje, slikanje, itd. All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group