Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
novi identitet Kvarnera
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 12.10.2009 20:23    Post subject: novi identitet Kvarnera Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jel ja smin reć da je meni ono rješenje briljantno ?

_________________
there R only 10 typs of ppl.
Those who understand binary & those who don't.
Back to top
View user's profile Send private message
killa



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 277
Location: zagreb

PostPosted: 12.10.2009 20:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

smiješ, reci

_________________
[killa bee]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 12.10.2009 20:25    Post subject: brilijantno ! Add user to your forum ignore list Reply with quote

Very Happy
brilijantno !

_________________
there R only 10 typs of ppl.
Those who understand binary & those who don't.
Back to top
View user's profile Send private message
killa



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 277
Location: zagreb

PostPosted: 12.10.2009 21:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

rofl Very Happy

_________________
[killa bee]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Jabba



Joined: 10 Dec 2007
Posts: 326
Location: Rijeka

PostPosted: 12.10.2009 23:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni su totalno strava oni logotipi za gorski kotar, otok krk, grad rijeka i to... preodlično ispalo Very Happy

nadam se da web nece onako izgledat Surprised

_________________
{COMING SOON!} BenPixel | deviantART | behanceNET
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
mogibo



Joined: 26 Mar 2005
Posts: 174
Location: zagreb, croatia

PostPosted: 12.10.2009 23:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Užitak je vidjeti ovako dobro rješenje.
Svaka čast BiŽu na realizaciji. Nevjerojatno kakve talente imaju tamo.

_________________
mogibo --- facebook
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 13.10.2009 19:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Cijeli identitet je jako dobro rijesen, logotipe za pojedinu regiju posebno izdvajam. Svaka cast BiŽ!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 13.10.2009 22:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Amazing.
Back to top
View user's profile Send private message
GR



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 301
Location: Zagreb

PostPosted: 13.10.2009 22:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Identitet je strava, super su razradili do svakog detalja,posebno mi je interesantan Gorski kotar, ali moram priznat da su ovi iz Studio sonde (3. mjesto) odlično razvili "Primjere primjene", baš su me oduševil.
Back to top
View user's profile Send private message
TheFlyOnTheWall



Joined: 22 Apr 2008
Posts: 91

PostPosted: 14.10.2009 16:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Slazem se.. jako dobro! Prvi mi je daleko ispred ostalih... ali samo zato jer je iznimno dobar! Wink
Back to top
View user's profile Send private message
uGlavu



Joined: 30 Mar 2009
Posts: 210

PostPosted: 14.10.2009 17:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jebiga ja sam do ponovnog čitanja ovog topica mislio da vi pričate o kvarner osiguranju Very Happy
link link... Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
TheFlyOnTheWall



Joined: 22 Apr 2008
Posts: 91

PostPosted: 14.10.2009 19:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

uGlavu wrote:
jebiga ja sam do ponovnog čitanja ovog topica mislio da vi pričate o kvarner osiguranju Very Happy
link link... Very Happy



http://dizajn.hr/#434-kvarner-dobio-vizualni-identitet-i-slogan
Back to top
View user's profile Send private message
brandzigners



Joined: 26 Aug 2008
Posts: 14
Location: Zagreb

PostPosted: 11.01.2010 08:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

svidja mi se...

Ideja malo vuce na: http://www.underconsideration.com/brandnew/archives/pieces_of_melbourne.php

korektno odradjeno.

_________________
http://www.brandzigners.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 11.01.2010 09:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

brandzigners wrote:


Ideja malo vuce na: http://www.underconsideration.com/brandnew/archives/pieces_of_melbourne.php



To je i meni prvo zapelo za oko Smile
Back to top
View user's profile Send private message
medaimljeka



Joined: 09 Mar 2006
Posts: 8
Location: zgb

PostPosted: 15.02.2010 22:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hm, sad sam naletio na ovo? Question

..za logo kvarnera su prosle godine dobili 50000 kuna...kako su ga izdizajnirali? Lako...kopirali su logo spanjolske pokrajne "Castilla y Leon" koji je napravio McCann World Group
Evo ovdje logo castille y leona:
http://luciaordonez.blogspot.com/2009/09/logotipo-de-castilla-y-leon.html

_________________
TP
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
astolitu



Joined: 26 Jun 2004
Posts: 547
Location: Zagreb

PostPosted: 16.02.2010 10:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Agencije (velike) koriste vrlo slicne ili iste nacine istrazivanja, na isti ili vrlo slican nacin promisljaju i razvijaju koncept kroz djetelinu(prvi prsten, drugi prsten, treci prsten...)
Dogadja se vrlo cesto da kreativci koji su udaljeni miljama u istom vremenskom periodu razvijaju i rade na projektima i kampanjama za istu bransu... pa se dogadja da rjesenja budu vrlo slicna ili ista.

Shodno tome neki ljudi (bilo pojedinci, radne skupine, whatever) na te stvari gledaju kao na fenomen, a nekima je lakse prikazivat stvari kao kopiranje/falsificiranje jer njihovi radovi ne polucuju priznanje (divljenje/whatever) struke (naroda/whatever).

Upravo mi je pticica sletila na prozor u uredu pa predlazem sam sebi da popijem jednu dobru kavu i da se malo opustim Wink

_________________
http://www.markobjedov.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 16.02.2010 11:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

*snip* *snip*

Last edited by Ivan Podrug - e1 on 16.02.2010 11:21; edited 1 time in total

_________________
there R only 10 typs of ppl.
Those who understand binary & those who don't.
Back to top
View user's profile Send private message
Kristl Karington



Joined: 28 Mar 2004
Posts: 124

PostPosted: 16.02.2010 11:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

melbourne je objavljen u srpnju, castilla y leon u rujnu, a kvarner u listopadu prošle godine.

to je ili fenomen korištenja istog halucinogenog sredstva ili plagiranje ili neinventivnost. ako je bilo što od zadnje dvoje ne zaslužuje prvu nagradu.
ljudi neće znati jesu li u hrvatskoj ili španjolskoj. aplikacija kod kvarnera je samo pojednostavljena verzija melbornovog council plana.

kažem, možda nije plagiranje, ali ako takve ideje niču ko gljive poslije kiše to nema veze s kreativnošću.
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 16.02.2010 12:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

astolitu wrote:
Agencije (velike) koriste vrlo slicne ili iste nacine istrazivanja, na isti ili vrlo slican nacin promisljaju i razvijaju koncept kroz djetelinu(prvi prsten, drugi prsten, treci prsten...)
Dogadja se vrlo cesto da kreativci koji su udaljeni miljama u istom vremenskom periodu razvijaju i rade na projektima i kampanjama za istu bransu... pa se dogadja da rjesenja budu vrlo slicna ili ista.

Shodno tome neki ljudi (bilo pojedinci, radne skupine, whatever) na te stvari gledaju kao na fenomen, a nekima je lakse prikazivat stvari kao kopiranje/falsificiranje jer njihovi radovi ne polucuju priznanje (divljenje/whatever) struke (naroda/whatever).

Upravo mi je pticica sletila na prozor u uredu pa predlazem sam sebi da popijem jednu dobru kavu i da se malo opustim Wink


sve to stoji samo bruki&zunicu se to nesto pocesto dogadja...., a i sam bruka je jednom izjavio da svi oni ipak citaju istu literaturu.. pa je onda jako tesko zakljuciti tko koga i kako kao s raznim haluciogenim sredstvima....

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 17.02.2010 13:12    Post subject: Re: novi identitet Kvarnera Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ivan Podrug - e1 wrote:
Jel ja smin reć da je meni ono rješenje briljantno ?


i meni je. stvarno je odlično razrađeno i i te kako pogođeno. i po meni nikako ni blizu plagiranju navedenih primjera. vidi se u prezentaciji kako su došli do rezultata...
i ova razrada otoka i to - ma genijano. nisam prije naletila na ovo i oduševljena sam...
živim tu i mogu reć da je to to Very Happy

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
liftboy



Joined: 20 Jan 2005
Posts: 297

PostPosted: 17.02.2010 13:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kristl Karington wrote:


kažem, možda nije plagiranje, ali ako takve ideje niču ko gljive poslije kiše to nema veze s kreativnošću.


ali ima s gljivama Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Nyo



Joined: 15 Nov 2007
Posts: 408
Location: Subspace

PostPosted: 17.02.2010 15:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

liftboy wrote:
Kristl Karington wrote:


kažem, možda nije plagiranje, ali ako takve ideje niču ko gljive poslije kiše to nema veze s kreativnošću.


ali ima s gljivama Smile

Very Happy Very Happy

_________________
I didn't fall, I attacked the floor
Back to top
View user's profile Send private message
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 17.02.2010 15:40    Post subject: Re: novi identitet Kvarnera Add user to your forum ignore list Reply with quote

jojo wrote:
Ivan Podrug - e1 wrote:
Jel ja smin reć da je meni ono rješenje briljantno ?


i meni je. stvarno je odlično razrađeno i i te kako pogođeno. i po meni nikako ni blizu plagiranju navedenih primjera. vidi se u prezentaciji kako su došli do rezultata...
i ova razrada otoka i to - ma genijano. nisam prije naletila na ovo i oduševljena sam...
živim tu i mogu reć da je to to Very Happy


nisu plagirani, samo su isti... lol
Back to top
View user's profile Send private message
mali_od_palube



Joined: 11 Mar 2004
Posts: 91
Location: Atlantik

PostPosted: 19.02.2010 14:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim da je sve pocelo ovako...
http://www.core.form-ula.com/2007/12/01/casa-da-musica-in-portugal-porto-by-rem-koolhaas/
, a dalje su samo varijacije na temu. Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 19.02.2010 14:53    Post subject: Re: novi identitet Kvarnera Add user to your forum ignore list Reply with quote

xyxjasilixyx wrote:
nisu plagirani, samo su isti... lol


ko dva jaja. Moje i nojevo. Idea

_________________
there R only 10 typs of ppl.
Those who understand binary & those who don't.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group