Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Pomicanje simbola na klik u flashu

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kleo



Joined: 27 Nov 2006
Posts: 70
Location: Koprivnica

PostPosted: 13.10.2009 11:04    Post subject: Pomicanje simbola na klik u flashu Add user to your forum ignore list Reply with quote

Radim igrice za svoje klince kako bi im ponavljanje bilo zanimljivije, jer povijest je ionak dosadna mnogim klincima pa mi je palo da napravim nešto poput čovječe ne ljuti se samo što bi umjesto bacanja kocke bila npr. da ne pitalice pa ako odgovori krivo ide za jedan iza a ako odgovori točno ide dalje...OK ako je samo jedan igrač...koliko pitaanja toliko frameova, ali ima li netko ideju kak to napraviti ako su 2 ili više igrača...mislila sam možda nekako onclik da se određeni simbol pomakne...ima netko ideju kak to napraviti....???

_________________
Carpe diem!
Kad ti filozof odgovori na pitanje, više ni sam neznaš što si pitao
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 13.10.2009 19:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kroz timeframes kao klasičnu animaciju teško izvedivo, ali programski kroz ActionScript vrlo jednostavno, ako se par uvjeta pripremi i prilagodi.

Prvo, neka igra ne bude čovječe nego utrka - tako da staza po kojoj se utrkuju bude pravocrtna i raspodijeljena na jednake kvadratiće.

U tom slučaju se za točan odgovor uvećava samo vrijednost x koordinate određenog MovieClipa koji pripada tom igraču.

primjera radi:
ako imamo igrača čija figurica ima naziv MC1 i pistu sastavljenu od polja pojedinačne širine 20px ... korak za puno polje naprijed bi bio MC1._x += 20; ( actionscript 2 ) ili MC1.x += 20 ( actionscript 3) ; krivi odgovor npr. pomiče naprijed samo za 5 ili 10px ...

_________________
there R only 10 typs of ppl.
Those who understand binary & those who don't.
Back to top
View user's profile Send private message
kleo



Joined: 27 Nov 2006
Posts: 70
Location: Koprivnica

PostPosted: 13.10.2009 21:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zgodna ideja...a moze li se nekako izvesti da pitanja ne budu stalno istim redosljedom nego da ih npr ima vise i da se prikazuju slucajnim odabirom?

_________________
Carpe diem!
Kad ti filozof odgovori na pitanje, više ni sam neznaš što si pitao
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 13.10.2009 21:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

istraži pojam polja ( Array )
generalno je ideja da se jedno takvo polje napuni svim pitanjima a zatim slučajnim redom izbacuje jedan po jedan element (=pitanje).

Problem algoritma je kako Math.random natjerati da svaki put uzima drugo pitanje. To se moze rijesit izbacivanjem vec odabranog elementa iz Polja i smanjivanjem istog.

zvuci komplicirano ali i nije toliko strasno... mozda da googlas "AS2 show random array elements", naci ces i drugacija rjesenja i dosta primjera

_________________
there R only 10 typs of ppl.
Those who understand binary & those who don't.
Back to top
View user's profile Send private message
kleo



Joined: 27 Nov 2006
Posts: 70
Location: Koprivnica

PostPosted: 14.10.2009 05:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nisam baš doma u actionscript-u, jer kao što rekoh ja sam prof povijesti, a ne informatike, a ovo što radim samo je način da zainteresiram svoje kikače za predmet tako da nemam pojma od kud bih počela...imam samo ideje i nešto malo znanja.....pa ako bi netko mogao okačiti primjer s bar 2 pitanja pa da proučim kak to funkcionira...nemojte me samo uputiti na kolegicu iz inf. iz škole...jer mislim da sam još uvijek informatički obrazovanija od nje Smile..ustvari nisam sigurna da je čula za flash.....još uvijek joj je najveći domet LOGO...

_________________
Carpe diem!
Kad ti filozof odgovori na pitanje, više ni sam neznaš što si pitao
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 14.10.2009 07:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni je trenutno problem vrijeme. za ovo ipak triba odvojit par sati vrimena da to radi kako triba. bojim se da se ne mogu posvetit ovome jos dugo vrimena.

Nadam se da ce netko od ekipe uskocit, a ako ne bude, potrudit cu se ja cim uspijem.

_________________
there R only 10 typs of ppl.
Those who understand binary & those who don't.
Back to top
View user's profile Send private message
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 14.10.2009 08:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ima dosta za procitat ali je fino objasnjeno:

http://flash.tutsplus.com/tutorials/actionscript/as3-101-variables/

http://flash.tutsplus.com/tutorials/actionscript/as3-101-arrays/

http://flash.tutsplus.com/tutorials/actionscript/as3-101-branching/

i opcenito: http://flash.tutsplus.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kleo



Joined: 27 Nov 2006
Posts: 70
Location: Koprivnica

PostPosted: 14.10.2009 16:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

No dobro skuzila sam 1 stotninu..mozda budete imali zivaca objasniti mi korak po korak... i ostalo jer do sad sam samo znala uzeti neki kod i kopirati ga...volje bih skuziti o cem se radi pa da mogu i sama nesto napraviti...Embarassed

Code:

var prikazitekst = new Array ();
prikazitekst[0] = "Tekst 1!" ;
prikazitekst[1] = "Tekst 2" ;
prikazitekst[2] = "Tekst 3" ;
prikazitekst[3] = "Tekst 4" ;



Kad ovak napisem u tekst boxu mi se prikazu svi od Tekst1 do 4 odvojeni zarezom....sta sad dalje da prikaze samo npr Tekst1...pa na klik tekst 2 pa 3..

_________________
Carpe diem!
Kad ti filozof odgovori na pitanje, više ni sam neznaš što si pitao
Back to top
View user's profile Send private message
kleo



Joined: 27 Nov 2006
Posts: 70
Location: Koprivnica

PostPosted: 14.10.2009 20:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Polako napredujem

Eto skužila sam kak klikom na gumb mijenjati ali tekst ide po redu..

Dakle ovak
Na prvom frame-u je ovo

Code:
var tekst = new Array ();
tekst[0] = "Tekst 1!" ;
tekst[1] = "Tekst 2" ;
tekst[2] = "Tekst 3" ;
tekst[3] = "Tekst 4" ;
myNumber = 0;


Na gumbu

Code:
on (release) {
    prikazitekst = tekst[myNumber];
    if (myNumber == 3) {
        myNumber = 0;
    }
   else {
        myNumber = myNumber+1;
    }
}


Što treba na gumb staviti da on prikazuje tekst slučajnim odabirom???

_________________
Carpe diem!
Kad ti filozof odgovori na pitanje, više ni sam neznaš što si pitao
Back to top
View user's profile Send private message
hrvoje_86



Joined: 06 Dec 2006
Posts: 107
Location: Zagreb

PostPosted: 14.10.2009 21:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Code:

max = 3
myNumber = Math.round(Math.random()*max)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Ivan Podrug - e1



Joined: 15 Apr 2005
Posts: 316
Location: Solin

PostPosted: 14.10.2009 21:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Math.random je jednostavno ali problematično rješenje jer je vrlo vjerojatno da neko pitanje izađe više puta.

Trebalo bi istražit Array shuffle ili randomize Array tako da se na početku programa ovo polje "smućka" a onda nakon toga izvlači jedno po jedno dok ne dođe do kraja.

U tom slučaju će svaki put zbilja biti sva pitanja po drugačijem redosljedu i neće se ponavljat.

_________________
there R only 10 typs of ppl.
Those who understand binary & those who don't.
Back to top
View user's profile Send private message
djankey



Joined: 22 Nov 2006
Posts: 128
Location: zg

PostPosted: 14.10.2009 21:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo jednog prototypea za generiranje random brojeva: http://pastie.org/655109

_________________
http://www.as-flash.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kleo



Joined: 27 Nov 2006
Posts: 70
Location: Koprivnica

PostPosted: 14.10.2009 21:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

E ovo mi se sviđa..nema veze ako će se pitanja ponavljati više puta i tako je namjenjeno ponavljanju gradiva i vježbanju...e sad bih tom tekstu (mojim budućim pitanjima) morala pridružiti i odgovore...da ne kompliciram ..za početak npr točno /netočno

Pretpostavljam da to treba nešto mijenjati u onom prvom dijelu koda

_________________
Carpe diem!
Kad ti filozof odgovori na pitanje, više ni sam neznaš što si pitao
Back to top
View user's profile Send private message
djankey



Joined: 22 Nov 2006
Posts: 128
Location: zg

PostPosted: 14.10.2009 22:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://pastie.org/655206

Kad se izvrte sva pitanja, generira se novi redosljed pitanja...

_________________
http://www.as-flash.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kleo



Joined: 27 Nov 2006
Posts: 70
Location: Koprivnica

PostPosted: 14.10.2009 22:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nista se ne dogada no toliko me ne brine kao što sam već rekla ponavljanje pitanja, sad bih trebala dodati odgovore i odrediti koji je točan a koji netočan

_________________
Carpe diem!
Kad ti filozof odgovori na pitanje, više ni sam neznaš što si pitao
Back to top
View user's profile Send private message
kleo



Joined: 27 Nov 2006
Posts: 70
Location: Koprivnica

PostPosted: 14.10.2009 23:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

E ljudi da vas ne gnjavim previše...ionak to nije od neke presudne važnosti nego je to moja dobra volja da nešto napravim..mislim da sam našla rješenje...
jednostavno ću na npr 30 frameova napraviti 30 pitanja i na gumb složim da slučajnim odabirom vrti frameove...i svi moji problemi su riješeni....na taj način mogu dati i različiti tip pitanja (točno netočno, pa više ponuđenih odgovora....i tako dalje)

_________________
Carpe diem!
Kad ti filozof odgovori na pitanje, više ni sam neznaš što si pitao
Back to top
View user's profile Send private message
Kaos



Joined: 01 Sep 2006
Posts: 121
Location: Sl.Brod

PostPosted: 15.10.2009 11:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a kako ćeš napravit slučajni odabir ?

_________________
http://ib4web.com/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
kleo



Joined: 27 Nov 2006
Posts: 70
Location: Koprivnica

PostPosted: 15.10.2009 19:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Code:

on (release) {
    var frame = random(9) + 2
this.gotoAndStop(frame);
    }


Isprobala sam...radi

_________________
Carpe diem!
Kad ti filozof odgovori na pitanje, više ni sam neznaš što si pitao
Back to top
View user's profile Send private message
Kaos



Joined: 01 Sep 2006
Posts: 121
Location: Sl.Brod

PostPosted: 15.10.2009 20:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eeeeexellent

_________________
http://ib4web.com/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
kleo



Joined: 27 Nov 2006
Posts: 70
Location: Koprivnica

PostPosted: 15.10.2009 22:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ajd ljudi pogledajte..naravno treba dorade al sama ideja...ak nesto vrijedi..

http://www.osang-kc.hr/proba/proba.swf

_________________
Carpe diem!
Kad ti filozof odgovori na pitanje, više ni sam neznaš što si pitao
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group