Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
kako printati prijelom stranica?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
haf



Joined: 09 Mar 2004
Posts: 58
Location: kutina

PostPosted: 17.04.2004 17:21    Post subject: kako printati prijelom stranica? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Koristim InDesign i sada sam napravio uradak od 12 stranica (namjestio sam da je papir A5) i sada bi htio da mi ih isprinta ali da mi napravi prijelom...
Dakle ono... da printa zajedno prvu i zadnju stranicu pa da okrenem taj isti papir pa da na njega sa druge strane isprinta drugu i predzadnju... Kuzite?

ajde pliz pomoc....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 17.04.2004 20:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hi
ovako, prati fino, pa ćeš odmah skontati (na linkovima su ti slike)

dakle, kada si sve slozio, u prozoru PAGES imas onaj drop down meni, u njemu ODselektiraj "Allow pages to shuffle". time ces si omogućiti micanje stranica kako tebi paše. kada si to napravio, potrebno je spojiti 2 stranice (one koje zelis da ti budu skupa), u jedan spread (kako ti pokazuje slika). To radimo zato jer ćemo kasnije kada budemo printali, ukljuciti opciju da printamo spreads. ako se pitaš zašto razdvajamo stranice, ako su već bile spojene, razlog je lakšem sastavljanju prve i zadnje stranice, za ostale ti nije problem, usto, biti ćeš sigurniji koje ce ti stranice biti skupa kada ih budes printao. no ako ces printati poslje sve kako je bilo prije, ukljuci si onaj Shuffle koji smo napočetku isljučili.

printanje:
ides print i pod General si stavi kvačicu na Spreads. Range postaviš kolko hoćeš spredova printati, najbolje jedan po jedan, ovisno kako si to razlomio ne? i vidis preview dolje kako ti treba ispasti. druga je stvar da pod Setup postaviš format A4 i staviš ga u landscape Smile

i to je to, print, prijedlog, pukni to prije u PDF ili nesto, da vidis preview Smile

nadam se da je pomoglo Smile i da, ovo nije tutorial ili je Embarassed Question
c
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
rundll32



Joined: 26 Oct 2003
Posts: 193
Location: Zagreb

PostPosted: 03.06.2004 15:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo, naletio sam na ovu temu, i borio se sa istim problemom prije dan-dva, evo ti konkretnog rjesenja:
Preko nekog P2P programa potrazi plugin za InDesign koji se zove Imposer Pro ili drugi koji se zove InBooklet. Oni ti se, nakon sto ih spakujes u plugins folder InDesigna ( ovo za Mac vrjedi, na PC je vjerojatno slicno ), pojave u File meniju, ispod print. Preporucujem ipak ImposerPro. Trial radi 15 dana bez greske, crack nisam trazio. On ti omogucuje, da ljepo radis u InDesignu i ne misli se o tom problemu sto si naveo, i kad si sve zavrsio, preko njega posaljes ve sredjeno (prva-zadnja, druga-predzadnja...) na printer, ili mos generirati novi indd file, sa tim rasporedom stranica. Najjednostavnije rjesenje problema.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 14.02.2005 00:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

InBooklet inace dolazi i sa PageMaker Plugin for InDesign CS, i da, besprijekoran je no ima mana, u biti veliku manu.
Ako imas bilo koji objekt koji se proteze na dvije strane (npr box) on ce ti je ostaviti samo na jednoj. Sto je ok, ako ti tako izgleda cili casopis. Ja sam izgubija jedno dvi ure duplirajuci kocke, slije, i ostale elemente jer bi sve uteklo.
Ako imas, npr. naslov koji je na dvi strane, u jednom dijelu. Onda ti opet ode na jednu od te dvi strane. Ako nedajboze taj naslov postavis u dva dijela i onda ga grupiras, tada ti opet ode na jednu.
Pa na to trebas obratiti pozornost.

I da, tek nakon sta sam napisa ovaj tekst skonta sam da je ovo iz 06.2k4. A fak. Necu sad da mi propadne ovo... jeb*ga...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group