Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Studio u HR specijaliziran za portale?
Goto page 1, 2, 3  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
imbehind



Joined: 21 Oct 2009
Posts: 23

PostPosted: 21.10.2009 02:18    Post subject: Studio u HR specijaliziran za portale? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Razmišljam o portalu koji bi po opsegu bio sličan popularnim news portalima, coolinariki i sl.

Ima li netko da je specijaliziran baš za takve stvari, a da ste ga voljni preporučiti?

TX
Back to top
View user's profile Send private message
Moebius



Joined: 26 Jan 2004
Posts: 245
Location: zagreb

PostPosted: 21.10.2009 08:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa zasto se ne obratis izvodjacima radova upravo gore navednih portala?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 21.10.2009 08:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Trikoder

http://www.trikoder.net/hrvatski.html
Back to top
View user's profile Send private message
Jabba



Joined: 10 Dec 2007
Posts: 326
Location: Rijeka

PostPosted: 21.10.2009 09:06    Post subject: Re: Studio u HR specijaliziran za portale? Add user to your forum ignore list Reply with quote

imbehind wrote:
Razmišljam o portalu koji bi po opsegu bio sličan popularnim news portalima, coolinariki i sl.

Ima li netko da je specijaliziran baš za takve stvari, a da ste ga voljni preporučiti?

TX


Pa sad baš specijaliziran tako nema nitko kolko ja znam (u HR).
A što se tiče ostalih, mislim da bi web.burza (koja je i napravila coolinariku) ili Nivas sasvim odlično odradili posao....

_________________
{COMING SOON!} BenPixel | deviantART | behanceNET
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 21.10.2009 09:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

xyxjasilixyx wrote:
Trikoder

http://www.trikoder.net/hrvatski.html


Ti reklamiras Trikoder, a web.burza autor mi3dot.org Smile
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 21.10.2009 09:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma ne reklamiram, samo velim...

Eto može i:

Web burza
http://web.burza.hr/

Nivas
http://www.nivas.hr/
Back to top
View user's profile Send private message
imbehind



Joined: 21 Oct 2009
Posts: 23

PostPosted: 21.10.2009 10:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

TX!

Kontaktirat ću ih i pitat okvirno za cijene.

Mada, nisam direktno iz branše, pa neznam kako se kreću cijene, a nisam siguran da li je uljudno pitat za koliko su radili xy portal...

Imate li ideju koliko košta Coolinarika, Njuskalo ...
Back to top
View user's profile Send private message
imbehind



Joined: 21 Oct 2009
Posts: 23

PostPosted: 21.10.2009 10:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Postoje li kakvi NKOTB? (new kids on the block)

(Mislimo radit nešto sasvim novo. Zanimljivo je za reference.)

Pozz!
Back to top
View user's profile Send private message
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 21.10.2009 10:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pošalješ svakoj firmi mail sa podacima što točno trebaš i reći će ti kolika je cijena Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Moebius



Joined: 26 Jan 2004
Posts: 245
Location: zagreb

PostPosted: 21.10.2009 10:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Postoje li kakvi NKOTB? (new kids on the block)

oces reci ima li ko da bi radio dzabe? Twisted Evil
imas, "beksici" ti sad dolaze u Arenu.

[/quote]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
imbehind



Joined: 21 Oct 2009
Posts: 23

PostPosted: 21.10.2009 10:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Moebius wrote:
Quote:
Postoje li kakvi NKOTB? (new kids on the block)

oces reci ima li ko da bi radio dzabe? Twisted Evil
imas, "beksici" ti sad dolaze u Arenu.

[/quote]

Ne, ne želim dzabe ništa! Nego, kad možeš napraviti stranicu nekog gradića i naplatiti 200.000 kuna, onda ti normalni poslovi nisu više zanimljivi.

Možda bi i preferirao neku mlađu ekipu koja nije osjetila čari korupcije i poslovanja sa velikim igračima koji plaćaju nerealne svote. Također imamo planove kontinuirano raditi na razvoju portala i treba nama "posebni odnos" sa izvođačima. (Nećemo raditi svake 3 godine redizajn, potrošiti brdo love, a u međuvremenu ništa, kao što to rade veliki)

i BTW reference se plaćaju također...
Back to top
View user's profile Send private message
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 21.10.2009 10:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imbehind wrote:
Moebius wrote:
imbehind wrote:
Postoje li kakvi NKOTB? (new kids on the block)

oces reci ima li ko da bi radio dzabe? Twisted Evil
imas, "beksici" ti sad dolaze u Arenu.


Ne, ne želim dzabe ništa! Nego, kad možeš napraviti stranicu nekog gradića i naplatiti 200.000 kuna, onda ti normalni poslovi nisu više zanimljivi.

Možda bi i preferirao neku mlađu ekipu koja nije osjetila čari korupcije i poslovanja sa velikim igračima koji plaćaju nerealne svote. Također imamo planove kontinuirano raditi na razvoju portala i treba nama "posebni odnos" sa izvođačima. (Nećemo raditi svake 3 godine redizajn, potrošiti brdo love, a u međuvremenu ništa, kao što to rade veliki)


Ako ti treba kvaliteta, onda ces je platiti. Cijene su visoke i budi spreman na to. Ja cu bezveze reci: 100.000 kuna.

Nemas tu 'cari korupcije i poslovanja sa velikim igracima' (naravno, negdje imas), nego je to realna slika i cijena izrade jednog takvog portala.

Dakle:
web.burza
Trikoder
Nivas
Globaldizajn
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
imbehind



Joined: 21 Oct 2009
Posts: 23

PostPosted: 21.10.2009 10:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zeus wrote:

Ako ti treba kvaliteta, onda ces je platiti. Cijene su visoke i budi spreman na to. Ja cu bezveze reci: 100.000 kuna.

Nemas tu 'cari korupcije i poslovanja sa velikim igracima' (naravno, negdje imas), nego je to realna slika i cijena izrade jednog takvog portala.

Dakle:
web.burza
Trikoder
Nivas
Globaldizajn


Ne bi da me se krivo shvati, ali 100.000 kuna za (najviše) mjesec dana posla za 3-5 ljudi je prilično veliki iznos.

Nije možda za navedene tvrtke, jer one koštaju, ali sam siguran da ima NKOTB koji bi radili za manju lovu, još kvalitetnije i pri tom iskusili sreću koju ove etablirane firme više vjerojatno ne poznaju.

I sam sam 6 godina dio tima koji radi posao za stranog naručitelja kojeg smo napravili, (a sad radimo ekspanzije) brže, jeftinije i kvalitetnije od etabliranih izvođača.

Na račun tog posla sad su nam se otvorili neki drugi koji nam donose puno više, ali sa ovom firmom smo jako bliski te i dalje imaju poseban tretman i cijene.

PS: Nismo radili 30-50% jeftinije nego 3-5 puta jeftinije. (što ne znači da očekujem da mi neko napravi svemirski portal za 20.000 kuna)
Back to top
View user's profile Send private message
Jabba



Joined: 10 Dec 2007
Posts: 326
Location: Rijeka

PostPosted: 21.10.2009 11:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imbehind wrote:
Postoje li kakvi NKOTB? (new kids on the block)

(Mislimo radit nešto sasvim novo. Zanimljivo je za reference.)

Pozz!


Možda http://1dva.hr , radili su neke portale pa pogle u portfolio...

_________________
{COMING SOON!} BenPixel | deviantART | behanceNET
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 21.10.2009 11:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imbehind wrote:
Zeus wrote:

Ako ti treba kvaliteta, onda ces je platiti. Cijene su visoke i budi spreman na to. Ja cu bezveze reci: 100.000 kuna.

Nemas tu 'cari korupcije i poslovanja sa velikim igracima' (naravno, negdje imas), nego je to realna slika i cijena izrade jednog takvog portala.

Dakle:
web.burza
Trikoder
Nivas
Globaldizajn


Ne bi da me se krivo shvati, ali 100.000 kuna za (najviše) mjesec dana posla za 3-5 ljudi je prilično veliki iznos.

Nije možda za navedene tvrtke, jer one koštaju, ali sam siguran da ima NKOTB koji bi radili za manju lovu, još kvalitetnije i pri tom iskusili sreću koju ove etablirane firme više vjerojatno ne poznaju.

I sam sam 6 godina dio tima koji radi posao za stranog naručitelja kojeg smo napravili, (a sad radimo ekspanzije) brže, jeftinije i kvalitetnije od etabliranih izvođača.

Na račun tog posla sad su nam se otvorili neki drugi koji nam donose puno više, ali sa ovom firmom smo jako bliski te i dalje imaju poseban tretman i cijene.

PS: Nismo radili 30-50% jeftinije nego 3-5 puta jeftinije. (što ne znači da očekujem da mi neko napravi svemirski portal za 20.000 kuna)


A gledaj, nemam ja iskustva s tim firmama, samo prenosim kako stvari stoje. Slazem se da je to veliki novac, ali ako ce to biti za mjesec dana gotovo, onda mislim da to nije bas komplicirani portal Smile
A isto tako, i ove firme su se morale dokazati da bi imale reference koje imaju.
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
imbehind



Joined: 21 Oct 2009
Posts: 23

PostPosted: 21.10.2009 11:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zeus wrote:

A gledaj, nemam ja iskustva s tim firmama, samo prenosim kako stvari stoje. Slazem se da je to veliki novac, ali ako ce to biti za mjesec dana gotovo, onda mislim da to nije bas komplicirani portal Smile


Mjesec dana POSLA za one koji znaju šta rade Smile Tri mjeseca za one koji trebaju naučiti. U tome i jest caka - meni ne treba za 30 dana. 60 dana bi bilo ok, ali nisam spreman financirati školovanje. Svaka škola se plaća! Smile

Zeus wrote:
A isto tako, i ove firme su se morale dokazati da bi imale reference koje imaju.


Upravo tako.
Back to top
View user's profile Send private message
uGlavu



Joined: 30 Mar 2009
Posts: 210

PostPosted: 21.10.2009 11:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zašto je vrijeme izrade bitno?
ne gledaj ti koliko se radilo ono što si platio nego da li je kvalitetom opravdalo traženi iznos.
ako ga dobiješ za 1 mj,još bolje po tebe.
Back to top
View user's profile Send private message
imbehind



Joined: 21 Oct 2009
Posts: 23

PostPosted: 21.10.2009 11:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

uGlavu wrote:
zašto je vrijeme izrade bitno?
ne gledaj ti koliko se radilo ono što si platio nego da li je kvalitetom opravdalo traženi iznos.
ako ga dobiješ za 1 mj,još bolje po tebe.


Gle, rokovi uvijek postoje. Ali nismo u gužvi.

Onaj koji će mi to napravit za 30 dana će mi naplatit više od onog koji će to radit 3 mjeseca. (ne manje)
Back to top
View user's profile Send private message
imbehind



Joined: 21 Oct 2009
Posts: 23

PostPosted: 21.10.2009 12:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Još jedan razlog zašto bi preferirali NKOTB jest taj što nam je potrebna dugoročna suradnja na razvoju portala. Ne želim da mi posao odradi neko poznat, možda i za malu cijenu (jer je recesija), a da mi poslje kaže da nema vremena za napravit widget jer je pretrpan poslom.

Već sam spomenuo da preferiram NKOTB, ali evo sam ponovio.

(Nije samo cijena u pitanju.)

Imate li nekog za preporuku?

(Već imam par ponuda za suradnju na PM i zahvaljujem se na upitima i ovim putem)
Back to top
View user's profile Send private message
uGlavu



Joined: 30 Mar 2009
Posts: 210

PostPosted: 21.10.2009 12:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hipotetski,prvi slučaj:za 1 mj ti posao odradi web burza(tim od 5-6-7 ljudi) i naplatit i 40 soma kuna.
drugi slučaj: jave ti se 2 freelancera(dizajner i programer) koji će ti projekt odradit za 2 mjeseca i traže 20 soma.

više si platio web burzi ne zbog roka nego kvalitete.
kužiš?
Back to top
View user's profile Send private message
imbehind



Joined: 21 Oct 2009
Posts: 23

PostPosted: 21.10.2009 13:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

uGlavu wrote:

više si platio web burzi ne zbog roka nego kvalitete.
kužiš?


Kvaliteta i brzina su povezane, ali ne direktno. Ako je netko radio jedan posao 10 puta napravit će ga definitivno brže i vjerojatno kvalitetno. To ne znači da će netko drugi kojemu treba vremena da usvoji gradivo zaostajati po kvaliteti. Doduše, biti će sporiji sigurno. Bit će mu potrebno dulje testiranje i mogući su zaostali bagovi koje je ovaj prvi davno ispeglao...

Što se tiče kvalitete radi se isključivo o pristupu poslu te osobnoj i profesionalnoj odgovornosti.

Etablirani igrači taj pravilan pristup vjerojatno imaju, jer se inače ne bi etablirali.

S druge strane ne trebam space shuttle, zadovoljio bi se mladim lavovima koji su još žedni krvi i zubi im se nisu istrošili.

Da trebam klasičan news portal išao bi direktno u neke od navedenih firmi. Ovako sam otvoren za alternative.
Back to top
View user's profile Send private message
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 21.10.2009 13:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imbehind wrote:

S druge strane ne trebam space shuttle, zadovoljio bi se mladim lavovima koji su još žedni krvi i zubi im se nisu istrošili.

Da trebam klasičan news portal išao bi direktno u neke od navedenih firmi. Ovako sam otvoren za alternative.


Onda ni nemoj očekivat nešto tipa coolinarke i takvih portala... IMHO
Back to top
View user's profile Send private message
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 21.10.2009 13:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A gledajuci iz perspektive da te firme imaju vlastite CMS proizvode koje su kroz godine rada usavrsili? Treba dobro izvagati sto ti zapravo trebas Smile
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
imbehind



Joined: 21 Oct 2009
Posts: 23

PostPosted: 21.10.2009 13:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

xyxjasilixyx wrote:
Onda ni nemoj očekivat nešto tipa coolinarke i takvih portala... IMHO


Ne vjerujem da je u cijeloj zemlji samo 5 firmi u mogućnosti odradit coolinariku?!?!
Back to top
View user's profile Send private message
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 21.10.2009 13:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imbehind wrote:
xyxjasilixyx wrote:
Onda ni nemoj očekivat nešto tipa coolinarke i takvih portala... IMHO


Ne vjerujem da je u cijeloj zemlji samo 5 firmi u mogućnosti odradit coolinariku?!?!


Ne kažem to.

Nego koliko vidim tražiš pojedince (koji tek počinju ulazit u ove vode) da ti se jave ili tako nešto ako sam dobro razumio.

Sumnjam da ce ti se neka firma javiti, jedino ako ces im platiti koliko ih zadovoljava.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group