Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Studio u HR specijaliziran za portale?
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
imbehind



Joined: 21 Oct 2009
Posts: 23

PostPosted: 21.10.2009 13:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

xyxjasilixyx wrote:
Nego koliko vidim tražiš pojedince (koji tek počinju ulazit u ove vode) da ti se jave ili tako nešto ako sam dobro razumio.

Sumnjam da ce ti se neka firma javiti, jedino ako ces im platiti koliko ih zadovoljava.


Znam da nisam baš bio jasan.

1. Htio sam identificirati firme koje su odradile naprednije hrvatske portale (uspješno TX)
2. Alternativno, ako imate preporuku za nekog mladog, novog, ali da dobro radi, volio bi to čuti. (Ipak ste iz branše)

Ne zanimaju me totalni početnici ni izrada u fušu. Ništa slično. Zanimaju me male, pa i nove firmice, ali sa iskusnim ljudima (radili u većim poznatim studijima), kojima je izazov raditi nešto KOMPLEKSNIJE od korporativnih stranica ili stranica turističkih zajednica, a što bi im moglo pomoći kao referenca kasnije.

(Prevedeno: lova korektna, ali nema guljenja. Nisam menađer medijske, pivarske, duhanske, bankarske i slične firme pa da mi se mogu podvalit muda pod bubrege Smile)

Onda, jeste li vidjeli koga zanimljivog da se vrzma ovuda?
Back to top
View user's profile Send private message
uGlavu



Joined: 30 Mar 2009
Posts: 210

PostPosted: 21.10.2009 14:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kada je neka firma sposobna izraditi portal tipa coolinarka onda je iza njih već puno puno posla i referenci..

kako god,želim ti sreću u potrazi.
Back to top
View user's profile Send private message
mogibo



Joined: 26 Mar 2005
Posts: 174
Location: zagreb, croatia

PostPosted: 22.10.2009 08:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imbehind wrote:

Ne bi da me se krivo shvati, ali 100.000 kuna za (najviše) mjesec dana posla za 3-5 ljudi je prilično veliki iznos.


Vjeruj mi da nije puno. Znanje ima svoju cijenu. I da se portali poput ovih koje si nabrojao ne rade unutar mjesec dana.

A to da nekome tko je iskusan treba manje vremena za testiranje je relativan pojam. I vodeci svjetki proizvodaci softwarea izbace novu verziju na tržište. Nakon par mjeseci imaš za skinuti dodatni patch. Što se desilo Adobeu sa PS CS4. Što će opet reći da su greške sastavni dio svakog posla.

Želim ti sreću sa realizacijom.

_________________
mogibo --- facebook
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 22.10.2009 08:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Koliko košta site: http://freelanceswitch.com/the-business-of-freelancing/are-freelancers-a-commodity-or-a-profession/

Edit: cijene u HR su vrlo slične.

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
imbehind



Joined: 21 Oct 2009
Posts: 23

PostPosted: 22.10.2009 15:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mogibo wrote:
Vjeruj mi da nije puno. Znanje ima svoju cijenu.


100.000 je puno. Ne možda za coolinariku, već za mjesec dana rada.

Moja je firma već plaćala programere 3.500EUR mjesečno, ali znamo zašto. Ekspert takvog profila je nekoliko puta skuplji od web programera. (ispravite me ako mislite da sam u krivu)

Dva takva manijaka, jedan designer, jedan programer bi mi složili portal sami u 30 dana što je cca 50.000kn

(Inače PLAĆE programera u hrvatskoj su najviše 10.000 - 12.000kn. Oni koji imaju više od toga su jako, jako rijetki)

E sad, da li će radit dvojica robota genijalaca ili petorica kreativaca pa onda lagano, to nije moj problem.

mogibo wrote:
I da se portali poput ovih koje si nabrojao ne rade unutar mjesec dana.


Što se tiče npr. coolinarike i index-a, tu je najviše vremena potrošeno na konceptu, smještaju bannera, puno manuelnog posla (ikonice, sitna štelanja i sl.), optimizaciji i općenito drkanju. (potrebnom, ali drkanju)

I dobro si rekao - ne rade se, ali bi se mogli napraviti.
Back to top
View user's profile Send private message
imbehind



Joined: 21 Oct 2009
Posts: 23

PostPosted: 22.10.2009 15:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
Koliko košta site: http://freelanceswitch.com/the-business-of-freelancing/are-freelancers-a-commodity-or-a-profession/

Edit: cijene u HR su vrlo slične.


Cijene u Hrvatskoj su manje, al u mene nisu! Razz

Inače ovako se kreću cijene,

Programeri su od 5-6k početnici, iskusni od 7-10k, top 10-12k mjesečno. (ima i izuzetaka, ali to su specijalni slučajevi koji više i zaslužuju - obično rade posao za 3 čovjeka)

Dizajn sajta (grafičar) freelancer - 5-20k po sajtu.

Web dizajner za izradu html prototipa, dakle da zna htm, javascript i css nebi trebao uzeti više od 3-10k IMHO po sajtu, a ovdje cijene stvarno vrludaju, tako da neznam...

E sad mi recite zašto programer crnči cjeli mjesec za recimo 10k, a web dizajner u 7 dana može maznut 10k?
Back to top
View user's profile Send private message
uGlavu



Joined: 30 Mar 2009
Posts: 210

PostPosted: 22.10.2009 16:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imbehind wrote:
maratz wrote:
Koliko košta site: http://freelanceswitch.com/the-business-of-freelancing/are-freelancers-a-commodity-or-a-profession/

Edit: cijene u HR su vrlo slične.


Cijene u Hrvatskoj su manje, al u mene nisu! Razz
E sad mi recite zašto programer crnči cjeli mjesec za recimo 10k, a web dizajner u 7 dana može maznut 10k?


pa ti kažeđ da programer kod tebe crnči za 3,5 soma eura mjesečno! Very Happy
da ne quotam sve pojedinačno,u krivu si u većini stvari koje si napisao.
Nisi tu da odlučuješ koliko tko treba bit plačen.
vrijeme će pokazat da nećeš dobit kvalitetan portal za lovu koju zamišljaš Wink
Back to top
View user's profile Send private message
KAMI



Joined: 14 Oct 2006
Posts: 100

PostPosted: 22.10.2009 16:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imbehind wrote:
maratz wrote:
Koliko košta site: http://freelanceswitch.com/the-business-of-freelancing/are-freelancers-a-commodity-or-a-profession/

Edit: cijene u HR su vrlo slične.


Cijene u Hrvatskoj su manje, al u mene nisu! Razz

Inače ovako se kreću cijene,

Programeri su od 5-6k početnici, iskusni od 7-10k, top 10-12k mjesečno. (ima i izuzetaka, ali to su specijalni slučajevi koji više i zaslužuju - obično rade posao za 3 čovjeka)

Dizajn sajta (grafičar) freelancer - 5-20k po sajtu.

Web dizajner za izradu html prototipa, dakle da zna htm, javascript i css nebi trebao uzeti više od 3-10k IMHO po sajtu, a ovdje cijene stvarno vrludaju, tako da neznam...

E sad mi recite zašto programer crnči cjeli mjesec za recimo 10k, a web dizajner u 7 dana može maznut 10k?


malo neke nelogičnosti...
Dizajn sajta (grafičar)??
Nebi li dizajn trebao raditi web dizajner a ne grafičar?
Vidjeh neke uradke koje su radili priznati grafički dizajneri koji su bili smješni ... naravno iznimke uvijek postoje.


Web dizajner za izradu html prototipa??? to bi bio front end developer a ne web dizajner? Mada je u većini firmi nažalost to jedno te isto...
Back to top
View user's profile Send private message
imbehind



Joined: 21 Oct 2009
Posts: 23

PostPosted: 22.10.2009 18:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

uGlavu wrote:
da ne quotam sve pojedinačno,u krivu si u većini stvari koje si napisao.
Nisi tu da odlučuješ koliko tko treba bit plačen.


Ne odlučujem ja ništa. Samo znam kako se kreću programerske plaće, a čuo sam i kako naplaćuju dizajneri (grafičari zato što ti daju PSD na kraju, a rjetko kad ti i izrežu)

Za web dizajnere, odnosno front end developere, kažem da neznam, ali "IMHO" mislim da su pretplaćeni.

Nemojte me sad flejmat!!! Samo kažem svoje mišljenje.

uGlavu wrote:
vrijeme će pokazat da nećeš dobit kvalitetan portal za lovu koju zamišljaš Wink


Koju ja to lovu zamišljam? Ovde spominjem troškove, na to firma još opali najmanje 30-50%, jer gazda nije da radi nego da se vozi u autu (a treba i telefone plaćat). Smile

Jesam li možda nešto krivo rekao? Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message
uGlavu



Joined: 30 Mar 2009
Posts: 210

PostPosted: 22.10.2009 18:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da bi imao mišljenje i mogao govoriti koliko tko treba bit plačen,trebaš bit upoznat sa onim o čemu pričaš...a tebi nisu točni ni pojmovi a ni definicije pojmova.. kamoli nešto drugo.

EDIT: ok vidim da si skužio kako firme imaju gro troškova poslovanja za razliku od freelancera.bit će nešto od tebe Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
imbehind



Joined: 21 Oct 2009
Posts: 23

PostPosted: 22.10.2009 18:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

KAMI wrote:
malo neke nelogičnosti...
Dizajn sajta (grafičar)??
Nebi li dizajn trebao raditi web dizajner a ne grafičar?
Vidjeh neke uradke koje su radili priznati grafički dizajneri koji su bili smješni ... naravno iznimke uvijek postoje.


Dizajn weba je grafički dizajn. Grafički dizajner može biti specijaliziran za web design, ali je i dalje grafički dizajner. To što danas to svako radi, drugo je pitanje.

Nadalje, smatram da za izradu weba trama MINIMALNO 2 čovjeka da se iole odradi kako treba.

Treba ti dizajner i treba ti sve-u-jednom programer. Gdje tu jedan završava, a drugi počinje je pitanje. (recimo dizajner može odradit samo grafički posao, a bome može i html prototip napravit)

Sigurno je bolje da site rade trojica - design, front end, back end.

Još bolje četvorica - design, html/css, javascript/ajax, php/sql

Ako treba i flash - eto ti peti
Back to top
View user's profile Send private message
imbehind



Joined: 21 Oct 2009
Posts: 23

PostPosted: 22.10.2009 18:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

uGlavu wrote:
da bi imao mišljenje i mogao govoriti koliko tko treba bit plačen,trebaš bit upoznat sa onim o čemu pričaš...a tebi nisu točni ni pojmovi a ni definicije pojmova.. kamoli nešto drugo.

EDIT: ok vidim da si skužio kako firme imaju gro troškova poslovanja za razliku od freelancera.bit će nešto od tebe Laughing


A da ti mene malo citiraš pa mi kažeš što sam točno krivo rekao?
Back to top
View user's profile Send private message
gorrc



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 87

PostPosted: 23.10.2009 09:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

uGlavu wrote:

EDIT: ok vidim da si skužio kako firme imaju gro troškova poslovanja za razliku od freelancera.bit će nešto od tebe Laughing


Imaju istina, ali freelancer ulaže u sebe, on si za razliku od firme ne može dopustiti "nastup" sa 5g starim kodom. Koliko bi koštalo hrvatske studije da prestanu raditi bannere u actionscript 2 a kad freelancer nadogradi svoje znanje onda se to ne računa pod trošak?
Neki freelanceri imaju čak i firme pa imaju sve troškove koje imaju i firme.


Nitko ozbiljan ti ne može ništa reći samo na temelju informacije news portal.
No ako je news portal, želiš proći brzo i jeftino onda bi ti preporučio modifikaciju Joomlu.
Prednosti su mala ulaganja, stabilan softwar, lako do developera (svaki php developer sa znanjem OOP bi trebao u Joomli moći bez problema raditi), lako ćeš naći ljude za administraciju.
I što još, da kod je tvoj.

Mane su normalno masivni i sporiji sustav.

_________________
www.topnogomet.com -- http://www.gorrc.blogspot.com/ - http://code.google.com/p/bet-script/
Back to top
View user's profile Send private message
uGlavu



Joined: 30 Mar 2009
Posts: 210

PostPosted: 23.10.2009 12:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gorrc wrote:
uGlavu wrote:

EDIT: ok vidim da si skužio kako firme imaju gro troškova poslovanja za razliku od freelancera.bit će nešto od tebe Laughing


Imaju istina, ali freelancer ulaže u sebe, on si za razliku od firme ne može dopustiti "nastup" sa 5g starim kodom. Koliko bi koštalo hrvatske studije da prestanu raditi bannere u actionscript 2 a kad freelancer nadogradi svoje znanje onda se to ne računa pod trošak?


Sve 5 ali mi pričamo o lovi.Ja kao freelancer nemam nikakvih troškova i potpuno mi je nelogično da za neki web naplatim isto kao neka firma pa makar odradio bolji posao od njih.
Freelancer i opstaju zbog povoljnijih cijena.
Back to top
View user's profile Send private message
gorrc



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 87

PostPosted: 23.10.2009 13:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

uGlavu wrote:
[
Sve 5 ali mi pričamo o lovi.Ja kao freelancer nemam nikakvih troškova i potpuno mi je nelogično da za neki web naplatim isto kao neka firma pa makar odradio bolji posao od njih.
Freelancer i opstaju zbog povoljnijih cijena.

Slažem se da nemaš troškova ako ti djed mraz plača režije, hardwer, software.
Mislim samo dsl te dođe oko 2000kn godišnje.

Mislim da se razlika u cijeni ostvaruje u tome što ,recimo da se radi jedan banner, firma mora imati dobit, mora platiti tajnicu, mora platiti nekog u flashu. Nečesto mora i platiti prostor dok ostale režije su iste kao i kod freelancera. I tu se ostvaruje ta razlika zašto bi freelancer trebao biti jeftiniji.

Isto tako zašto bi ja odabrao "neke nove klince", zato jer će za 20 000kn napraviti CMS koji će biti prilagođen mojim potrebama, dok top studiji će 20 000kn naplatiti instalaciju i onda prilagođavanje mojim potrebama, po koliko 500kn/h?

_________________
www.topnogomet.com -- http://www.gorrc.blogspot.com/ - http://code.google.com/p/bet-script/
Back to top
View user's profile Send private message
uGlavu



Joined: 30 Mar 2009
Posts: 210

PostPosted: 23.10.2009 14:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

prijatelju tvoja lova je u pitanju.Ako smatraš da imaš freelancera koji ti može odraditi tip top portal za malo para,go for it:)
Back to top
View user's profile Send private message
gorrc



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 87

PostPosted: 23.10.2009 15:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

uGlavu wrote:
prijatelju tvoja lova je u pitanju.Ako smatraš da imaš freelancera koji ti može odraditi tip top portal za malo para,go for it:)


Gdje sam ja napisao da je to smatram?

_________________
www.topnogomet.com -- http://www.gorrc.blogspot.com/ - http://code.google.com/p/bet-script/
Back to top
View user's profile Send private message
uGlavu



Joined: 30 Mar 2009
Posts: 210

PostPosted: 23.10.2009 18:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gorrc wrote:

Isto tako zašto bi ja odabrao "neke nove klince", zato jer će za 20 000kn napraviti CMS koji će biti prilagođen mojim potrebama, dok top studiji će 20 000kn naplatiti instalaciju i onda prilagođavanje mojim potrebama, po koliko 500kn/h?


tu?
Back to top
View user's profile Send private message
gorrc



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 87

PostPosted: 23.10.2009 19:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A gde sam ja uopće pisao da želim raditi top portal, ja sam samo rekao da će netko raditi određeno vrijeme da bi ispunio zahtjeve projekta i za to biti isto plačen isto kao netko tko će mi dati licencu svojeg CMS, instalirati ga za 10 minuta i onda mi derati kožu prilagodbama.

Jedan top studio ima tjedni promet veći od 50000kn.
Da mi posvete mjesec dana svoje resure koliko im treba izdvojiti, oko 200,000kn.

By the way mislim da nema studija u hrvatskoj koji bi punu verzija svojeg CMS naplatio ispod 50,000kn.

_________________
www.topnogomet.com -- http://www.gorrc.blogspot.com/ - http://code.google.com/p/bet-script/
Back to top
View user's profile Send private message
uGlavu



Joined: 30 Mar 2009
Posts: 210

PostPosted: 23.10.2009 20:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

joj ajde stvarno više mi dosta natezanja.
Ne znam za niti jedan jači portal kojeg su radili freelanceri i to je kraj rasprave.
Svi koji tuku veće pare su očito idioti, nikom nije na pamet palo uhvatit 2 freelancera i riješit stvar za 20 soma.
Back to top
View user's profile Send private message
gorrc



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 87

PostPosted: 23.10.2009 21:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

uGlavu wrote:
joj ajde stvarno više mi dosta natezanja.
Ne znam za niti jedan jači portal kojeg su radili freelanceri i to je kraj rasprave.
Svi koji tuku veće pare su očito idioti, nikom nije na pamet palo uhvatit 2 freelancera i riješit stvar za 20 soma.


A tko je rekao da su neki portal radili freelanceri? Iako mislim da je na izradi coolinarke sudjelovao jedan freelancer. Jel ti to dosta veliko?
A koju stvar riješiti za 20 000 soma ja ne razumijem o kojoj ti stvari pričaš. Ja sam ti dao usporedbu da netko će za 20000kn ti napraviti cijeli sajt a drugi će ti validaciju na formama u aplikaciji naplatiti 20000kn.
Mislim da je to bit ove teme, kako naći nekog tko neće validaciju naplatiti 20000kn a sposoban je izvesti kompliciraniji projekt do kraja.

_________________
www.topnogomet.com -- http://www.gorrc.blogspot.com/ - http://code.google.com/p/bet-script/
Back to top
View user's profile Send private message
uGlavu



Joined: 30 Mar 2009
Posts: 210

PostPosted: 23.10.2009 22:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[quote="gorrc"]
uGlavu wrote:

Mislim da je to bit ove teme, kako naći nekog tko neće validaciju naplatiti 20000kn a sposoban je izvesti kompliciraniji projekt do kraja.


a ja tvrdim da ga nije moguće nać.
volio bih da me netko demantira..a do tad,mislim da smo dosadni više i drugim forumašima i sami sebi,stoga hlađenje Smile
Back to top
View user's profile Send private message
imbehind



Joined: 21 Oct 2009
Posts: 23

PostPosted: 24.10.2009 10:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gorrc wrote:
uGlavu wrote:
joj ajde stvarno više mi dosta natezanja.
Ne znam za niti jedan jači portal kojeg su radili freelanceri i to je kraj rasprave.
Svi koji tuku veće pare su očito idioti, nikom nije na pamet palo uhvatit 2 freelancera i riješit stvar za 20 soma.


A tko je rekao da su neki portal radili freelanceri? Iako mislim da je na izradi coolinarke sudjelovao jedan freelancer. Jel ti to dosta veliko?
A koju stvar riješiti za 20 000 soma ja ne razumijem o kojoj ti stvari pričaš. Ja sam ti dao usporedbu da netko će za 20000kn ti napraviti cijeli sajt a drugi će ti validaciju na formama u aplikaciji naplatiti 20000kn.
Mislim da je to bit ove teme, kako naći nekog tko neće validaciju naplatiti 20000kn a sposoban je izvesti kompliciraniji projekt do kraja.


Sad ste stvarno uboli bit priče oko cijene i kvalitete izrade portala. (mada nisam htio da topic ode u smijeru cijena. Samo sam usput pitao da li netko zna koliko su koštali neki od poznatijih portala, za referencu)

1. Freelanceri mogu odradit posao jeftinije
2. Nemogu odradit kompliciraniji projekt samostalno, jer nemaju organizaciju firme. Iz tog razloga velikim naručiteljima više pašu firme koje imaju pristup "ključ u ruke"
3. Problem je i u neujednačenim cijenama, odnosno needuciranom tržištu. Ako turističkoj zajednici za jedan posao opališ 60000kn, onda ti je bezveze poslje radit isti posao za 20000.

Da sad ne imenujem firme koje su naplaćivale i 500.000kn za recimo ovo: www.split.hr
Back to top
View user's profile Send private message
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 24.10.2009 12:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim da ovu temu treba zaključat. Bzvze.
Back to top
View user's profile Send private message
imbehind



Joined: 21 Oct 2009
Posts: 23

PostPosted: 24.10.2009 18:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

slažem se.

Otišlo je na lovu....
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group