Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Pomoc oko pripreme jumbo plakata za tisak

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dropulator



Joined: 21 Oct 2009
Posts: 6

PostPosted: 22.10.2009 09:50    Post subject: Pomoc oko pripreme jumbo plakata za tisak Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dobar dan svima!
Imam jedno pitanje. Trebam napraviti pripremu jumbo plakata za tisak, a do sada jos nisam imao prilike to raditi. Dimenzije bi trebale biti 3 x 4 i 5 x 2,5. Radim u Ilustratoru CS3. Vidio sam ovdje neka objasnjenja, pa mi jedino nije jasno kako napraviti 1:10? Nadam se da mi netko moze pomoci - unaprijed hvala!
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 22.10.2009 09:58    Post subject: Re: Pomoc oko pripreme jumbo plakata za tisak Add user to your forum ignore list Reply with quote

dropulator wrote:
Dobar dan svima!
Imam jedno pitanje. Trebam napraviti pripremu jumbo plakata za tisak, a do sada jos nisam imao prilike to raditi. Dimenzije bi trebale biti 3 x 4 i 5 x 2,5. Radim u Ilustratoru CS3. Vidio sam ovdje neka objasnjenja, pa mi jedino nije jasno kako napraviti 1:10? Nadam se da mi netko moze pomoci - unaprijed hvala!


recimo sjeti se tehnickog odgoja u osnovnoj skoli (osim ak to nisu u medjuvremenu izbacili iz nastavnog programa - ipak sam davno isao u osnovnjak Very Happy)?!

ak imas nesto veliko 3*5 metara onda ti mjerilo govori s koliko moras tu dimenziju podijeliti da bi radio nacrt, tj. u tvom primjeru pripremu. znaci ako 300 cm i 500 cm djelis s 10 onda dobivas da radis pripremu u formatu 30cm * 50 cm u 300 dpi....

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
DarkwaveSurfer



Joined: 26 Mar 2009
Posts: 3
Location: Rijeka

PostPosted: 22.10.2009 16:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hej ljudi meni također treba pomoć pa da ne otvaram novu temu.
Trebam napraviti jumbo plakat dimenzija 504 x 238 cm rezolucije 50 dpi u mjerilu 1:1.
Imam fotografiju dimenzija 512 x 384 px rez. 72 dpi koja bi trebala ići preko cijelog plakata.
Ta fotka kada se razvuče na visinu 238 cm ima rez. 5 dpi što pretpostavljem nije dovoljno dobro?
Koja bi minimalna rezolucija fotke trebala biti za takav plakat? Photoshop kaže 5700 x 4300 px pri rez. 300 dpi no meni se to čini puno, dali je moguće koristiti manju fotku?
Baš nemam iskustva sa plakatima te veličine pa bi bio zahvalan na pomoći.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 22.10.2009 18:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

DarkwaveSurfer wrote:
Hej ljudi meni također treba pomoć pa da ne otvaram novu temu.
Trebam napraviti jumbo plakat dimenzija 504 x 238 cm rezolucije 50 dpi u mjerilu 1:1.
Imam fotografiju dimenzija 512 x 384 px rez. 72 dpi koja bi trebala ići preko cijelog plakata.
Ta fotka kada se razvuče na visinu 238 cm ima rez. 5 dpi što pretpostavljem nije dovoljno dobro?
Koja bi minimalna rezolucija fotke trebala biti za takav plakat? Photoshop kaže 5700 x 4300 px pri rez. 300 dpi no meni se to čini puno, dali je moguće koristiti manju fotku?
Baš nemam iskustva sa plakatima te veličine pa bi bio zahvalan na pomoći.


s obzirom da se jumbo gleba s min cca 2-3 metra zadovoljava ak je na cca 30 dpi... prodji kraj nekog jumba koji ima bitmap slikicu pa pogledaj malo kako izgleda s dva tri metra a kako kad si mu na cca 30 cm....

ak je slika genericka onda nadji negdje na netu tu istu samo u vecoj rezoluciji... ak je specificna onda reci klijentu da slika nije dobra za taj jumbo pa nek pribavi odgovarajucu slikicu

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
dropulator



Joined: 21 Oct 2009
Posts: 6

PostPosted: 22.10.2009 20:01    Post subject: Re: Pomoc oko pripreme jumbo plakata za tisak Add user to your forum ignore list Reply with quote

suncek wrote:
dropulator wrote:
Dobar dan svima!
Imam jedno pitanje. Trebam napraviti pripremu jumbo plakata za tisak, a do sada jos nisam imao prilike to raditi. Dimenzije bi trebale biti 3 x 4 i 5 x 2,5. Radim u Ilustratoru CS3. Vidio sam ovdje neka objasnjenja, pa mi jedino nije jasno kako napraviti 1:10? Nadam se da mi netko moze pomoci - unaprijed hvala!


recimo sjeti se tehnickog odgoja u osnovnoj skoli (osim ak to nisu u medjuvremenu izbacili iz nastavnog programa - ipak sam davno isao u osnovnjak Very Happy)?!

ak imas nesto veliko 3*5 metara onda ti mjerilo govori s koliko moras tu dimenziju podijeliti da bi radio nacrt, tj. u tvom primjeru pripremu. znaci ako 300 cm i 500 cm djelis s 10 onda dobivas da radis pripremu u formatu 30cm * 50 cm u 300 dpi....


Puno Vam hvala!!
Imam jos jedno pitanje plakat trebam predati u tiff-u, pa ako mi mozete objasniti koje opcijem moram ukljuciti, a koje ne.

Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 22.10.2009 21:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

odaberes 300 dpi i iskljucis color profil

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
dropulator



Joined: 21 Oct 2009
Posts: 6

PostPosted: 22.10.2009 22:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

suncek wrote:
odaberes 300 dpi i iskljucis color profil


Hvala!
Back to top
View user's profile Send private message
wache



Joined: 15 Jun 2006
Posts: 220
Location: Zagreb

PostPosted: 27.10.2009 09:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mozes ukljuciti LZW kompresiju da ti file bude manji... neces nista izgubiti

_________________
of all the things I've lost, I miss my mind the most..
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group