Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
zanimljiv topic za sve web designere..

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 19.04.2004 09:33    Post subject: zanimljiv topic za sve web designere.. Add user to your forum ignore list Reply with quote

naime, danas više manje imaju pisana / nepisana pravila kako bi web stranica trebala izgledat.. pri tom mislim da sami koncept i design stranica.. manje je više, to je postalo pravilo kod weba.. e sada.. ima puno sitnica koje se ljudi pitaju kada slažu lejaut.. gdje da stavim meni? koliki heder da mi bude? da radim 100 % W ili 790 px? dal da stavim više boja ili? itd..

jel imate vi svoj neki koncept rada ili vam svaki web izgleda totalno drugačije? jer sam primjetija kod "poznatijih" firmi da su webovi full slični.. svi se baziraju na sličnoj sceni, samo ili 2. boja ili je meni ne gore nego dole, itd..

pri ovom govorim isključivo o static webu, ne flashu, jer je flash - MAŠTI NA VOLJU.. zar ne? Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 19.04.2004 09:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Primijetio sam a i drugi su mi naglasili (thnx Maxy Razz) da previše koristim pixel fontove, iako je to nekakva nova pomama ali ok. Siteovi mi nisu toliko po istoj shemi, iako ima nekih "zakona" npr. da mi je site uvijek ali uvijek centriran te da stavljam shadow na samu pozadinu sitea i koristim pixel dash bordere... Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 19.04.2004 13:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gle, mislim da nije moguce napraviti non-flash site koji je toliko originalan po layoutu i konceptu da medju milijunima drugih stranica ne postoji niti jedna slicna. Naravno, originalnost se uvijek prepoznaje, ali to ne znaci da se nitko drugi nije sjetio istih boja, istog polozaja za header sliku, i to. Toliko o slicnosti web stranica medjusobno. Sto se tice koncepta rada, mislim da svatko nadje neke stvari koje su mu tako kul da bi ih najradije pobacao na svaku stranicu koju napravi, kao Fortiusevi pixel dash borderi i to, ali nitko ne zeli radit svaki put jedno te isto pa uvijek pokusavamo naci nesto drugacije. Tak ti to ide. Na kraju krajeva, kako sam rekao, originalnost, stil i trud uvijek se prepoznaju na prvi pogled.

Flash siteovi su opako kul jer se stvari mogu micat, bit nakoso, ic ukrug i to, pa ideja stvarno dolazi do izrazaja. Tu se ove smjernice i nas koncept rastapaju kao maslac.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
SINteX



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 475
Location: Zagreb

PostPosted: 19.04.2004 13:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nikada nisam stavio sajt na 790 x XXX pixela jer radim za 800 x 600 rezu i 790 px radi horizontalni skroler koji je totalno neprofesionalna stvar za vidjet na stranici.
ja radim svaki put 770 x 450(ili vise) kako se nebi pojavljivao taj skroler i da se sve lijepo vidi na 800 x 600.
nikada nisam radio 100%W siteove jer mislim da je to bezveze, sve stane u tih 770 i jos puno vise.
obicno centriram layout na sredinu i stavim BG tajl razlicit sa lijeve i desne strane.
u mom slucaju ne vrijedi pravilo less is more jer se volim nasarati po sajtu kako bi oduzeo klijentu zadovoljstvo da mi kaze : " to mi je malo prazno ".
sigurno se to svakom dogodilo Smile


offtopic - rekli su mi da neke od posjetioca mitrija nervira to sto se potpisem na dnu posta kad vec tako i onako pise ime ispod mog avatara,...
E NECU VISE KAD VAS NERVIRA!! Razz

_________________
You can't, You won't and you don't stop!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group